• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
От 1 юли до 1 септември 2012г. НаправиСам започва конкурс за най-интересен ремонт, статия или нещо изобретено от вас.
Ahmakov - специалист
profy написа:
Bobby написа:
Няма ограничение, стига да е свързано тематично със сайта.
Това според мен не е достатъчно, би следвало да има по-ясни, не толкова размити критерии.

Представеното постижение трябва да е възпроизводимо в стила "Направи сам", сиреч от средносръчен читател в този форум, с добри, но не и изключителни технически познания в областта, притежаващ не особено голям или професионален набор от инструменти, съответно непрофесионалист.

Добре е постижението да издига техническото ниво, известно или съществуващо на пазара,
или съществено да намалява цената на придобиване,трудностите на придобиване или времето за изготвяне.
Ориентираност към или практическа значимост за широк кръг читатели/ползватели е друга съществена страна...

Съответно за художествено-творчески изпълнения стойността не ще да е от значение, а стилът, наличието на пазара на конкурентно изделие, принципно ново решение, оригинални елементи, композиция.
Ръкоделието на печелившия, дали отговаря на критериите, които е поставил самия печеливш?

А и тези 300лв са един голям автогол. Трябва да се декларират пред данъчните, да се платят осигуровки, данък, попълване на декларация, подаване...Какво ще остане, някакви си 30 сушени кайсии... Ако "пропуснете" случайно да я декларирате и някой се "изтърве без да иска" пред данъчните, като се знае и как обичат тези от незаконното строителство, като се почне една проверка, едно доказване на доходи, направо ти иде да се откажеш от наградата... :lol: :partyman: Да си беше взел една тениска и да ти е мирна главата.
На печелившите, да им са честити наградите.
bulhomes2 - майстор
професионал написа:
Аз пък мисля, че ще е най-добре на следващия конкурс да няма материална награда - тези 300 лева (толкова ли бяха), не дадоха минута покой на доста хора! :lol:
=D> =D> =D>
Mapek - специалист
Бях решил, че повече няма да пиша, но някои хора си позволяват да хулят ей-така. Когато
Bobby написа:
много добре описана статия
http://napravisam.bg/?id=newstatiashownow&idid=218
Йордан Лазаров
ми стана пределно ясно, че това е неговия фаворит, в което не намирам нищо ненормално. Критиките и разясненията по въпросното ръкоделие намирам основно за полезни. Самия profi отправяше такива в други теми, което също намирам за градивно. В интерес на истината останаха доста въпроси без отговор. Самия професор кресна, че не бил длъжен да отговаря на всеки. Да така е, но това не най-добрия аргумент ... Искам да помоля потребители, които не са имали принципно участие в конкурса или дискусиите, да не подхвърлят обиди от рода на "изтрепахте се за едни 300лева". Уверявам ви, че ако админа беше пуснал съобщение от рода на "имаме известен проблем с качването на статиите", аз нямаше да напиша и ред до появяването й. Е, техен си е сайта - ще постъпват, както си искат. Някои се бяхме почувствали обидени - наша си работа. Но тези, които не сте написали и един ред за конкурса, сега да ни подигравате и да учите ръководството на сайта какво трябва да направи - не съм съгласен.
8180 - майстор
Такааа,
Дойде време да се намеси "пъдаря".

Някои мнения в ТАЗИ ТЕМА намирам за ПРОТИВОРЕЧАЩИ НА ПРАВИЛАТА, съдържащи лични нападки, лична неудовлетвореност, извън темата, принизяващи нивото и вредни, като цяло, за Форума.

МОЛЯ, личните отношения да се изглаждат на ЛС или другаде.

МОЛЯ, на когото му е необходимо, да си припомни, че се е съгласил още при регистрацията си с:
"Вие разбирате, че всички съобщения на тези форуми изразяват личното мнение на съответните им автори, а не на администраторите, модераторите или уебмастъра (като изключим съобщенията, пуснати от тези хора), и следователно те не носят никаква отговорност."
поради което, претенциите и заплахите към администрацията във връзка с това са неуместни!

МОЛЯ, заинтересованите "активисти" по конкурса да не участват в следващия такъв (ако има) и да прекратят текущите си коментари (от общ характер) по настоящия - повечето промени в началните условия се случиха ЗАРАДИ тяхната "активност".
Конкурсът е такъв, какъвто е! Правото за участие - неограничено, а желанието - въпрос на ЛИЧЕН избор!

"Малка бях, излъгах се" е първа и последна реплика на бивша девственица, а не на зрели мъже. :)

Визирам конкретно Ахмаков, Стефан и Марек (дано не изпускам някой "сателит").
МОЛЯ, упоменатите да се считат ПРЕДУПРЕДЕНИ!
Тани - модератор
Понеже не следях конкурса нито съм чел нито съм коментирал в този раздел, само се наложи да отговоря на някои въпроси относно сроковете след неколкократни позвънявания по телефона от Стефан. Сега прочетох и дразгите и нападките в тази тема и претенциите относно критериите! Критериите са много ясно написани още с обявяването на конкурса - той е за НАЙ-ИНТЕРЕСНА СТАТИЯ!!!
Сами разбирате , че критерия е субективен , така че каквото са решили организаторите - това е! СТИГА СТЕ МРЪНКАЛИ!!! Особено Стефан - няколко пъти му казах , че с две размазани снимки и три изречения шанса му да спечели конкурса клонят към НУЛА!
Ahmakov - специалист
8180 написа:
...МОЛЯ, на когото му е необходимо, да си припомни, че се е съгласил още при регистрацията си с:
"Вие разбирате, че всички съобщения на тези форуми изразяват личното мнение на съответните им автори, а не на администраторите, модераторите или уебмастъра (като изключим съобщенията, пуснати от тези хора), и следователно те не носят никаква отговорност."
поради което, претенциите и заплахите към администрацията във връзка с това са неуместни!
Грешно си ме разбрал. Въобще и изобщо, не съм се опитвал да те плаша, нито теб, нито някой от "администрацията" да го кажем.
Беше ми интересно, дали автора на ръкоделието и на по долното изказване, още поддържа тезата си. И дали не иска, да ви върже по едни "ролкови кънки", на "администрацията", в знак на благодарност за Коледната добавка към пенсията...

А колкото до това, че конкурса бил за сюжет за кратък разказ със картинки, нали не мислиш, че някой ще се върже... :partyman:... малки сме, глупави сме, аме не чак толкова... [-X :partyman:

Прикачен файл

nk.JPG
nk.JPG (72.54 KиБ) Видяна 2715 пъти
8180 - майстор
Хайде спрете вече "детската градина". Предпочитам да вярвам на очите си:
Ahmakov написа:
... с произтичащите от това последствия, то Вие модераторите, администраторите и организаторите на този конкурс, носите не само моралната, но и юридическата отговорност за настъпилите последствия.
Предупреждение №2!
Ahmakov - специалист
8180 написа:
Хайде спрете вече "детската градина". Предпочитам да вярвам на очите си:
Ahmakov написа:
... с произтичащите от това последствия, то Вие модераторите, администраторите и организаторите на този конкурс, носите не само моралната, но и юридическата отговорност за настъпилите последствия.
Предупреждение №2!
Ahmakov написа:
...Господа, Вие деца нямате ли? Нека господина, спечелил наградата Ви, да Ви обясни, както много пъти го е правил, по други поводи и на други места, че ако някое дете реши тайничко от Вас да си вземе от вкусните сушени плодове и напипа голия реотан, с произтичащите от това последствия, то Вие модераторите, администраторите и организаторите на този конкурс, носите не само моралната, но и юридическата отговорност за настъпилите последствия...
8180 - майстор
ОК!
Признавам, че нюанса с "Нека господина..." съм го пропуснал, НО това не променя мнението ми, че направихте абсолютен и недопустим качамак от темата, която по своето естество, не може да се изтрие цялата.
Да, би могло да се вниква в духа на всеки преднамерен, вън от темата и Правилата пост, и да се почисти ненужното, но е противно занимание да метеш чужди ...
Така и не разбрах в какво се отличава Ахмаков от Профи по проблемния пасаж, написан (цитиран) специално ТУК и какво общо има с темата?
Не подценявам предупреждението за потенциална опасност, но местото му е в съответната тема.
Всъщност, на мен ми е ясна целта на поста и това е важното ТУК, поради което Предупреждението ОСТАВА!

Повярвайте, "Сталинското решение" е много по-лесно и работоспособно за случая, пък който разбрал - разбрал.
Тани - модератор
Днес като прочетох тази тема, меко казано се вбесих! Все пак администраторите на сайта са решили да раздадат безвъзмездно пари на потребителите.Жест който не са длъжни да правят! А дори това , което са ни предоставили тук безплатно не е малко! И какво получиха в замяна? :x Не казвам, че нямаше пропуски в организацията , но в крайна сметка си спазиха обещанието и бяха раздадени наградите , които бяха обещани! Наистина срока беше удължаван , но по този начин беше даден шанс на повече потребители да споделят с нас идеите си, някои от които са добри и си заслужава да бъдат споделени , защото ще са полезни на доста потребители в бъдеще! Замислих се и за следващ конкурс и тръпки ме побиха - представих си какво мазало ще стане и с него. Този конкурс вместо да събуди позитивизма у нас , то изкара най-лошото от потребителите! Явно когато става дума за пари и добрите чувства отиват по дяволите!Определено решението да се разкара битака от форума е било добро. Един конкурс също така, противоречи на идеите и принципите на движението Направи сам, затова се обадих днес на Боби и предложих да НЯМА ПОВЕЧЕ КОНКУРСИ! Няма смисъл да се настройват един срещу друг потребителите. От това никой не печели , но затова пък всички губим! А и отговорността да се избере победител е голяма и който и да избереш , винаги някой ще се разсърди и то донякъде с право.Предложението ми към Боби бе , да запазим всички позитиви от конкурса , но да се избавим от негативните му последствия - да няма краен срок, който да не се спази , да няма победители , защото някой трябва да ги избере и в крайна сметка ще има един победител и много изгубили , което не е приятно за никого. Решението ми беше - ВСИЧКИ ДА ПЕЧЕЛЯТ!!! Всеки , който публикува статия, да печели тениска НАПРАВИ САМ! По този начин и всички потребители ще печелим, защото ще има повече споделени идеи. Авторите няма да бъдат нападани от други автори , защото са им "конкуренция" и вероятността да има мир и щастие е доста по-голяма! Боби принципно се съгласи с идеята и остава да се уточнят подробностите. Надявам се и на вас да ви хареса идеята и напрежението да спадне! Желая на всички творчески успехи и се гответе за статиите - фотоапарата и/или камерата да е покрай вас , докато правите нещо интересно , което може да споделите!

ПП Който няма възможност да напише статия , но има желание да притежава тениска Направи сам, може да пише ЛС на Боби. Подготвил е доста тениски за участниците в конкурса , защото е очаквал по-голяма активност, така че има свободни.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "ФИНАЛ на конкурса "НАПРАВИ САМ 2012"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: