• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
От 1 юли до 1 септември 2012г. НаправиСам започва конкурс за най-интересен ремонт, статия или нещо изобретено от вас.
Стефко - специалист
Bobby написа:
Отговарям на всякакви въпроси.
Честито на печелившите! Наистина беше един измъчен конкурс, завършил с родилни мъки, и с недоносчета. Според мен. И както виждаме, доволни ще бъдат само победителите.

Боби, преди да заключиш темата, те моля да отговориш на няколко въпроса. Предполагам ще бъдат интересни за публиката. За да е всичко прозрачно, и да няма съмнения.

1. Назови поименно състава на журито.
2. Ще бъде интересно за всяка спечелила тема да се назоват критериите, поради които темата надделява над всички останали.
- оригиналност;
- сложност;
- уникалност;
- полезност в живота, ефикасност;
- качество на изпълнение;
- оценка на риска - Пожарна безопасност, Електробезопасност, риск от злополука, и т.н.;
- отговорност при злополука;
- и т.н.
3. В каква степен повлияха коментарите във форума преди крайното решение?

И аз смятам, че като участник в конкурса имам право на въпроси, и съответните отговори. И въпроса не е до финансова, а до морална гледна точка. Благодаря!
Bobby - специалист
Обяснавам Стефко за тебе винаги.
Всичко започна през 2005 ,когато аз и брат ми решихме да регистрираме домейна http://www.napravisam.bg,
и след доста неуморен труд, хиляди левове за хостинг , както и безвъзмедният денонощен труд на модераторите.
Решихме да заделим 600лв. от рекламата на prodavalnik, които решихме да раздадем под формата на конкурс.
Запитването ти е обидно, защото, както си разбрал форума не е комерсиален и тук не важат типичните шуробаджанашки изпълнения.
Нямам намерение да разпалвам повече интриги около конкурса. Не е нужно и ти да го правиш.



Стефко написа:
Bobby написа:
Отговарям на всякакви въпроси.
Честито на печелившите! Наистина беше един измъчен конкурс, завършил с родилни мъки, и с недоносчета. Според мен. И както виждаме, доволни ще бъдат само победителите.

Боби, преди да заключиш темата, те моля да отговориш на няколко въпроса. Предполагам ще бъдат интересни за публиката. За да е всичко прозрачно, и да няма съмнения.

1. Назови поименно състава на журито.
2. Ще бъде интересно за всяка спечелила тема да се назоват критериите, поради които темата надделява над всички останали.
- оригиналност;
- сложност;
- уникалност;
- полезност в живота, ефикасност;
- качество на изпълнение;
- оценка на риска - Пожарна безопасност, Електробезопасност, риск от злополука, и т.н.;
- отговорност при злополука;
- и т.н.
3. В каква степен повлияха коментарите във форума преди крайното решение?

И аз смятам, че като участник в конкурса имам право на въпроси, и съответните отговори. И въпроса не е до финансова, а до морална гледна точка. Благодаря!
Стефко - специалист
.Напълно съм съгласен. И няма да го правя.

Предлагам да се заключат всички теми, свързани с конкурса. Добър или лош, вече е факт. Няма нужда от повече спорове. Важно е да се направят нужните изводи за евентуалните следващи конкурси, ако има такива.

РР. Само искам да добавя, че конкурса не е коректен от началото до края. Беше публично обявено, че края на конкурса е 31 август. После, по необосновани причини крайния срок стана 30 септември. За мен това означава, че публикуваните теми до 30 септември са участници в конкурса. Но не стана така. Продължиха да се качват теми и през октомври. Докато не се появи вентилаторната печка за сушени плодове. И която не е издържана нито в пожарен аспект, нито в ел. безопасност, нито има новаторство, нито оригиналност. Единствено има предимство в начина на представяне. Със стил, с много снимки, и т.н. И което всеки журналист ще направи. За мен това е некоректно от страна на организаторите.

Въпроса е до принципи. И, когато такива липсват, всичко останало е без значение.
Последна промяна от Стефко на съб ное 03, 2012 10:06 pm, променено общо 4 пъти.
iavor - специалист
Честито на победителите !
Радвам се за тях =D>
Поздрави и за организаторите !
profy - специалист
Ahmakov написа:
...ако някое дете реши тайничко от Вас да си вземе от вкусните сушени плодове и напипа голия реотан, с произтичащите от това последствия, то Вие модераторите, администраторите и организаторите на този конкурс, носите не само моралната, но и юридическата отговорност за настъпилите последствия.
Пиша това единствено заради нападките срещу администраторите на този форум.
Ако на всяка маса има по една фруктиера, пълна със сушени плодове - кое дете ще се откъсне от нея и защо ще отиде да бърка където и да е, след като при работещ апарат същият е плътно затворен и не се вижда какво има в него ?!?
А ако е особено пакостливо, детето - то въпрос защо на пазара се продават - не само в България, а по целия свят, незащитени с капачка контакти, и кой носи отговорност за това, съответно колко осъдени производители на контакти има по света ?
Навремето в България единствените електрически отоплителни уреди бяха печка "Лъч" с два открити и лесно достижими дори с пръст реотани, продават се все още, не си спомням да е имало съобщения за загинали деца, но сега почти всяка седмица има писано за избухнала печка, бойлер и загинали хора.
Защо и в момента - не само в България, а по целия свят, всички вентилаторни печки - а те вероятно са стотици милиони, са с открит реотан ? Реотаните на всички подобни печки са достижими, защото няма подобен отоплителен уред от клас ІР 40 и повече.
Форумът е "Направи сам" - сиреч популяризатор на нещо полезно, направено в домашни условия, с подръчни материали и налични инструменти, евтино и бързо, а не популяризатор на идеи за масово производство на този или онзи уред.
В оригиналната статия призивът е - видно от обстоятелственото встъпление-обосновка, НАПРАВИ САМ СУШЕНИ ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ, а съвсем не единствено НАПРАВИ САМ СУШИЛНА КАМЕРА, въпреки, че и това е възможно, при проява на съответния професионализъм и собствени виждания.
А дали СУШЕНИТЕ ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ ще се произвеждат от руски сушилен шкаф с чекмеджета "Вимпел" с цена 220 щ.д. франко Москва, китайска, тайландска, немска или испанска модел VES VMD-1, и пр. домашна пластмасова сушилна камера, е без значение, въпрос на пари и възможности.
Единствено МИЛЕНИЦА от читателите на форума, освен почитаемото жури, схвана призива.

И така, препоръчвам на всички СУШЕНИ ЗЕЛЕНЧУЦИ - екологични, и немаловажното за всеки кулинар, в домашни условия практически твърде важно за всяка жена - бързина на приготвянето.
Ahmakov написа:
... Изразявал съм мнението си за горното ръкоделие и на други места.
Е, добре беше да има линк, ама е невъзможен - от известния професионален форум Ви изгониха позорно,
защото не искате да си декларирате очевидната липса на образователен ценз.
рулом - специалист
...грозно е, потребители на два форума с различна тематика да имат ежби заради личностни войни....
...също грозно е някой някой да си мисли, че е измислил нещо неизмислено!!
...а най-грозно и непрофесионално е да се намеква за тук и там !!!!!

гледах ги сичките теми...всеки си е направил това от което е имал нужда, (по тая логика и аз можех да участвам с поне три теми за ненужни неща за масовия потребител)..... тааа на практика, не можете да претендирате, че сте направили нещо за масова употреба, просто рекламирате улесненията за личното ви домакинство...едната награда не е повод за ежби, пререкания и войни ......

................друг е въпроса за личното его :wink:


П.П. ...тва е само руломска гледна точка :wink:
Последна промяна от рулом на вт ное 06, 2012 5:30 pm, променено общо 1 път.
alsted - майстор
profy написа:
Единствено МИЛЕНИЦА от читателите на форума, освен почитаемото жури, схвана призива
Не си прав! :arrow: До колкото знам преподавателите се ласкаят, когато учениците/студентите питат - значи са слушали и се интересуват :wink:

рулом, изказваш се неподготвен. "... неща за масовия потребител" - никой никъде не е обявявал, че конкурса е за открития, нововъведения или рационализации&
Bobby написа:
... започваме конкурс за най-интересна статия или ремонт. Каквото и да е свързано тематично с НАПРАВИСАМ. Могат да участват всички желаещи майстори или аматьори. Важно условие е вие сами да сте го направили...
Стефко - специалист
На практика всичко стана грозно. Аз съжалявам, че се включих, предимно с критики. Винаги съм заявявал, че предпочитам да има градивна критика, отколкото хвалебствия. Ако всичко беше наред с организацията на конкурса, нямаше да има теми и въпроси от много потребители. Нека всеки го пречупи според собствената си призма.

Спомням си, че преди много години имах един преподавател с мания за величие - доцент Дренчев, по химия, от ВИММЕСС-Русе. И той смяташе всички студенти за простаци, некадърници, и че от тях нищо не става. Никой не харесваше пренебрежителното и обидното му отношение към бъдещите специалисти. Беше отдавна, и вероятно отдавна не е сред живите. Останал е само лошия спомен.
Ahmakov - специалист
profy написа:
Ahmakov написа:
...ако някое дете реши тайничко от Вас да си вземе от вкусните сушени плодове и напипа голия реотан, с произтичащите от това последствия, то Вие модераторите, администраторите и организаторите на този конкурс, носите не само моралната, но и юридическата отговорност за настъпилите последствия.
Пиша това единствено заради нападките срещу администраторите на този форум.
Ако на всяка маса има по една фруктиера, пълна със сушени плодове - кое дете ще се откъсне от нея и защо ще отиде да бърка където и да е, след като при работещ апарат същият е плътно затворен и не се вижда какво има в него ?!?
Получи Коледната добавка към пенсията, какво повече искаш, та се подмазваш на администраторите или още не са я изпратили и те е страх да не размислят. :lol: По интересно е какво пише преди многоточието.
Ahmakov написа:
... Нека господина, спечелил наградата Ви, да Ви обясни, както много пъти го е правил, по други поводи и на други места, че ако някое дете реши ... носите не само моралната, но и юридическата отговорност за настъпилите последствия.
Знам, че за един бюрократ и номенклатурчик, е трудно да даде еднозначен отговор, но се опитай. Вярно ли е това твое твърдение или не. Не се опитвай да изкараш, че това е мое мнение.
Господа, Вие деца или внуци имате ли? Каква логика търсите в деиствията на 5-6 годишно дете???
profy написа:
Е, добре беше да има линк, ама е невъзможен - от известния професионален форум Ви изгониха позорно,
защото не искате да си декларирате очевидната липса на образователен ценз.
Май много ти се иска, това с изгонването да е вярно, но поне за сега, не ти се отваря парашута. :butthead: :butthead: :butthead:
Линк няма, ама има един бутон PrntScm... И мога да ти пусна интересни картинки, на които се вижда, как публикуваш от мое име и след сигнализиране до admin, постовете ми започнаха да изчезват... Ама така става по "професионалните" форуми...

Ако имаше ясни и точни критерии, по които да се оценява явно и аргоментирано, всичко щеше да е наред. А сега един acadeSRAL, academil, profy ли беше о..а всички теми и грабна Коледната си надбавка към пенсията...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "ФИНАЛ на конкурса "НАПРАВИ САМ 2012"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: