• 1
  • 2
Жилището на най-малките
velsi - Почетен майстор
Е аз като казах връв нямах предвид канап. Мислех, че ще се сетиш и сам. Имах предвид нещо от рода на жило за велосипед. Може и по-дебело ако искаш. Но щом ключалка те устройва и това е решение.
NATO - помощник
Здравейте отново.

Първо се извинявам на velsi, ако съм го оставил с впечатлението, че се отнасям прнебрежително към предложението му. Обмислих и този вариант, но просто не ми изкристализира комбинация от въже+крепеж+изпълнение, която да ме държи спокоен.

Тая работа с ключалките няма да стане. По ателиетата за дограма, в които питах (а те не са 1-2) се оказа, че заключващите дръжки могат да застопоряват крилото само плътно затворено. Няма вариант, при който да мога да оставям крилото паднало и заключено в това положение.

Окончателно реших пак да е "направи си сам". Ще си изработя ограничител на базата на снимките на master_kenobi, но ще бъде не с прорези, а с дупки за максимална сигурност. На крилото застопоряването ще е винт с крилчата глава и основа със заварена гайка. Няма да е красиво, но с жената сме се разбрали!
Master_Kenobi - V.I.P.
Хитро. :)
Дори и крилчатата гайка не ти трябва. Навий винт за дърво с обла глава, главата да преминава почти точно през диаметъра на дупките в рейката и като "падне" после върху стеблото на винта, няма как да излезе сама обратно, ако не я повдигне внимателно ръчичка и да я върне обратно през дупката.
FMaster - специалист
velsi написа:
Една връв и две винтчета... Поне не можеш да се разпориш минавайки карай прозореца както при този "артикул".

P.S. Понеже пише "ограничител за широко отваряне..." Ако целта е застопоряване в определено положение ще мислим друго.
твърдо съм ЗА !!! :wink: :idea:
Чаро - Акълия
е??????
кво направи накрая ????
моите ключалки се заключват и при "паднало крило" :?

не си питал дето трябва явно, пък и аз не съм поглеждал темета....
NATO - помощник
Здравейте и извинявайте, че дълго не отговарях.

Просто отсъствах от страната. По същата причина се наложи да
действам бързо и не можах да осъществя идеята от последния си пост.

Първоначално ми се изкаше крилото да се застопорява отворено в повече от едно положение, но поради липса на време крайния вариант се получи неинтересен. Просто сложих по един райбер в горния край над крилото така, че когато прозореца е в полуотворено положение стопера на райбера пак пада и пречи на крилото да се затвори. От тук и ръкохватката не може да се завърти в положение за пълно отваряне.

Още веднъж се извинявам, че не Ви поднасям нищо интересно, но за мен е успокоение, че изпълнава основния замисъл прозореца да не се отваря от 3-4 годишни палавници.

cacho, моля сподели марка, която предлага ключалки и при паднало крило за да потърся представителство във Варна!
Чаро - Акълия
МАКО е обкова . Имат доста видове дръжки- с бутон, с ключ.
Не може да няма във Варна.
:)
  • 1
  • 2

Тема "Ограничител за отваряне на прозорец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: