Жилището на най-малките
phoenix - специалист
Здравейте,
Първо да кажа, че форума е много готин. Ползвам си го доста често за да се коригирам дали съм направил нещо правилно и винаги намирам много полезна информация.
Искам да запитам относно размерите на едно бебешко легло. Реших да си го направя и него, но ... изпаднах в някаква ситуация, а не ми се ходи в магазина с рулетката :-D :-D
Прилагам и чертеж, който си направих.
Въпроса е, колко ниско трябва да е матрачето. Реших да направя 4 чекмеджета, понеже нямаме много място в нас, но .... те вдигат доста матрака, така че някой ако може да каже има ли някакъв стандарт, или както си го решим, Ако някой има такова легло, дали може да измери и да каже.
Въпрос 2: размера 120/60 е на матрака нали?, следователно реалния размер на кошарата е +3,6мм или 123,6 / 63,6, при положение че се използват плоскости ПДЧ 18мм

Прикачен файл

leglo1.jpg
leglo1.jpg (31.44 KиБ) Видяна 12341 пъти

Прикачен файл

leglo3.jpg
leglo3.jpg (34.23 KиБ) Видяна 12341 пъти
bibiqn - специалист
Много ли държиш така да изглежда?Нашето креватче е с 2 чемкеджета отдолу и малко гардеробче в страни,само че е от чам а не от пдч.Ако те интересува може да ти кача и снимка.
п.с
При мене матрака е 140/70см.

Прикачен файл

Recovered_JPEG Digital Camera_21.jpg
Ето ти снимка.
Отгоре може плота да се ползва и за повиване.
Recovered_JPEG Digital Camera_21.jpg (94.61 KиБ) Видяна 12334 пъти
phoenix - специалист
ами много ми се иска да има 4 бр. от долу, понеже стаята не е много голяма и няма място за нов гардероб, освен да го сложа върху спалнята :lol: , та мястото е около 70 / 150, така че предпочитам да сложа легло 60 /120 и да има някакво място от страни.
mim - специалист
с 4 чекмеджета ще е и по-високо и удобно за играене с бебето и взимането му, много купешки креватчета даже се вдигат за тази цел :-D , а броят чекмеджета и шкафчета за бебе никога не са достатъчни, така че колкото повече, толкова повече
може да приспособиш отгоре и някаква "сгъваема" плоскост за повиване, че гледам ги скосяваш страничните

честито ти смело влизане :-D
bibiqn - специалист
Щом така си решил действай,но според мен ще стане високо.
trevora - специалист
За матрака си остави + 1см в ширина и в дълбочина ,за да можеш спокойно да го слагаш и да се сменя спалното бельо.Мисля ,че при бебешките матраци стандарта е 70/120 см.И помисли за предпазната решетка да е малко по-висока.Когато бебо стане на 7/8 месеца и започне сам да се изправя има опасност доста бързо да се научи да прескача с главата на долу :lol:
phoenix - специалист
точно това ме притеснява, че леглото ще стане много плитко/ниско и след 7-8м. ще започнем да се чудим коя вечер бебешора ще се събуди и ще падне от леглото си.
До колегата от втория пост... може ли да измериш колко е дълбоко леглото от горния ръб на парапета до матрака. Мерси предварително.
Относно матраците знам, че са 2 размера бебешките. Има както 60/120 така и 70/140, така че за това съм сигурен. В такъв случай щом не ме разбрахте първия път, да попитам по друг начин..... матрака е направен за да влезе в дупка 60/120(70/140) нали???
аз съм си харесал това:
Изображение
phoenix - специалист
Мерси колега, почерпката от мен :partyman: .
И само да си се похваля... изкарах размерите от това креватче, като му намерих мащаба. приблизително 20см. са чекмеджетата високи което прави 2 бр. по 10см. а височината на решетката е около 60см.
Да видим след новия чертеж, какво ще се получи.
Все пак, ако някой има идея за нещо красиво, практично и интерсно, приемам всякакви идеи. Граница няма, само размера на основата да е 120 /60
phoenix - специалист
ами.. да покажа напредъка с размерите... тази вечер по време на филма сътворих това... мисля, че се доближавам до истинските размери. Просто чекмеджетата долу станаха общо 30см и малко вдигнах нагоре...

Прикачен файл

leglo4.jpg
leglo4.jpg (43.48 KиБ) Видяна 12263 пъти

Тема "питане за коректни размери на кошара" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: