Жилището на най-малките
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 2:11 am, променено общо 1 път.
bisplus - специалист
Препоръчвам ти също да обърнеш особено внимание на канта който ще използваш за таблите. Добре е да се избягват тънките кантове, защото се получава доста "опасни ръбове". Най-добре е да се сложат гумени кантове или поне 2мм.
phoenix - специалист
Канта ще е 2мм на всички видими плоскости/ръбове, а решетката 100% ще се сваля, като в началото изобщо няма да се ползва. Освен това леглото ще е задължително на 2 или 3 нива за да не се налага някой да се навежда!
phoenix - специалист
Emerald написа:
Ако си решил да го правиш по-високо, трябва да предвидиш някакъв механизъм за смъкване на решетката, защото ще е абсурдно да се протяга жена до дъното на кошарата. А ако го оставиш по-плитко, мога да ти гарантирам че бебето ще се премята през решетката доста по-рано от 7-мия месец.

Най-добре да си потърсиш допълнително място в помещението за 2 чекмеджета отколкото да сменяваш рано-рано креватчето поради неудобна конструкция.
Място за сега няма повече. Иначе точно защото не знам колко трябва да е дълбоко се регистрирах и се надявам да получа отговор!
mim - специалист
обещах да рисувам :-D
Изображение

по-горе си писал, че имаш 150см, така че идеята е да ги уплътним максимално
има 1 сгъваема на панти плоскост за повиване и малко рафтчета, които на височина 100см би трябвало да е удобно за повиване и височината на преградата не знам дали е достатъчна, но може да се вдигне на горе

иии права е Емералд, че преградата трябва да се сваля по някакъв начин
phoenix - специалист
предварително искам да благодаря на МИМ, понеже май само тя се опита да помогне, но аз все пак не съм спрял, та леглото е почти готово и вече се ползва сега правя решетката и приключвам. Ще кача и малко снимки за заинтересованите :-D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
NRG7 - специалист
Ами добре се е получило,има доста място за дрешки и багажерии,добре е измислено. След като поставиш и решетката ще ми е интересно да видя.:)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Колко е разстоянието между пречките? Има си нещо като стандарт. В смисъл, максимално разстояние, за да не мине на детето главата и да се заклещи.
phoenix - специалист
само да добавя, че малко ме е яд, че го направих стандартно високо, а именно 90см. Трябваше да го направя да е 100см високо. Много по-удобен щеше да е плота за повиване, а и щяха да са по-високи чекмеджетата и щеше да има един рафт повече, ама карай.... на нас лично много си ни харесва.
phoenix - специалист
n_a написа:
Колко е разстоянието между пречките? Има си нещо като стандарт. В смисъл, максимално разстояние, за да не мине на детето главата и да се заклещи.
тука също се чудих, но оставих разстоянието между пръчките да е 10 см.
как мислите дали е добре... ъъъъ колко е стандарта?

Тема "питане за коректни размери на кошара" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: