• 1
  • 2
Жилището на най-малките
Здравейте, предстои ми ремонт на детската стая. Стените ще бъдат в жълто и синьо. Имам желание и мебелите да бадат с такива цветове, но незная как да ги променя (без да купувам нови :wink: ). Чувала съм, че може да се боядисат с авто емайл лак :? Мебелите са секция, ракла и легло "Приста". Благодаря предварително!
Duke_BG - специалист
по-интересно в този случай е не марката на мебелите, а с какво покритие са
Написах какво е леглото за да се ориентирате за какво говоря. :roll: - (старите добре познати Присти). Не разбирам много от покрития, но виждам, че е лакирано, а не полирано. Какво ще ме посъветвате?
velsi - Почетен майстор
Разглобяване, шлайфане с фина шкурка, при необходимост тук там китване, пръскане с автоемайллак от желания цвят и после внимателно сглобяване.
Благодаря за съвета, а кажете ми ще стане ли ако лакирам мебелите с цветен лак (син например), вместо да ги боядисвам? Ще покрие ли? И в такъв случай ще трябва ли да сваля долния пласт лак?
Тани - модератор
Не разбрах за какъв точно лак говориш! А и никой не е казал , че трябва да махаш стария лак! Шлайфа се за да стане по-гладко и равно и да се премахне само гланца и евентуално напластената мърсотия!
Emerald - модератор
Боядисвала съм мебели с автоемайллак включително с лакирана повърхност. Става супер. Шкури се за по-добро сцепление на боята с повърхността, не за гладкост (от лакирана мебел къде по-гладко).

Наскоро чух препоръка на специалист за боядисване на бебешко креватче 3 месеца минимум преди раждането на бебето поради испаренията на боята, които продължават дълго.

Между другото, отлично се пребоядисва мебел и с латекс и в този случай отсъстват вредните испарения и неприятна миризма.
Абсолютен лаик съм в тази област, затова може да ви се сторят тъпи въпросите ми, обаче това е положението - който не знае и се мъчи сам и с малко средства да направи уютен дома си, пита, нали така :) Та следващия ми въпрос е свързан с боядисването на мебели с латекс, за първи път го чувам това и се чудя дали е подходящо за таблетка на легло - няма ли да се зацапва и олющва при допир (все пак спи малко дете и няма да пази боята) и друго - предварително трябва само да се изшкури преди да се боядиса, така ли?
velsi - Почетен майстор
За лющене няма да се лющи, но определено ще се зацапва, особено ако е по-светъл цвят. Виждал съм мебели боядисни с латекс. Със сигурност не бих сложил такова нещо у дома си.
Emerald - модератор
Отдавна се съмнявам, че латекса ви не е като хората. :lol: :lol:

Абе Велси, моят латекс по стените както се зацапва, така се и мие. Като всяка една повърхност всъщност. :-D Латексът изглежда по-матов- това е цялата разлика.

Сега ще постна едно преправено детско шкафче Роси, с обяснение как точно да се изработи.
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на мебели?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: