Жилището на най-малките
vesiici - помощник
Благодаря за чудесните идеи във форума.Сега бих помолила за малко помощ-не мога да реша какъв цвят да боядисам вратата.

Прикачен файл

S2500058.jpg
S2500058.jpg (206.84 KиБ) Видяна 22564 пъти
Тани - модератор
Е па синя или желта! По-скоро жлътникава! :-D :-D
(мисли си как ли се кефи Емо на диалекта)
Emerald - модератор
Трудно да се каже само по тази снимка. :? В какви цветове е стаята въобще? Изцяло всички стени ли са сини (на тюркоаз по-скоро ми прилича...или така изглежда на снимката)? Какви са пердетата? Другите мебели?
Винаги имаш възможността да я направиш бяла (ако стаята е достатъчно цветово претрупана). Може да използваш основните цветове от стаята- по единично или в съчетание. Ако се абстрахирам от останалото, тук се вижда синьо, жълто и зелено донякъде в килимчето.
Ако много държиш да е цветна, бих ти препоръчала да и оформиш рамка с летвички като външната част оставиш бяла за контраст, а вътре с един от основните цветове, а защо не и с текстила от стаята. Може за вътрешността на рамката да ушиеш пано с джобове за играчки.
Около самата каса също можеш да оформиш с летвички, които да боядисаш контрастно. Така вратата ще стане част от декорацията. Тя всъщност каква е? Освен две колички над леглото, нищо повече не се вижда. Има ли някаква тема на декора ви? Ако се знаеше темата бих ти дала още идеи...

Мисля, че някъде бях показвала вратата на детската на брат ми, която по моя идея направихме двуцветна. Бих я показала, но снимките съм отпратила по дискове и едва ли сега ще намеря нещо... :?
Emerald - модератор
Открих лична снимка, на която се вижда част от вратата и я изрязах. :lol: Може да се види за какво става на въпрос. Съжалявам обаче за размера на снимката.Или малка, или прекалено голяма. :?

Изображение
vesiici - помощник
Стаята е в три цвята синьо-таван най-светъл,налепен със звездички,две стени-бебешко синьо и това,което се вижда по-тъмно.Мебелите са тъмно синьо и жълто и череша.Пердетата засега са това,след година мисля да е само щори.
И аз мислех летвичките да са бяло,а самата тя да е синя и на нея в жълто да нарисувам ръстомер.Благодаря!

Прикачен файл

S2500046c.jpg
S2500046c.jpg (194.33 KиБ) Видяна 22492 пъти
Emerald - модератор
Как така "само щори"? :shock: Това не е офис, а обстановката в стаята пряко влияе на детската психика.
Кажи..детенцето на колко годинки е?

Също ли мислиш да декорираш вратата с летвички или имаш впредвид външните от касата? Не ти препоръчвам да рисуваш по нея ръстомери. Той може да е отделно- от картон или плат и да е окачен на подходящото място (и не е задължително на вратата).
Emerald - модератор
vesiici,вариантите са изключително много и това колко красива ще стане вратата зависи само от фантазията ти и вложения труд. Опитах се да нахвърлям разни идеи, които далеч не са изчерпателни, но може да стимулират въображението ти. Винаги съм била против влагане на средства в скъпа врата-с боя и собствен труд стават чудеса, но абсолютно задължително смятам влагане на средства във възможно най-красива и луксозна брава. Няма красива врата без красива брава и бравата може да развали вида и на най,най добре изработената врата.



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Emerald - модератор
Ух, цветовете нещо хич не са сканирани такива, каквито са в действителност и някъде е доста поизрязано- не се вижда синята стена. Общата идея е за "кадриране" на вратата- слагане в рамка. Не знам сега как е с избора на декоративни летвички- помня че брат ми навремето имаше проблем с намирането на това, което е нужно... При нас на пазара има изключително разнообразие на такива- всякакви фасони, широчини и профили. Рамките по самата врата не е задължително да са направени с релефни летвички. Може това да е постигнато от релефа между вътрешната и външната част (облепване с талашит на външната част и оставяне на по-вдлъбната вътрешна). На първата врата примерно, кафавичкото би могло да е налепен талашит, а вътрешната жълта част- по-вдлъбната. Тя е с тъмно-сини летвички по края на касата и вътре. На осмата врата вътрешността на овала би могъл да е огледален, единадесетата- вътрешността от корк (детенце би могло да си закачва картинки и бележки). Принципно, всякакъв материал би могъл да бъде използван....

На деветата врата виждаш един плавен преход на синьото от тъмно към светло. Това би могло да бъде направено с боя, но също така, вътрешната част би могла да е от мека, изпъкната тапицерия с дунапрен вътре. Десетата врата е с плавен преход на зелено от тъмно-зелените летвички, към сините стени, преминавайки прех тюркоаз и излизащо на чисто синьо на стената. Средната част огледална и от тъмно-зелените летвички също плавен преход към жълто. Абе, с една дума, включвай фантазията- вратата на детската трябва да е ярка и цветна както и цялата детска стая. :wink: Всичко е позволено- облепване с плат, тапети, фурнири, корк, фолио...Златисти, сребристи ефекти, faux finish, кракле, всякакви лепящи се лайсни и т.н. Защо не, декупаж на мотивите от пердетата (мечетата) и друг декупаж... Вътрешността на рамката може да бъде истинско произведение на изкуството с колажи от платове, снимки и какви ли не материали (все се каня да покажа в "от нищо нещо" как да си израбитим сами красиви картини- някой ден ще го направя).
vesiici - помощник
:sad:

Прикачен файл

500001.jpg
500001.jpg (205.55 KиБ) Видяна 22185 пъти

Тема "врата детска стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: