Жилището на най-малките
shaman - напреднал
След известно обикаляне по магазини и майстори узрях за идеята да се пробвам да направя мебелите си сам. Като начало започвам от детската стая, защото госпожиците бяха най-нетърпеливи. Изискването към гардеробите беше да има много рафтове и да са с плъзгащи врати. След два дни сметки гордо понесох листчето с размерите за плоскости към цеха за разкрояване, но се оказа, че кантовете не трябвало да се включват в размерите. А и имало от 1 и 2 мм. кантове. Както и да е на следващия ден вече с правилно попълнена форма избрахме цвета (моята роля беше само да се съгласявам), и започна очакването на доставката и съмненията дали не съм сбъркал някой размер.

Прикачен файл

Detska 04.jpg
.... и пробиване......
Detska 04.jpg (42.27 KиБ) Видяна 42763 пъти

Прикачен файл

Detska 03.jpg
И започна мерене и пробиване ....
Detska 03.jpg (41.77 KиБ) Видяна 42763 пъти

Прикачен файл

Detska 02.jpg
Плоскостите пристигнаха, когато взех да ги слагам по пода ме светнаха, че ако ги редя изправени до стената после е по-лесно да ги намирам и сортирам. Е, изкараха си една бира :-)
Detska 02.jpg (31.5 KиБ) Видяна 42763 пъти

Прикачен файл

Detska 01.jpg
От големите магазини си набавих някои инструменти и шаблони
Detska 01.jpg (57.11 KиБ) Видяна 42763 пъти
shaman - напреднал
.. и пак пробиване.... за минификс. Но се оказа, че с фреза не е много добра идея, защото дървото започва да мирише на изгоряло и почернява.....

Прикачен файл

IMAGE_00051.jpg
Страничната вертикална плоскост
IMAGE_00051.jpg (47.63 KиБ) Видяна 42758 пъти

Прикачен файл

IMAGE_00050.jpg
Средните плоскости
IMAGE_00050.jpg (36.55 KиБ) Видяна 42758 пъти

Прикачен файл

Detska 08.jpg
Когато ползваш шаблон се работи много лесно
Detska 08.jpg (43.43 KиБ) Видяна 42758 пъти

Прикачен файл

Detska 07.jpg
Дъното стана готово с водача за вратата
Detska 07.jpg (48.29 KиБ) Видяна 42758 пъти

Прикачен файл

Detska 05.jpg
За другите стаи ще мисля друг начин
Detska 05.jpg (43.38 KиБ) Видяна 42758 пъти
shaman - напреднал
Всичко е пробито и започва сглобяването

Прикачен файл

IMAGE_00057.jpg
долните водачи на вратите
IMAGE_00057.jpg (34.04 KиБ) Видяна 42750 пъти

Прикачен файл

IMAGE_00056.jpg
изглед отпред
IMAGE_00056.jpg (37.99 KиБ) Видяна 42750 пъти

Прикачен файл

IMAGE_00055.jpg
На вратите сложих алуминиеви лайсни за да не се измятат
IMAGE_00055.jpg (34.23 KиБ) Видяна 42750 пъти

Прикачен файл

IMAGE_00054.jpg
.....
IMAGE_00054.jpg (32.42 KиБ) Видяна 42750 пъти

Прикачен файл

IMAGE_00053.jpg
...
IMAGE_00053.jpg (35.6 KиБ) Видяна 42750 пъти
shaman - напреднал
Горните водачи

Прикачен файл

IMAGE_00076.jpg
..... :-)
IMAGE_00076.jpg (29.11 KиБ) Видяна 42721 пъти

Прикачен файл

IMAGE_00064.jpg
После по същия начин и един ъглов и още един такъв гардероб за да няма сърдити
IMAGE_00064.jpg (9.1 KиБ) Видяна 42721 пъти

Прикачен файл

IMAGE_00058.jpg
...
IMAGE_00058.jpg (34.88 KиБ) Видяна 42721 пъти
panalov - специалист
Браво.
Ако не си дърводелец вече си готовза такъв
Opes - помощник
Да попитам от къде си купил този механизъм за плъзгащите врати и добър ли е ?
mim - специалист
ехааа, гардеробът е уплътнил цялото пространство и няма да трупате куфари отгоре му :-D
и мнооого рафтчета
изглежда ми компактно и много-събиращо
браво, браво :-D
shaman - напреднал
Opes написа:
Да попитам от къде си купил този механизъм за плъзгащите врати и добър ли е ?
Купих ги от КЕНТ Импекс на Хладилника, но са турски. Сега си правя спалнята и си взех механизмите от ПРОДИЗ, мисля че са по добри, защото имат и възможност за регулиране. Взех си и едни механизми за плавно затваряне на вратите, но не съм ги монтирал още. Много ми харесаха.Засилваш вратата и механизма я улавя и я затваря плавно.
danev_tr - специалист
Тука аз виждам профисеонализъм. Когато описваш такъв гардероб за първи път се допускат ред други грешки на фона на които грешката със канта просто бледнее. Описа на разкроя е направен перфектно за да пасне толкова добре. А и това което виждам е инструмент среден клас (вурши работа но временно) и гараж във който се зглабят нещата след като бъдат разкроени от някоя фирма.
Ти си профисеоналист и трябва да се гордееш със това. Но аз ще си позволя да ти дам един съвет. Върви във най близкото представителство на хефеле и си поръчай линийка за мини-фикс, е цената и е 980 лв. за целия комплект но пък трябва да знаеш че си заслужава, при положение че не разполагаш със многошпинделна машина.А и един бор-апарат няма да ти е излишен. :-D
Аз също обмислям подобна идея макар със риск много от колегите да се разсърдят , но със видео, имам впредвид как да се описват шкафове, как да се разкрояват, как да се подготвят за зглобка, как да се лакирват и сглобяват. Нещо като видео урок, защото страх ме съвзема като знам какъв ще е крайния резултат четейки повечето мнения. Проблема е там че незнам дали форума може да отдели прострснство за толкова информация и дали ще ми бъде позволено.

Тема "Как си направих гардероби в детската стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: