Жилището на най-малките
shaman - напреднал
Ходих да ги гледам тези механизми. Продават ги и на части, но 220 лв само за водача за дупките ми се видя много. Купих си от Киров в Люлин за 80 лв . друг и ми върши работа.
А и сега довършвам спалнята и остана само кухнята, така че каквото имам мисля, че е достатъчно.
Ще се радвам да ги качиш някъде видео уроците и да дадеш линк към тях. Смятам, че ще са много полезни за такива като мен, които са решили да си направят мебелите сами и започват от нулата.

Прикачен файл

IMAGE_00175.jpg
Това е шаблона за минификс
IMAGE_00175.jpg (45.62 KиБ) Видяна 36268 пъти
tassel - специалист
От къде си купил този шаблон за минификса и колко пари е? :)
sasooooooooo - "специалист"
А на кое викате минификс? :? На диблите ли? :?
tassel - специалист
Не, това е скрита сглобка. Не може да не си виждал. Почти всички серийно произвеждани мебели са такива. :) Виж снимките по-горе на колегата. Виждат се едни метални винтове, които стърчат.
Последна промяна от tassel на пет юли 24, 2009 10:57 pm, променено общо 1 път.
sasooooooooo - "специалист"
Аааа, понеже по каталозите го пишат разглобка :cool:
shaman - напреднал
tassel написа:
От къде си купил този шаблон за минификса и колко пари е? :)
Написал съм. Магазин "Киров" в Люлин. Цената беше 78 лв. Аз ползвам първо шаблона за дибли и после с този определям къде да пробия за главата на минификса.
jiktak - помощник
Интересно е да споделиш по твоя преценка заслужаваше ли си мисленето и работата, колко левчета ти излезе всичко и колко спести от майстори, макар че на тая криза чувам че вземат 50-60% от стойността на материала, лесно ли е без компютърна програма да направи човек проекта, може ли и без шаблони, а само с мерене и т.н :?
Трябва ли все пак да се има представа и има ли тънкости при разкрояването?
shaman - напреднал
Определено си заслужаваше целия труд. Стига човек да има достатъчно свободно време и да не бърза, даже доставя и удоволствие, като видиш какво си направил. А и дори да има дребни грешчици в изпълнението ги приемаш спокойно и се примиряваш бързо с тях, все пак не можеш да се сърдиш на себе си :)
Вече не мога да си спомня като крайна цена колко ми излезе, но знам че като включа инструментите, шаблоните и механизмите беше доста по-малко от колкото ми искаха за изработката от една фирма. Точно това, тогава наклони везните към това да си направя всичко сам. После си направих и спалнята:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=12676
а сега довършвам и кухнята:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=20406
За спалнята знам че ми излезе почти на половина от офертата на фирмата, а за кухнята не съм питал, но там уредите и плота са това, което вдига цената.
Не съм използва никаква компютърна програма, прецених че докато я разуча ще ми отнеме повече време отколкото да си ги начертая на ръка. Ако използваш компютър имаш малко по-добра представа на по ранен етап какво ще излезе, но с повече въображение мисля, че всичко може да се компенсира.
Първоначално започнах с една бормашина от Метро за 26 лв. , две магарета и няколко стеги, но става много бавно и е малко изнервящо да мериш по няколко пъти докато нацелиш точното място. Шаблоните не са скъпи и си заслужават напълно парите. Сега съм си взел още 3 бормашини по 18 лв.от промоциите, защото ме мързи да сменям непрекъснато бургиите. Почти не съм купувал скъпи инструменти и дори някой да се развали ще го изхвърля без да се замисля, защото вече са се изплатили многократно. Ама още си работят и не щат да се скапват :razz:
Докато не реших да си правя сам обзавеждането изобщо нямах представа кое как става. И сега не смятам, че съм много компетентен, но се оправям. Докато пресмяташ плоскостите си чертай и представяй как се съединяват една с друга, къде има кант, колко е дебел. С малко повече мислене всичко трябва да се получи както трябва. Внимавай за шарките как трябва да са ориентирани (фадера) и като изчислиш всичко остави един ден да отлежи и пресметни отново за да видиш дали няма някъде грешки.
Прочети материалите от форума, които са близки до това, което ще правиш и си направи тема в която да питаш, ако има нещо неясно. Ако не си много нетърпелив и правилно задаваш въпросите, винаги ще се намери някой който да ти помогне.
nikigada - специалист
Здравейте извинете че спамя по темата но може ли някой да ми каже какво е растоянието от края на плоскостта до центъра на минификса. Мисля има 2 размера но какви са те?

Благодаря!

Тема "Как си направих гардероби в детската стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: