• 1
  • 2
Жилището на най-малките
niki_sap - специалист
Според мен най-добре би се получило ако сложиш леглото на вътрешната стена до вратата. Бюрото под прозореца и долепено за леглото. В другия ъгъл както си го нарисувала - ъглов гардероб и две ниски секции от двете му страни по стените. Но не слагай етажерки във височина по тези 2 стени защото ще изядат цялото пространство. Не разбирам за какво ти е "тоалетка" - под тоалетка аз разбирам второ, по-малко бюро, при което се губи място за краката, което иначе може да е шкаф. Ниски шкафове ще свършат същата работа.
Телевизор не мисли от сега, още повече с място върху което да бъде сложен - ако направиш ниски шкафове, въху тях може да се сложи всичко, а телевизор може лесно да се захване и за една от стените върху тези шкафове.
Етажерки може да се направят над леглото, висящи.
Каквото и да правиш недей да вкарваш много цветове в тази супер малка стая, а цветовете, които избереш нека са пастелни, а не искрящи. След като детето е момиченце и поради лудоста по розовото във всички магазини, предполагам така или иначе 2/3 от всичките й дрехи, играчки и т.н. са в този цвят. Не прави стаята в същия, защото аз бих полудял, а за детето не знам.
Според мен е удачно стените да са например светло зелени- резида, а мебелите да са едноцветни - светло дърво, или бледо, бледо жълто, бежаво, каквото решиш, но с блед пастелен цвят и само 2 цвята, защото момичето тепърва ще зарине стаята с цветове, принцеси, снимки и плакати.
След като е момиче може да направиш целия гардероб от огледални врати, като по този начин ще разшириш и размера на стаята визуално - не се притеснявай, че са стъкло, първо може и да не са от стъкло, а друг материал, а и дори да са от стъкло вече навсякъде слагат лепенка отзад, която не позволява да се разпадне на малки (или още по-лошо големи) парчета при счупване - същото се постига и с прозрачно фолио отпред, въху самото огледало, но го прави малко матово и грозно. Ако отидеш на стъклар съм сигурен, че ще ти предложи най-доборото решение - до колкото си спомням май бях чел някъде за пластмасови плоскости, които не се чупят и сттъкло предварително направено така, че да се счупи на малки парчета (та да не падне някое голямо) и залепено, за да не изпадат тези парчета върху децата.
Ето няколко много хитри идеи:
http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... sAaEhMnsBQ - не гледай размера и формата на стаята и цветовете и обзавеждането - това е суоер малка таванка стая, не по-голяма от твоята, но в един блед цвят, както на стените, така и на мебелите и пода изглежда широка.
http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... sAaEhMnsBQ - ето още една - цветовете идват от завивките, а не от мебелите и стените.
http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... sgbN4tDsBQ - ето дори и с рисунки по стените и точно с висящи етажерки над леглото, но отново цветовете са бледи и пастелни. Разликата между всички тези снимки и твоя случай е че при тях няма гардероби, а ти ще имаш, което още повече затваря стаята.
http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... sgbN4tDsBQ - ето още една в резида - кофти качество на снимките, но се вижда за какво става дума.

П.П.
каквото и да направиш в тази малка стая краката на детето или главата му ще бъде насочена към врата - какво имаш предвид на дне сочат - във варианта, който ти си сложила те пак "сочат" към балконската врата, макар и тя да не се пада на отсрещната стена. Каквото и да направиш ще имаш или крака или глава насочена към някоя от двете врати. По-малкото "зло" е да ти сочат към вътрешната врата, а не към стъклото на баконската.
iolly_ - специалист
Благодаря ти niki_sap

Иска ми се мебелите да са в светло дърво, съчетано с бледо бежаво, но двете да контрастират..видях нещо подобно в един магазин.

Когато говоря, че леглото трябва да не е с краката към вратата ,става дума на отсрещната страна да не е вратата. Варианта, който си предложила леглото да е на стената на вратата , а бюрото до прозореца също го мислехе и не се отхвърля. Но при това положение бюрото ще е повече към стената и съвсем малко свелина ще идва отдясно от прозореца, кояо при писане тя ще си скрива с ръка. о пък леглото ще има повече видимост към вратата, което е добре.

При варианта бюрото да е до вратата, а леглото под прозореца пък установих, че при отворена врата аз мога да си готвя..срещу вратат ми е кухнята, а тя да си пише на бюрото и да се виждаме и да си говорим.

Тоалетка исках, за да и правя прическа там ..да и връзвам ластичета, но пък чувам, че не е било хубаво да има огледало по фън шуй така ли е.

Телевизор на стойка имах и кат обременна ми падна в ръцете..от тогава не иска да чувам за телевизори на стойки...само на шкаф. А специално за него мислех, за да има отдолу място за DVD и да и се наредят кутийките с филми.

А какво мислиш за ъгловият гардероб...дали ще е удобен?

Мислим и за нещо друго. В момента има радиатор точно под прозореца....мислим да го местим на стената между вратата на балкона и прозореца...какво ще кажеш?
zmeios - специалист
iolly_ написа:
Аз съм се заинатила, че леглото на детето няма да е с крака към врата, нито входна нито балконска. 28 годишният ми живот ми показа хиляди примери на познати, чиито деца бяха постоянно болни с такова разпределение.
iolly_ написа:
но наистина искам да се съобразя с това краката на детето като лежи да не сочат към врата
iolly_ написа:
но пък чувам, че не е било хубаво да има огледало по фън шуй така ли е
Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!

Ще ти дам един съвет като родител: детето ти ще расте по-здраво и по-щастливо, ако не го правиш на маймуна с тиквени суеверия и маймунски бабини деветини. Децата имат нужда от обич и разбиране, не от Трън В-гуй разположение на мебелите.

П.С. Имам и един допълнителен въпрос. Колко е голямо сега детето?
niki_sap - специалист
Не знам как е по фън шуй, но е едва ли пише детето да живее в килер. Същевременно е важно на къде ще му сочат и краката....

При стаята, която имаш едва ли връзването на ластичета е най-важното, за което можеш да се сетиш. Мисли, че създаваш обстановка, която след точно 3-4 години ще бъде забранена територия за тебе. За целта, колкото по-малко виждаш какво се случва в стаята, толкова по-добре. Това дете тепърва ще решава какво иска да бъде и как иска да изглежда стаята му. Вариантите са 2 - или правиш стая, която да може да се ползва докато тя стане на 16-17 в същия й вид, или правиш стая, която със сигурност ще преобзавеждаш след 3-4 години. Ако е втория вариант - сложи само едно легло, скрин и шкаф за играчки и като дойде време за първи клас обзаведи стаята. В противен случай мисли в переспектива и по-малко търси фун шуй и подобни глупости, защото при създалото се положение (размер на стаята, нужда от обзавеждане) не можеш да си го позволиш.
П.П. Между другото имате още 2 години, през които няма да ви е нужно бюро, може да го изработите за да е комплект с другите мебели, но да не го слагате, за да остане пространство за игра в стаята. Още повече, когато детето стане първокласник промяната в стаята може и да е положителна.
iolly_ - специалист
Първо това детето ми да живее в "килер" не е мое решение, а е резултат от ситуацията, в която живеем всички ние.....работещи родители с висше, които излащат кредит за този "килер", при положение, че родителите ни също висшисти са ни дали спестяванията си за маса години. Така , че ме убижда факта, че говорите за килер.

Второ .....най-важното за мен е детето да ми е здраво....и щом живота ме е убедил, че с краката към вратата децата са нон стоп болни, значи няма как майчиното ми чувство да ме накара да променя мнението си.

Последно искам да кажа, че идеите на niki_sap ми допадат, защото все пак са добри, за разлика от други, които вмест ода помогнат обсъжда колко вярвам на суеверия и колко не.

Малката е на почти 4 години и ще се вслушам в niki_sap да не затрупвам стаята с мебели, а да сложа само най-необходимото за едно толкова малко дете.

Надявам се, когато порастне да имаме възможността да сменим "килера" с нещо нормално.
niki_sap - специалист
Не съм искал да те обидя, килера в койтоживея е доста по-малък от твоя. И точно затова се ядосвам, когато искаме да направим обзавеждане като за къщата на Бритни в Маями, но имаме пространство, колкото за компотите на баба.
Просто когато имаш ограничения се ограничаваш, а не правиш всичко, което искаш и фън шуй ти казва че е добре, пък каквото ще да става.
Затова, следвай си принципите, но и си представи, не само да го нарисуваш, какво ще се получи ако изпълниш всички тези мебели в стая 3/3 метра.
Не искам да се повтарям, но ако имаш възможност - колкото се може по-малко мебели и колкото се може по-малко цветове и най-вече искрящи такива. И с убити цветове може да стане красиво.
iolly_ - специалист
Ще се вслушам в съвет ати за по-малко мебели определено.....а цветовете последно сме се спряли на светло дърво, съчетано с бежаво.
mim - специалист
светло дърво с бежаво за детска стая :?
а какво ще кажете за бели мебели - визуално увеличава пространството, по-светло е, класическо непреходно, за шарените джунджурийки на момиче е чудесно и поема всякакви цветове аксесоари като завивки и завеси
а подът нека си е светло дърво
niki_sap - специалист
Според мен бяло е много добър вариант. Още повече, че е сигурно и най-евтиния - всички линкове, които пратих са практически чамови мебели боядисани в бяло, т.е. дървени мебели с орнаменти, боядисани с качествена боя в бяло.
Каквото и да правите бягайте от контрастите, пък били те и бяло срещу бежаво - по-скоро чисто бяло със слонова кост или слонова кост с бледо бежаво - въпроса е цветовете да се преливат, а не да контрастират. контраста ще дойде от чаршафи, кукли, плакати и т.н.

Ето няколко примера:
http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... sgaO-fjUAw - практически почти същите мебели могат да се получат от най-обикновен чам боядисан в бяло, просто отиваш ва магазина и молиш да ги докарат сурови - без лак или директно да ти ги боядисат бели.

http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... sgaO-fjUAw - ето пример за интересно боядисване на меделите и на заден план светъл под и светла стена, макар, че аз не харесвам розовото като цвят за стая, било то и най-вече за дете - просто другите цветове в стаята обикновено също са розово и поне още 5 и става претрупано и мнооооого розаво. - скролни надолу по страницата и виж нощносто шкафче, за него говоря
  • 1
  • 2

Тема "Разпределение на малка детска стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: