Жилището на най-малките
Matchless - специалист
Малко съм скаран с програмите, но ще се опитам да го нарисувам.Това за звездното небе се сетих, наистина е много яко, но е и много играчка.:)Също и беше малко мрачно като, че ли за детска.Ще си напъна и аз двете гънки на мозъка от травми, може и да ми роди нещо главата.:) Ще нарисувам идеята ми за гардероба и ще помисля за тавана. Нека бъде утре обаче, че съм уморен и зверски ми се спи.
sasooooooooo - "специалист"
Прозореца защо не го направите с две отвяряеми части? Дава повече възможност.
Идята на Доктора :-D е добра, но мисля че по-добре ще бъде, ако леглото сочи към бюрото. Така когато гледа разни филми ще може да се опъне на леглото :cool: А и монитор и ТВ идват малко в повече.... По-практично е комбинирано.
Предвиди и разни тонколонки....
svetliopi44 - Чирак...
:)
Последна промяна от svetliopi44 на пет ное 13, 2009 9:30 am, променено общо 1 път.
silllveto - Майсторица
Ами ако правиш някаква система на дългата стена от гипскартон + етажерки, монитора си остава върху бюрото, а ТВ-то отива на дългата стена.
За цветовете - не правете мебелите шарени. Първо, защото като поотрасне ще му омръзне и второ, защото цветовете ще ти дойдат от пердета, килими, завивки, ГК-творения, лампи и играчки. И ще стане една :razz:
Мач, бюрата са високи по 75см.
Над бюрото щам като не е под прозорец слагаш една дълга етажерка - хем запълва пространството, хем е функционална. Над леглото може да сложиш също подобна етажерка, или да нарисувате стената над него + перпендикулярната му :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
На 7 годишен, мисля, ТиВито му е излишно, а след някоя годинка, стаята ще олекне откъм играчки, та ще му се отвори място.
Понеже съм по-особен фен на бабините деветини, фън-шуй и тн съобразености, ще предложа нещо.
Като направите пода на стаята, пуснете детето да си влачи матрака и да си спи дето иска. Сам ще си намери оптималното място и посоа за легло.
Просто най-важното е, че тези неща всъщност са индивидуални. Съобразени с посоки и потоци, но индивидуални.
По същия начин и за бюрото.
Matchless - специалист
И аз така го мисля като silllveto. Горе-долу както доктора го е нарисувал само, че с рафтове над бюрото към гардероба и телевизора евентуално на съседната стена. Бюрата много ми харесват от снимките. Размерите обаче незнам как ще дойдат, бюрото ми се вижда малко по-малко от 1.60см. Може да се направи така, че да остане място след гардероба и там да се направи ъглова секция и на нея да се постави и тв-то. Ако се направи с плавен преход и с овална форма си мисля, че добре ще изглежда, а и тогава както и да се постави леглото пак ще е удобно за гледане.
trevora - специалист
svetliopi44 написа:
mim И на мен ми скучае малко бука ...леко като офис ще стане си мисля... питах детето за любими цветове и каза: светло синьо,зелено и светло жълто ... :? :lol: :lol: от де муги роди главата ...ма как да е ...аз също искам да я направя с перспектива... че като започне да води мадамите да не ме кара да бутам всичко и пак на ново ... :)
Мда,и на мен бука ми е адски скучен ,точно за офис.Заложи все пак на нещо светло.Цветове синьо,зелено -да,ама патешко жълто вече е за съвсем малко дете,по скоро за бебешка стая.
Корпуса също бих залажила на светло дърво-бреза,файнлайн-избелен,рустикален дъб,бряст на ивици и т.н.Лицето като цвят само като акцент,в смисъл не всички врати/така след 5-6 години като ти писне да гледаш да речем в синьо,сваляш и правиш в друг цвят/.
Гардероба аз не бих го сложила с/у вратата.Така като се влезе в стаята ще виждаш най-голямата и най-обемиста мебел.Ще отнемеш от обема на помещението по този начин.Недей да претрупваш стаята с мебели.Легло 90/190 или 90/200,гардероб,скрин и бюро.Няма смисъл от ТВ.Поне нашия в детската седи като паметник.На компа се прави всичко-музика, филми, телевизия...
Ето това спретнах набързо,това е мое виждане...
П.п неможах да кача това което направих като цветови комбинации,по-късно ще се пробвам пак :)

Прикачен файл

F4_049_l.JPG
F4_049_l.JPG (16.43 KиБ) Видяна 12951 пъти

Прикачен файл

1.JPG
1.JPG (24.73 KиБ) Видяна 12951 пъти

Прикачен файл

11.JPG
11.JPG (27.3 KиБ) Видяна 12951 пъти

Прикачен файл

12.JPG
12.JPG (28.09 KиБ) Видяна 12951 пъти

Прикачен файл

13.JPG
13.JPG (27.6 KиБ) Видяна 12951 пъти
svetliopi44 - Чирак...
:)
Последна промяна от svetliopi44 на пет ное 13, 2009 9:32 am, променено общо 1 път.
mim - специалист
синьото мисля, че трябва да е като на възглавничката или чаршавките на това легълце, което си пуснал
ония квадрати там горе са много ярки :-D

Тема "Детска стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: