Жилището на най-малките
Evgeni30 - специалист
Здрасти Светьо,

Много хубави ремонти правиш и си супер сръчен.

Помисли за нова интериорна врата на малкия и нов радиатор, ако има нужда.
Аз бих купил обзавеждане в цвят бук и бих го съобразил с ламината и вратата.

Освен това бих му купил един “среден” (като клас) компютър или лаптоп за първия учебен ден, да свиква, J

Според мен бюрото трябва да е пред прозореца и леглото срещу прозореца, на голямата стена.

Ти не си писал за моето ремонт4е, линк “моят ремонт” http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=13714


Успех от мен
asinka - специалист
Бюрото пред прозореца само, ако стената е северна.
Иначе пече слънце и пречи, а ако има щори, то все ще са пуснати...
По принцип, за дясно-пишещите светлината трябва да идва от ляво, или отзад.
Ще следя с нетърпение темата, и ние сме на този хал-същата възраст детенце :)
svetliopi44 - Чирак...
:)
Последна промяна от svetliopi44 на пет ное 13, 2009 9:33 am, променено общо 1 път.
mim - специалист
ако искаш фигури от картон на външните стени - то бих препоръчала да направиш гк-лавици на които да седят книгите, играчките, учебниците
така ще спечелиш и малко място от липсата на допълнителни секции
букът за детска стая ми е скучен, аз бих заложила на цвят, например тъмно синьо, сребристо (алуминиеви крака на бюрото например и такива дръжки на гардероба и т.н.) и бяло, че като нищо ще минат 4 години и ще е вече тинейджър
pipbel - майстор
svetliopi44 , ний с жената след дълго мислене се спряхме за детската на система Индиана за обзавеждане.
Не е евтина, но е хубава и подхожда като за подрастващо момче. верно че моя е вече почти на 12, ама и твоя малък пич скоро ще е ученик, та мисля че ще е добро и за него. Има 3 цвята разновидности (вкл. и в синио).
Виж снимките, както и тука http://shop.yavor-bg.com/index.php?catid=147&subcat=152

Прикачен файл

Resize of Resize of SS850972.JPG
Resize of Resize of SS850972.JPG (81 KиБ) Видяна 16895 пъти

Прикачен файл

Resize of SS850954.JPG
Resize of SS850954.JPG (100.46 KиБ) Видяна 16895 пъти

Прикачен файл

Resize of SS850956.JPG
Resize of SS850956.JPG (113.3 KиБ) Видяна 16895 пъти

Прикачен файл

Resize of SS850962.JPG
Resize of SS850962.JPG (103.87 KиБ) Видяна 16895 пъти
silllveto - Майсторица
Моята идея :)
Щом пече, бюрото може да го сложите на съседната до прозореца стена (перпендикулярната) максимално близо до него, за да не му е директно в гръб вратата. Леглото на най-закътаното място - на стената, на която е вратата. На дългата стена срещу прозореца - гардероб и може някакви гипскартонени етажерки. При това разположение мястото за игра ще е максимално и не пред вратата.

pipbel, и ние взхме Индияна дъб-сутер, само че с легло, а не с канапе понеже е мн скъпо. А джинса миналата година бяха спрели да го произвеждат :? Много атрактивно юношеско обзавеждане и предимството му е, че можеш да избираш модули, които прецениш :) .
silllveto - Майсторица
А къде ще е бюрото тогава? На дългата стена е кофти, че светлината му е в гръб. За суеверията - не трябва краката да сочат на изток, защото в тази посока хриситяните погребват мъртвите. Леле, май дадох още теми за размисъл на жена ти, сори. Ама аз гледам да го спазвам, така че я разбирам. За към прозорец също съм чула, ама за към врата не съм :?
silllveto - Майсторица
Значи, това не е най-красивият вариянт, но пък ти трябва най-разумния, все пак е за детенце :)
За дългата стена съм За :) Бюрото може и ъглово. Бе то пак същото, само положението на леглото става различно. Но пък мястото за игра отива мн към вратата. А в детската трябва да има пространство, защото това ще е неговото царство, само негово :)
Matchless - специалист
Да се включа и аз:) Ще започна от бюрото. Предлагам есетствено да е близо до прозореца и да си имак, и една нощна лампа. Прозореца е на 85см от пода, значи и бюрото ще е добре да не е с по-голяма височина, за да не пречи на отварянето му. Но и така ако се сложи точно там и ако реши да отвори прозореца ще е добре да няма предмети върху него( монитор, лампи). Според мен бюрото да се постави така, че прозореца да му е отляво. Над бюрото да се направят лавици от гк или дърво, които плавно се сливат с вграден гардероб (скрит с гк) с плъзгащи врати или други де...Имам и идея за формата, и разпределението на гардероба, ако ти хареса идеята изобщо ще я доразвием...Леглото да е до вратата, вляво от прозореца. Телевизора може да се сложи на дългата стена, срещуположна на прозореца, евентуално може и с някоя малка секция, или от масичките за телевизори с рафтове за уредби и т.н. , или "окачена" секция.Остава доста свободно място.На тавана може да се направи някоя фигура евентуално-все пак е детска.:)
pipbel - майстор
Aз бих го направил така (сори за лошия "почерк" :-D )

Прикачен файл

ae__180 1.JPG
ae__180 1.JPG (35.46 KиБ) Видяна 16846 пъти

Тема "Детска стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: