• 1
  • 2
Жилището на най-малките
Здравейте,

имам двама сина (5.5г и 3.8г). За сега спят в детски легла (~120см), като на малкия дори още не сме му махнали преградата (решетка), защото много се върти :-). Като гледам обаче, баткото скоро ще се нуждае от по-голямо легло и каза, че иска на два етажа. Да, обаче и малкия ще иска на 2-ри етаж, та ще стане драма. Затова се очертава да сътворя две двуетажни легла без първи етаж. Така ще има повече място да беснеят.

Идеята ми е да раположа леглата на две стени под ъгъл 90 градуса едно спрямо друго.

Дайте идеи или снимки (идеалният вариант) на подобни конструкций. Не държа да са "дизайнерски" или "супер специални". Моята начална идея е да направя два прости дървени сандъка който да окача на стената. Дори мисля, че ще по-добре да не стъпват на земята а да са укрепени на стената и ако се наложи на тавана (полу висящи :-) ) По този начин няма да има крака в който да се спъваме :-).

Имате ли идея колко трябва да е растоянието до тавана за да им е удобно дори след няколко години?

Другото което ме притеснява е това как ще са обезопасени. Предполагам някаква преграда ще направя, но не съм сигурен колко висока трябва да е. Идей?

Малкия за сега ще продължи да спи на ниското си легло докато се уверя, че е готов да спи на високо. За баткото съм ОК, защото може да спи и на легло без никакви ограждения (хотелско например). Въпреки всичко според мен преградите са задължителни. Колко да са високи обаче?

Другата ми дилема е как да слизат и качват. За баткото ще е със стълба, но за малкия си мисля да направя стъпаловидна стълба от дървени кутий/чекмеджета или нещо такова. За по-безопастно. Идей?

Много въпроси се събраха :lol: . Надявам се, че не съм ви отегчил :-D

А, и още нещо: на каква възраст според вас децата биха могли да спят на втори етаж?

Поздрави

п.п. За изработката - ще ги направя сам, имам основните дърводелски инструменти - бормашина, зеге, циркуляр, виброшлаиф. Каквото нямам - ще купя. Имам и достатъчно умение (много скромно, нали :lol: ). За мен удоволствието от изработката е по-важният елемент. НЕ търся нещо готово от магазина. Търся идей, които мога да използвам. С удоволствие ще споделя и резултата с вас :-)
Последна промяна от Stone на пет окт 09, 2009 11:09 am, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ти ми се виждаш отворен за нестандартни идеи...
Та, я помисли и з адругите мебели в стаята.... ако леглата не са баш легла, а шкафове върху които се спи?
Има едно малко неудобство с втория етаж. Като е болно детето си е опасничко. Или най-малкото тревожно, да спи горе. Има и още едно съображение против много високите легла. Идеални са за усамотяване и за дистанциране от мама и изобщо другите. Психологически се възприема като "друго" място.
От наще легла остана само част от стълбичката, мога да снимам, но тук не мога да кача снимката.
n_a написа:
Ти ми се виждаш отворен за нестандартни идеи...
Та, я помисли и з адругите мебели в стаята.... ако леглата не са баш легла, а шкафове върху които се спи?
Има едно малко неудобство с втория етаж. Като е болно детето си е опасничко. Или най-малкото тревожно, да спи горе. Има и още едно съображение против много високите легла. Идеални са за усамотяване и за дистанциране от мама и изобщо другите. Психологически се възприема като "друго" място.
От наще легла остана само част от стълбичката, мога да снимам, но тук не мога да кача снимката.
Идеята за шкафове върху който се спи ми е минавала и на мен преди време. Харесва ми, но искам да има място в стаята. Затова искам да вдигна леглата на високо. Плътно под леглата ще направя шкаф на стената (висок, не до земята) или пък бюра, или пък нешо като диванче за сядане. Ще видя, още не ми се е избистрила идеята.

И още един въпрос: какви програми ползвате за да правите тези готини проекти? Нещо което може да се научи за по-малко от една седмица :lol: ?
laki1968 - специалист
те

Прикачен файл

krevat.jpg
krevat.jpg (119.82 KиБ) Видяна 16930 пъти
nivanov - специалист
Не е съвършенство като изпълнение, както се вижда от снимките (едната страна просто съм я сбъркал като размери, предстои и смяна :>), но не е трудно за правене :> Въжетата служат както да държат конструкцията и да освободят местото за единия крак, така и като преграда за падане нощно време от там :>

http://picasaweb.google.com/nivanov0/Dr ... 6088380930

http://picasaweb.google.com/nivanov0/Dr ... 4442278050

Иначе за проектирането му ползвах woody, полезно и относително лесно животно по темата ... :>

Поздрави,
bogomilZ - специалист
идеята в двуетажните легла според мен е решение за сега но какво ще правиш след например три години, когато баткото е вече на 9 години и ще е вероятно "150 см" висок или повече
защо не помислиш за легла вдигащи се например по късата страна вертикално - аз така реших проблема в нас в детската
когато са прибрани леглата има достатъчно място за "тичане" , когато са спуснати са на едно ниво и е приложимо даже докато станат абитуренти .....
при интерес може да ти покажа моето решение
bogomilZ написа:
идеята в двуетажните легла според мен е решение за сега но какво ще правиш след например три години, когато баткото е вече на 9 години и ще е вероятно "150 см" висок или повече
защо не помислиш за легла вдигащи се например по късата страна вертикално - аз така реших проблема в нас в детската
когато са прибрани леглата има достатъчно място за "тичане" , когато са спуснати са на едно ниво и е приложимо даже докато станат абитуренти .....
при интерес може да ти покажа моето решение

Здравей,

идеята ми е да направя леглата 1.90м за да стават и за след абитурентската вечер :-D

Ще се радвам да споделиш снимков материал от твоето решение :-)

Поздрави!
mim - специалист
направо на 200см, че момчетата още 9-10 клас са им щръкнали краката отвън
bogomilZ - специалист
Stone написа:
bogomilZ написа:
идеята в двуетажните легла според мен е решение за сега но какво ще правиш след например три години, когато баткото е вече на 9 години и ще е вероятно "150 см" висок или повече
защо не помислиш за легла вдигащи се например по късата страна вертикално - аз така реших проблема в нас в детската
когато са прибрани леглата има достатъчно място за "тичане" , когато са спуснати са на едно ниво и е приложимо даже докато станат абитуренти .....
при интерес може да ти покажа моето решение

Здравей,

идеята ми е да направя леглата 1.90м за да стават и за след абитурентската вечер :-D

Ще се радвам да споделиш снимков материал от твоето решение :-)

Поздрави!
пуснах ти на лични в петък още
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ще опитам да те извадя от голямо заблуждение. Не мисли, че ще направиш "вечни" легла. Сметни си ги за 3, максимум 5 години. Пък и наистина не са удобни.
Наще ги правих като бяха на 10 и 12 години. Двуметрови легла. Тамън си им бяха. Дървени, яки, на дибли. На 4тата година вече бяха опасно и непоправимо счупени.Та не знам какъв ви е генът, но сметни едно 20см+ над най-високия в рода, умножи по 2 момчешки рождени дни и или ги прави от винкел или не се изхвърляй много-много в сметките.
  • 1
  • 2

Тема "Двуетажно легло без първи етаж. Дайте идей." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: