• 1
  • 2
Жилището на най-малките
ekmir - помощник
това е стаята на синът ми за сега. Размер - 2,60 там където са леглото и секцията, на 3,20 където е прозореца. Височина на помещението 2,60. Живеем в гарсониера и това е голямата стая преградена на две с итонг. Едната врата е към вътрешната стая - нашата спалня, а другата към кухнята, където съидинихме терасата и кухнята. При все отворени врати се отопляваме с климатик, който всъщност е над секцията, но не съм го обозначила.
Леглото е детско - 140/70
секцията - 185см - височина/100см ширина/около 30см - дълбочина.
В това малко помещение със сумати врати, /не мога да махна никоя/ трява така се намести, че да има място за две деца, /две легла/ защото плануваме второ, да има гардеробче и бюро. На мястото където е сега леглото и секцията мисля да направим една по-голяма секция с надстройка а от голу, легло тип сандвич. Вижда се и един скрин, на негово място едно гардеробче, ами остава ми бюрото? Под прозореца, ама климатика ще духа там?
Дайте идеи, питайте аз ще отговарям?
аа, да спомена вратите са плъзгащи и двете.

Прикачен файл

катя.jpg
катя.jpg (62.99 KиБ) Видяна 9975 пъти
niki_sap - специалист
До колкото разбирам целта ти е да не променяш нищо по апартамента, а само да измисиш по-добър начин за подреждане на стаята. Ако е така - ок, вариантите не са кой знае колко много. Ако ли не - дай цялото разпределение на апартамента и да мислим дали не може да се прустрои по-функционално.

Ако е само за така съществуващата стая - искаш ли да ползваш поне част от вече наличното обзавеждане или си готова да правиш всичко наново.

Ако всичко ще правиш наново според мен най-добрия вариант е следния:
Никога не съм разбирал тези легла, които се прибират едно под друго. Струват ми се ужасно непрактични - едното дете спи на средата на стаята, а другото като стане стъпбва върху него. После като станат и двете докато не дойде родител да подреди и прибере едното легло няма къде да стъпят в стаята.. и въобще. Затова и според мен тези легла никога не са доброто решение.
В случая мисля, че двуетажно легло на мястото на сегашното е ок. От там до леглото вместо секцията можеш да лсожиш бюрото под климатика и да нагласяш климатика да духа напред и нагоре - пак ще духа върху бюрото, но не толкова много. Каквото и да направиш в тази стая климатика винаги ще си духа.
Ако ще правиш мебелите по точен размер на стаята под прозореца можеш да продължиш с някакви скрнове (или там да е бюрото) и те да продължават в гардероб по стената с колоната. В ъгъла между двете врати можеш да оставиш скрин или да сложиш още един гардероб. При положение, че стаята е страшно малка, по-добре е да имаш по-малко високи и огромни гардероби, защото съвсем ще ти отнемат от пространството, но все пак мисли и за функционалност.
mim - специалист
и аз съм на мнение за двуетажно легло, а и децата ги обичат, даже ще се карат кое да е горе :-D
също и скриновете-бюро под прозореца, прибират много, децата ще имат място за четене-игра до светлината, ниско е и не отнема "въздух" от помещението
тази секция си мисля, че трябва да бъде заменена от гардеробче
ако няма място там, леглото да отиде към прозореца и един двоен гардероб от двете страни на дясната врата
shadowman - майстор
Двуетажно легло е добре, но родителите се притесняват да не паднат отгоре (затуй трябва да се предвиди някакъв преграда). Друг вариан е легло под легло ама не е много функционално и поне според мен не стават както трябва (правил съм две и не е имало опкавания ама им знам кусурит). Относно климатика, нали си има клапа, правис е да духа на някъде и няма духа където не трябва.
ekmir - помощник
niki_sap написа:
До колкото разбирам целта ти е да не променяш нищо по апартамента, а само да измисиш по-добър начин за подреждане на стаята. Ако е така - ок, вариантите не са кой знае колко много. Ако ли не - дай цялото разпределение на апартамента и да мислим дали не може да се прустрои по-функционално.

Ако е само за така съществуващата стая - искаш ли да ползваш поне част от вече наличното обзавеждане или си готова да правиш всичко наново.

Ако всичко ще правиш наново според мен най-добрия вариант е следния:
Никога не съм разбирал тези легла, които се прибират едно под друго. Струват ми се ужасно непрактични - едното дете спи на средата на стаята, а другото като стане стъпбва върху него. После като станат и двете докато не дойде родител да подреди и прибере едното легло няма къде да стъпят в стаята.. и въобще. Затова и според мен тези легла никога не са доброто решение.
В случая мисля, че двуетажно легло на мястото на сегашното е ок. От там до леглото вместо секцията можеш да лсожиш бюрото под климатика и да нагласяш климатика да духа напред и нагоре - пак ще духа върху бюрото, но не толкова много. Каквото и да направиш в тази стая климатика винаги ще си духа.
Ако ще правиш мебелите по точен размер на стаята под прозореца можеш да продължиш с някакви скрнове (или там да е бюрото) и те да продължават в гардероб по стената с колоната. В ъгъла между двете врати можеш да оставиш скрин или да сложиш още един гардероб. При положение, че стаята е страшно малка, по-добре е да имаш по-малко високи и огромни гардероби, защото съвсем ще ти отнемат от пространството, но все пак мисли и за функционалност.
много добре заказано, благодаря. За преустройство на гарсониерата не мисля, миналата година преграждахме и избивахме и какво ли не. Нищо от тези мебели не искам да остава, а нови по поръчка с мои размери. Има в предвид един вид легла тип сандвич, дето долното като като излезе и се повдига на крачета, и стига нивото на горното, може и спалня да стане, може и две отделни легла и долното пак е на високо.
Също си мислех за скринове под прозореца, утре ще направя нещо и ще ви покажа, но имам и в предвид място за телевизор, затова сега си мисля, че може там скрина в ъгъла между двете врати да остане и на него да се постави такъв. Но оставя ли скрина, гардеробче?
Дясната врата е спалничката а лявата за кухнята.
оффф толкова е трудно когато е малко и тясно.
te_dda - специалист
аз бих направила една обща конструкция по поръчка за цялата стена където е леглото,която да включва двуетажно легло и до него нещо като секция-гардеробче продължаваща към стената с бюро като матрака на долното легло може да се напарви с механизъм за повдигане и да го използваш за резервните юрганчета и чаршафи в едната му част а другата ( т .е . дъното да е разделено на 2) за играчки или дрехи.....а климатика да остане високо над тази част на конструкциятакоято е гардероб/ секция до прозореца....а тази част към балкона може ли да се използва- т.е каква част стена има там? защото ако има някаква такава също може да се изпозва ако не за мебели на земята ,то за рафтове или шкафове на самата стена..
ekmir - помощник
хамммм.... това измислих, te_ddaаз също си мисля обща конструкция на стената на леглото. Нещо като тази, но искам сякаш и с надстройка от горе, за повечко багаж, че хич нямам място из нас, но това не значи че трябва да трупам стаята на детето.леглото или тип сандвич или двуетажно. още ще мисля. Но кажете ми какво мислите за този вариант?
еее не съм поставила прозореца но на предните снимки се вижда. Имам и друг вариант, ще мисля.

Прикачен файл

с надстрийка.jpg
с надстрийка.jpg (137.82 KиБ) Видяна 9864 пъти

Прикачен файл

и от друг.jpg
и от друг.jpg (117.42 KиБ) Видяна 9866 пъти

Прикачен файл

погледнато откъм прозореца.jpg
погледнато откъм прозореца.jpg (149.36 KиБ) Видяна 9866 пъти

Прикачен файл

от друг ъгъл.jpg
от друг ъгъл.jpg (118.52 KиБ) Видяна 9866 пъти
silllveto - Майсторица
Докато е малко бебето/детето то ще си спи във вашата спалня и няма нужда да правите ремонт на този етап. Пък като нарисува стените ще го направите :lol:
Като поотрасне - двуетажни легла, на децата им харесват. :)
te_dda - специалист
аз бих сложила телевизора на стената до вратата за балкона - срещу леглото ! в тази малка стая всяка площ на ниво бюро е ценна за нещо, не я заемай с телевизор...
ekmir - помощник
ето това ми роди днес главата:

Прикачен файл

катя 15.jpg
катя 15.jpg (140.12 KиБ) Видяна 9799 пъти

Прикачен файл

катя 14.jpg
катя 14.jpg (140.75 KиБ) Видяна 9801 пъти

Прикачен файл

катя 13.jpg
катя 13.jpg (178.25 KиБ) Видяна 9806 пъти

Прикачен файл

катя12.jpg
катя12.jpg (205.63 KиБ) Видяна 9807 пъти

Прикачен файл

катя11.jpg
катя11.jpg (158.62 KиБ) Видяна 9808 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Кажете как да стане?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: