Жилището на най-малките
jiktak - помощник
Здравейте съфорумци, предстои ми оборудване на нова детска стая и се чудя и се мая по един такъв въпрос, направих си 3D на стаята с мебелите които искам(приблизителни образци) и горе - долу придобих представа(особено жената ;D). Не съм вързан в ръцете и мога да си смъкна размерите на всяка една мебел, след което използвайки фирмите за изрязване и окантване да си ги сглобя. Въпроса ми е според вас заслужава ли си да си направя този труд и ще ми излезе ли много по-ефтино отколкото да хвърля проекта на една мебелна фирма и тя да си оразмери, изреже, оканти и сглоби всичко? Колко според вас ще ме натоварят за материали, работа, проект(въпреки, че в повечето от фирмите казват че е безплатен) и т.н. Моля за компетентни мнения или хора с реален поглед за нещата! Благодаря предварително и успех!

А ето и замисъла ми, дайте мнение и за разположението:
[/img]

Прикачен файл

Чертеж.jpg
Чертеж.jpg (127.71 KиБ) Видяна 6307 пъти

Прикачен файл

Detska3.png
Detska3.png (32.35 KиБ) Видяна 6307 пъти

Прикачен файл

Detska4.png
Detska4.png (25.96 KиБ) Видяна 6307 пъти

Прикачен файл

Detska5.png
Detska5.png (27.4 KиБ) Видяна 6307 пъти
shadowman - майстор
За да ти се даде някаква цена само по снимка не става. Трябва да се знае какъв модел ще са леглата, какъв ще е гардероба, материала и обкова. Инак колко ще ти излезе ако си го направиш сам, относителен въпрос, може да се изкяри някой лев ако не направиш грешка за която после ще трябва да ходиш да ти я оправят, ако е фрапантна ще се наложи да купиш нов материал, обикаляне на магазините и ти трябва повечко свободно време, инак ако я поръчаш просто си чакаш реда. Ако си ми наблизо мога да се опитам да сметна нещо.
miroslav_kn - специалист
Мое мнение е ,че ще ти излезе много по евтино от това да си я направиш сам. Като гледам имаш доста мебели. Изхождам от това че в момента си обзавеждам къщата и за цялата детска стая- / 2 легла с ракла, трикрилен гардероб, бюро и полици над бюрото/, банята - /шкаф под мивката над нея и още 1 шкаф/, антрето / голям шкаф за обувки + гардеробче с огледала/ , хола / секция + 4 полици над нея и холна маса/, трапезарията / два високи трапезарни шкафа с витрини , един нисък между тях , трапезарната маса и два големи шкафа в които съм вградил пералнята и хладилника / и кухня долен и горен ред шкафове дълга 4 метра с вратички от МДФ профили и пълнеж и всичко това ми излезе 3754 лв. като в това е включено ПДЧ - то разкрой кантиране +кант а сглобяването си е от мене. Кухнята която си направих в магазина ми я сметнаха 3425лв. за другите стаи не съм ходил да питам в магазина, но моя комшия е дърводелец и горе долу цените изглеждат така детска 800лв. без матрак, баня 500лв., антре 750лв., хол 650лв, трапезария 2000 лв., общо 8125лв. , а аз съм дал само 3754лв.
jiktak - помощник
Ясно, аз мислех че може да се каже нещо грубо, като например колкото струва материала толкова и майсторлъка...

мебелите мисля да са ето такива:

Прикачен файл

phoca_thumb_l_IMGP2206.JPG
легла
phoca_thumb_l_IMGP2206.JPG (50.02 KиБ) Видяна 6229 пъти

Прикачен файл

phoca_thumb_l_IMGP2209.JPG
шкафчета, ракла
phoca_thumb_l_IMGP2209.JPG (34.42 KиБ) Видяна 6229 пъти

Прикачен файл

dscf7156_153.jpg
гардероб-3 крилен с място за TV, не ъглов
dscf7156_153.jpg (113.61 KиБ) Видяна 6229 пъти

Прикачен файл

50_big.jpg
В крайна сметка да изглежда горе-долу така
50_big.jpg (30.09 KиБ) Видяна 6229 пъти

Тема "Въпрос за детско обзавеждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: