• 1
  • 2
Жилището на най-малките
wizli - специалист
Пораснахме вече до дръжките на прозорците, трябва да измисля начин да ги блокирам, децата да не могат да отварят, с обяснения не става...
Не ми се слагат решетки/4-ти етаж, грозотия/

Изображение

също така от строителя не са предвидили в детската да има отваряемо прозорче, само врата към тераса, точно която искам да блокирам,
мога ли да сваля стъклопакета и да направя нещо стил "направи си сам"?

Изображение

Благодаря.

Прикачен файл

DSC09216.JPG
отваряемо прозорче
DSC09216.JPG (71.38 KиБ) Видяна 9836 пъти

Прикачен файл

DSC09215.JPG
вратите
DSC09215.JPG (72.72 KиБ) Видяна 9836 пъти
EDI - майстор
Майсторите на дограмите ще могат да ти кажат най-точно, дали няма някакви механизми за застопоряване..За горното прозорче няма да има проблем да ти направят крило и да го монтират на панти, но от НАПРАВИ САМ надали нещо ще излезе.
MAPTO - напреднал
Попитай за противовзломни заключвания във фирма за дограма. По-евтиният вариант е с райбер някъде по-нависоко.
wizli - специалист
Проблема е, че най близкита дограмаджии са РЕХАУ, казаха не може..
Другите не знам къде да търся и дали ще дойдат за едно прозорче...


За прозорците райбери са ми резервен вариант, ако не намеря нещо по-елегантно.
маречков - специалист
Има дръжки със секретни ключета, вградени в самата дръжка. Един приятел си сложи такива точно на терасата. От разбиване не пазят, но за децата са идеални и няма нужда да се обяснявате. Дограмата и обкова са като твоите, така че да не се правят на ощипани, че не може.
stiv1961 - майстор
дръжка с бутон (която се завърта само когато е натиснат бутона) или с ключ (при заключено положение дръжката не може да се завърти).
jekasus - майстор
Врата с такава верижка надали ще отвори :lol: Изображение
stiv1961 - майстор
jekasus, става въпрос за PVC дограма.Какви са тия синджири,какви са тия окови :)
jekasus - майстор
Идеята е верижка , просто не намерих по-нормална снимка :lol: Иначе с райбер е доказано през годините - племенника ми, както е на 7 години още не му намерил цаката.
pavkatay - майстор
МОЖЕ да се направи крило на мястото на фикса-цена 50-100 лв (зависи от производител,материал ,клиент.....), а дръжката на вратата да смениш с такава с ключ-като втората на Стив(можеш и сам-10-20 лв ).
Друг вариант е заключалка (някъде я бях снимал монтирана,но не я открих),която се монтира в долната част на крилото.Не позволява отваряне на крилото по традиционен начин, а в същото време може да се отвори крилото на 'ножица' ако е с двуплощен механизъм. Заключването е със секретно ключе. Трябва да има място за тази заключалка-варианта е по-евтин(мисля си ,че беше в рамките на 30-35 лв)
  • 1
  • 2

Тема "ПВЦ дограма, блокиране на вратите и прозорци, ИДЕИ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: