• 1
  • 2
Жилището на най-малките
Chefo77 - майстор
Сърбят ме ръцете да се похваля какво сътворих с малко (добре де, доста) материал, хубав винтоверт, пендула и виброшлайф ... И винтове. Мноого винтове!
Нишата е широка 205 см преди картона (отстрани на лепене, отзад - конструкция с 10 см вата), което ми даде възможност да захвана дъбови греди 100х100 мм с по 4 броя малки 182 милиметрови винтове за директен монтаж в стените - вкопани в гипсокартона. Към тях отзад по дължина прикрепих вътрешна дъска 20х90 мм - с Г-планки към гредите и към стената - с по 3 винта във всеки профил на гипсокартона. Отпред една челна дъска 20х90 мм + една вътрешна 20х90 мм, последната хваната и с Г-планки към гредите. Между предните и задната дъски сложих разпорка, хваната с Г-планки. На всеки ъгъл се полага по една, демек за двата етажа 16 броя. Да има.
След което намерих големи челни дъски - 18х200 мм, хванах ги с по 12 винта 6х50 на 2 реда в по-малките челни. Стълбата и парапета са с профили 34х54 мм. Стълбата е хваната към леглото с 4 броя 92 мм винтове за директен монтаж + 4 броя 132 мм за директен монтаж - към гредите. Стъпалата са захванати в стълбата отдясно с 92 мм самонарезен централно + 2 броя 4.5х70 мм за да се елиминира усукването. Отляво - 132 мм самонарезен централно. Подпорите на парапета са захванати с по 2 броя 6х60 + 1 брой 6х80 мм отвътре навън. Най-лявата ще се скрие зад гардероба, средната спира точно до ръба на въпросния гардероб, т.е. ще се вижда само дясната. Парапетът е захванат към подпорите с по 2 броя 4.5 х 70 мм.
Цялото легло е дърво. Мразя плоскости. Материалът е ела, трикратно лакирана с Bona Mega Gloss, само гредите са дъбови. Подматрачните рамки са Тед 620, матраците са Латекс Корал 20 см, 90х190 см.
Утре леко ще тръкна ръбчетата и ще ги лакирам и ще фугирам с цветен силикон.
Прикачен файл:
P1150820.JPG
Прикачен файл:
P1150831.JPG
Прикачен файл:
P1150832.JPG
Прикачен файл:
P1150833.JPG
Прикачен файл:
P1150834.JPG
Последна промяна от Chefo77 на вт яну 07, 2014 1:02 am, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
Още ...
Прикачен файл:
P1150838.JPG
Прикачен файл:
P1150840.JPG
Прикачен файл:
P1150841.JPG
Прикачен файл:
P1150842.JPG
bimbaeco - майстор
Браво. Идеална работа. Ето вариант за скриване на винтовете (ако те дразнят, на мен лично и така ми харесва) http://www.youtube.com/watch?v=nY_pL-3Sqt4.
Има и готови комплекти за тапи, ама нали сме "Направи сам".
Chefo77 - майстор
Благодаря :)
Винтовете не искам да ги крия. Умишлено съм ги оставил по този начин, само леко ще зачистя стружките покрай тях. А и винаги мога да ги силиконирам :)
EDI - майстор
Браво, много добре са станали и проекта и изпълнението. :partyman: Дървото си е дърво, няма какво да се говори, предимството пред плоскостите е неоспоримо. :partyman: Ти чекна ли се вече горе за 72 часова проба. :-D
MrSpasov - специалист
А от прозореца не духа ли ?

Иначе всичко друго е 6
Chefo77 - майстор
MrSpasov написа:
А от прозореца не духа ли ?

Иначе всичко друго е 6
Не - проверено със запалка в много ветровито време :) И него съм си монтирал сам (с минимална помощ от приятел) и ако ти кажа колко пяна има ... :) :)
shadowman - майстор
Тези възглавници не са спане а за подпиране един вид.
Chefo77 - майстор
shadowman написа:
Тези възглавници не са спане а за подпиране един вид.
По-скоро за украса. Нямам представа, бяха подарък към матраците :)
parketmilanov - специалист
Харесвам !!!
имаше ли дебат кой на кой етаж да е !???:)
  • 1
  • 2

Тема "Двуетажно легълце "home made"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: