• 1
  • 2
Жилището на най-малките
Как се правят облачетата по стените на децките стаи?
Последна промяна от nitone на пет юни 22, 2007 3:34 pm, променено общо 1 път.
Тани - модератор
Не знам какво питаш или искаш да споделиш , но ако пишеш на български можа и да разберем и да ти помогнем! Опитай пак, но на български!
:sad: ВЯрНО лИ Е чЕ ФАСАГЕНА Е бОЯ ЗА ВЪНШНИ СТЕНИ И Е ОТрОВЕН.А ЗА ВЪТрЕШНИ СТЕНИ СЕ ИЗПОлЗВА-лАТЕКС.СТАВА ВЪПрОС ЗА ДЕТСКА СТАЯ :?:
evdoki - специалист
elifromdg написа:
:sad: ВЯрНО лИ Е чЕ ФАСАГЕНА Е бОЯ ЗА ВЪНШНИ СТЕНИ И Е ОТрОВЕН.А ЗА ВЪТрЕШНИ СТЕНИ СЕ ИЗПОлЗВА-лАТЕКС.СТАВА ВЪПрОС ЗА ДЕТСКА СТАЯ :?:
Вие май се опитвате да ядосате Тани :-D
а бихте ли ме посъветвали все пак-фасаген или латекс :? аз съм жена и не разбирам от тези неща а ми предстои ремонт на детската :roll:
velsi - Почетен майстор
elifromdg написа:
:sad: ВЯрНО лИ Е чЕ ФАСАГЕНА Е бОЯ ЗА ВЪНШНИ СТЕНИ И Е ОТрОВЕН.А ЗА ВЪТрЕШНИ СТЕНИ СЕ ИЗПОлЗВА-лАТЕКС.СТАВА ВЪПрОС ЗА ДЕТСКА СТАЯ :?:
Не, не е вярно. Аз поне не съм чувал. Имах компютърен клуб, боядисан вътре с фасаген, ползвах го 5 години и никой не се е отровил. Включително и аз. Друг е въпроса какъв е смисъла да ползваш фасаген за вътрешно боядисване. По-скъп е, а на практика не печелиш нищо.

Пиши ако обичаш по обичайния начин. Благодаря!
bisplus - специалист
а бихте ли ме посъветвали все пак-фасаген или латекс Confused аз съм жена и не разбирам от тези неща а ми предстои ремонт на детската Rolling Eyes
Разбира се, че латекс!
evdoki - специалист
Фасагена е наистина за външно приложение.Препоръчвам латекс
Sav4ev - специалист
velsi написа:
elifromdg написа:
:sad: ВЯрНО лИ Е чЕ ФАСАГЕНА Е бОЯ ЗА ВЪНШНИ СТЕНИ И Е ОТрОВЕН.А ЗА ВЪТрЕШНИ СТЕНИ СЕ ИЗПОлЗВА-лАТЕКС.СТАВА ВЪПрОС ЗА ДЕТСКА СТАЯ :?:
Не, не е вярно. Аз поне не съм чувал. Имах компютърен клуб, боядисан вътре с фасаген, ползвах го 5 години и никой не се е отровил. Включително и аз. Друг е въпроса какъв е смисъла да ползваш фасаген за вътрешно боядисване. По-скъп е, а на практика не печелиш нищо.

Пиши ако обичаш по обичайния начин. Благодаря!
Едва ли някой се е отровил от фасагена в клуба - по-вероятно е да се е задушил някой от цигарен дим - ако се е пушело де :)

Все пак трябва да знаете, че качествените и дълготрайни "фасагени" имат в състава си известни дози фунгициди, алгициди и дории пестициди. Това ги прави много издръжливи на плесени, мухъли и др.
Естествено можеш да се отровиш само ако изядеш цяла бака фасаген, но и тогава е по-вероятно да умреш от преяждане а не от пестицида :-D
Все пак има някаква слаба емисия на вредни вещества и лично аз не бих си сложил в спалнята или пък особено в детската фасаген.
Някои "майстори" го препоръчват защото бил по-здрав, НО колкото и да е здрав не издържа на рисуване с перманентен маркер, изчовъркване с пирон и др. детски форми на изкуство. Ако става въпрос за често и редовно миене на стените - вземи си сатиниран латекс или матов, който позволява редовно почистване.
  • 1
  • 2

Тема "Детска стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: