Жилището на най-малките
tanq222 - специалист
Детенцето ми другата есен ще бъде първи клас и много ми се иска да му направим стаята, да сложим бюра и всичко нужно да един ученик, за да се чувства по-добре и по-комфортно, но проблемът е, че нямаме много парички в момента и май трябва да изтеглим един кредит. Досега не сме теглили и не сме запознати с условията. Ако някой има опит с тегленето да кредит да даде един съвет, ще му бъда много благодарна.
iivanov - майстор
Най-добре е безлихвено от роднини , но ако няма възможност , тегли някакъв потребителски кредит. Щот тия , дето ги предлагат в магазините , дерат по осем кожи. Не , че с потребителския не дерат , де.
naB4o - специалист
До другата есен остават 10ина месеца. По колко можеш да заделяш на месец? Заделяй 6-7 месеца и тогава действай. Ако не можеш да отделяш 100-150 в момента, кредита по-добре не го тегли. Едно бюро, по-семпло можеш да скалъпиш и сам, също така и етажерка и други дребни мебели. Примерно в много магазини, ти режат и обкантват плоскостите и можеш да ги сглобиш сам. Лампи има и по 10-20 лв. компютър/лаптоп ще е по-скъпото нещо, макар че има читави лаптопи по 450-500 лв. Какво за теб е нужно (още) за един ученик? Че чак и да се стига до кредит...
Chefo77 - майстор
Първокласник и лаптоп???
За една детска стая трябва легло и гардероб (и нощно шкафче), а за първокласник - бюрце, лампа и стол.
Подкрепям да не се теглят пари сега, а да изчакате да мине зимата и да наближи голямото събитие. Дотогава събирайте, а ако се наложи - чак в края - колкото не достигат.
Да не говорим, че едно евтино бюро (имаше и по 39 лева) и евтин стол са напълно достатъчни на първо време - така или иначе децата нямат култура на седене, нито на пазене на вещите, ще ги направят на нищо и ще ви е яд.
naB4o - специалист
Не казвам, че компютърът е задължителен. А детето и досега сигурно си има легло :) За пазенето на мебелите, си е така за началната култура. Идеята ми беше, че няма нужда от кредит, а и дори да се иска компютър, е по-добре да се вземе по-нататък. Кредита е излишен за съответната идея, още повече ако няма как да заделяш по 100ина лв на месец. Ако възможността за заделяне е 30-50 лв. то тогава по-добре да се заделят 7-8 месеца - 250-400 лв и да се действа.
maistorcheto33 - специалист
Хубаво е, че сте решили да направите стаята за първокласника. Слагането на бюро и подобни неща нужни за всеки ученик, ще го накарат за осъзнае важността на това ново начало. Моят съвет я за изтеглиш един безлихвен кредит oт https://credissimo.bg/news и да направиш всичко нужно. Трябва също да имаш впредвид, че ще са ти нужни доста парички за материали, дрехи и всякакъв вид способия. Хубавото е, че поне учебниците са безплатни. Успех на детето в живота напред!
Chefo77 - майстор
Точно от тези "бързи" кредити трябва да се бяга. Ако толкова много са необходими средства - БАНКА! Да, има време за одобрение, да - може да откажат, но поне всичко е описано и няма скрити клаузи. Като междинен вариант - кредитна карта. Например ДСК имат Максикарт, без такси за издаване и одобрение, с 1000 лева лимит и нулева годишна такса. Без изследване на доход. Ако не използваш нищо, не плащаш нищо.
tanq222 - специалист
Благодаря ви за съветите, ще се опитам да намеря най-доброто решение, но като цяло много ми помогнахте. Дано стаята стане хубава накрая и детето да я харесва и да учи в нея с удоволствие.
profesionalist_wood - майстор
Мда,аз затова от 15 годишен подготвям всичко за хората след мен. Купувам инструменти,правя шкафове и ги слагам в стаи още ненаселени с хора :lol: . Легла с каси без матраци,по късно те могат да си изберат подходящ матрак... Доскоро си купих готворска печка и само я монтирах,бойлерите още си стоят в кашоните.....имам някои инструменти и си стоят в кутиите....
Та един ден като дойде синковеца или внука само да си го извади от кашона и да го пусне и да не се набутва с кредити.

Относно заема. Ами много внимавайте защото и те имат дребен шриф нарочно да ви заблудят. Ако имате имущество не го залагайте а само заплатата си и да ви правят удръжка с намаляващи вноски. Ама да си вземете от ,,Бързи кредити,, и тн. не си слагайте главата в чувала ....защото...собствениците им са все богати тъмнозелени и от крайните квартали....сещата се нали.
Хубаво е да представите резюме пред банката,колко смятате да харчите за материали и други разходи в екселска таблица за период от 3 месеца.Поне ще отпуснат като видят че имате ясен план
шоп - майстор
profesionalist_wood написа:
Мда,аз затова от 15 годишен подготвям всичко за хората след мен. Купувам инструменти,правя шкафове и ги слагам в стаи още ненаселени с хора :lol: . Легла с каси без матраци,по късно те могат да си изберат подходящ матрак... Доскоро си купих готворска печка и само я монтирах,бойлерите още си стоят в кашоните.....имам някои инструменти и си стоят в кутиите....
Та един ден като дойде синковеца или внука само да си го извади от кашона и да го пусне и да не се набутва с кредити.

Относно заема. Ами много внимавайте защото и те имат дребен шриф нарочно да ви заблудят. Ако имате имущество не го залагайте а само заплатата си и да ви правят удръжка с намаляващи вноски. Ама да си вземете от ,,Бързи кредити,, и тн. не си слагайте главата в чувала ....защото...собствениците им са все богати тъмнозелени и от крайните квартали....сещата се нали.
Хубаво е да представите резюме пред банката,колко смятате да харчите за материали и други разходи в екселска таблица за период от 3 месеца.Поне ще отпуснат като видят че имате ясен план

Направо се втрещих!! Но, разни хора-разни идеали.
Дърводелецо, не Ви ли е хрумвало през ума, че тези след Вас могат да не харесат избора Ви и той може да е морално остарял. Т.е. за боклука?

Имам един колега, 64 набор...и той имал тази нагласа. Купил всичко...в кашони си стои. Ожени щерката и днес 2015 година всичко ново замина на боклука. Чисто нова бяла и черна техника, мебели и т.н., но морално остарели, които не се харесват от младите ;-)))))))))))))))
Ако искаш да помогнеш на следващото поколение според мен има много други начини. Например, вместо легла, които няма да се харесат и бойлери вече без гаранция при сегашни ТП и соларни бойлери, ако си купил злато да кажем преди 15 г за 250 $ за трой унция или си купил един апартамент в Сф за 12000 лв е по добра помощ или инвестиция от боклуци като легла и бойлери. Има две основни правила в инвестициите: доходност и ликвидност.

Тема "Кредит за нова детска стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: