Жилището на най-малките
Димитър Димов - специалист
ivailokrustev написа:
Аз сега ще тегля малък кредит, за да направя ремонт на детската стая. Обиколих доста фирми, накрая се спрях на http://www.easycredit.bg/ . Предложиха ми що годе добри условия, ще успея за няколко месеца да го върна.
За 1000 лв. за 10 мес. трябва да върнеш 1192.30 лв.Толкова ли няма за какво да дадеш 192 лв. та искаш да ги дадеш на лихвари? [-X
Chefo77 - майстор
Димитър Димов написа:
ivailokrustev написа:
Аз сега ще тегля малък кредит, за да направя ремонт на детската стая. Обиколих доста фирми, накрая се спрях на http://www.easycredit.bg/ . Предложиха ми що годе добри условия, ще успея за няколко месеца да го върна.
За 1000 лв. за 10 мес. трябва да върнеш 1192.30 лв.Толкова ли няма за какво да дадеш 192 лв. та искаш да ги дадеш на лихвари? [-X
Не зная защо си мисля така, но 19.2% за 10 месеца кореспондират на 23% ГПР, което дори за повечето кредити от банки е трудно ;)
Димитър Димов - специалист
Chefo77 написа:
Димитър Димов написа:
ivailokrustev написа:
Аз сега ще тегля малък кредит, за да направя ремонт на детската стая. Обиколих доста фирми, накрая се спрях на http://www.easycredit.bg/ . Предложиха ми що годе добри условия, ще успея за няколко месеца да го върна.
За 1000 лв. за 10 мес. трябва да върнеш 1192.30 лв.Толкова ли няма за какво да дадеш 192 лв. та искаш да ги дадеш на лихвари? [-X
Не зная защо си мисля така, но 19.2% за 10 месеца кореспондират на 23% ГПР, което дори за повечето кредити от банки е трудно ;)
Заповядай " http://www.easycredit.bg/easymonth_typicalexamples " или аз не гледам където трябва ? :?
nikolson - майстор
Chefo77 написа:
Не зная защо си мисля така, но 19.2% за 10 месеца кореспондират на 23% ГПР, което дори за повечето кредити от банки е трудно ;)
Оптимист! :lol: ГПР е над 40% (мързи ме да ги смятам). Оскъпяване и лихва са различни неща. Най-просто казано, лихвата е цената на заетите средства, т.е, връщайки първият месец някяква сума от главницата, следващия месец дължимата сума се олихвява остатъка и последният месец се олихвяват само стоте лева.
stridata - специалист
Не е ли по-добре Лизинг, а не Кредит?
atanasov2004 - специалист
Привет и от мен :) Подкрепям начинанието за детска стая и Ви пожелавам успех! Не Ви препоръчвам на този етап кредит-това е крайната
мярка според мен. Сега ще първи клас, но ще стане и по голям....Ще има допълнителни разходи като порасне/лаптоп, екскурзия, ще иска да иде на море с приятели и т.н. Съветвам Ви да си направите внимателна сметка на разходите/семеен бюджет/ и да потърсите някакви допълнителни и извънредни приходи. Продажба на ненужни вещи примерно: стар ненужен велосипед, ненужен амбалаж буркани
/изкупват ги пчеларите/, някакви непотребни залежали инструменти, ненужни бидони, не изхвърлен стар бойлер или акумулатор и т.н.
Може да се окаже понякога че от някакви "боклуци“ да изпаднат до 50-100лв....Друг вариант е да потърсите някакъв допълнителен доход....и така да се спести някой лев. НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ ! КРЕДИТ. Има голяма опасност ако сте с ниски и несигурни доходи да изпаднете в СПИРАЛА на задлъжнялост., т.е вземате един кредит, после втори да върнете част от първия и т.н...
Пиша Ви като човек изпатил от това...Купих просто една автоматична пералня и се почна....
SEV - специалист
stridata написа:
Не е ли по-добре Лизинг, а не Кредит?
В повечето случаи лизинга мива през кредидодател,така че....
Гост - специалист
atanasov2004 написа:
Привет и от мен :) Има голяма опасност ако сте с ниски и несигурни доходи да изпаднете в СПИРАЛА на задлъжнялост., т.е вземате един кредит, после втори да върнете част от първия и т.н...
Пиша Ви като човек изпатил от това...Купих просто една автоматична пералня и се почна....
Подкрепям!
Замислете се преди да задлъжнеете на кредитори.
1. Належащ ли е този заем.
2. Можете ли да си го позволите.
по т. 1- разбираемо е, че искате да освежите стаята на детето, но наистина ли е наложително ?
Лесно ще ви дадат парите, но после ще върнете тези пари умножени с коефициент поне 1,5.
по т. 2- вие си знаете приходите, но имайки в предвид, че разходите не са голяма сума- виж т. 1
За спиралата, за която говори atanasov2004- доста хора са изпадали в нея, от която трудно се излиза, ако нямаш нужните средства. Те и фирмите за кредити си правят добре сметката, за разлика от клиентите им. Премислете още веднъж, преди да се впуснете в приключението. Скъпо "удоволствие" е кредита.
Успех
stridata - специалист
SEV написа:
stridata написа:
Не е ли по-добре Лизинг, а не Кредит?
В повечето случаи лизинга мива през кредидодател,така че....
Принципно дори да минва пак през БАНКА, има две отделни звена за лизинг и кредит. Лизинга в 90% е по добрия вариант от кредит(ако се избере правилния лизингодател и добро разчитане на вноските) и покупка! Ако вземеш нещо за 1000 лв. на лизинг спокойно мога да докарам оскъпяване от не повече от 100лв. Дали е възможно да изтеглиш кредит и да върнеш 100лв. разлика?
Chefo77 - майстор
nikolson написа:
Chefo77 написа:
Не зная защо си мисля така, но 19.2% за 10 месеца кореспондират на 23% ГПР, което дори за повечето кредити от банки е трудно ;)
Оптимист! :lol: ГПР е над 40% (мързи ме да ги смятам). Оскъпяване и лихва са различни неща. Най-просто казано, лихвата е цената на заетите средства, т.е, връщайки първият месец някяква сума от главницата, следващия месец дължимата сума се олихвява остатъка и последният месец се олихвяват само стоте лева.
Чети какво е написано преди мен - вземаш 1000, връщаш 1192 за 10 месеца. При 1.92 % на месец (не лихва, а процент оскъпяване спрямо главницата), това отговаря на 23% за 12 месеца. Не коментирам лихвата, защото е сложна и няма как да се изчисли освен по техните таблици, коментирам ГПР, който не е обвързан с лихвения процент. При БНП и ТБИ, ГПР обикновено се движи между 30 и 40%, тези ще се окажат повече католици от папата :)
Митко - и ти, и аз четем какво е написано на сайта. Не смятаме, смятат вместо нас :) :)

Тема "Кредит за нова детска стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: