Жилището на най-малките
genata6 - специалист
уникални сте.
gmgoro - напреднал
Гледам доста хора са си измайсторили такива лампи. При нас идеята дойде от една картинка за оцветяване от детската градина на детето. След малко модификации ето го и резултата:

Прикачен файл

Picture2.jpg lampa
mrdds - специалист
Здравейте!
Измайсторих си и аз една детска лампа.Имах вече малък опит с гк конструкции и реших да се науча на стуко венециано.Закупих си кило мазилка,стоманена маламашка със заоблени ръбове и след една мостра на парче картон вече бях уверен в себе си.
На нас с жена ми ни харесва много.След месец ще видим дали бебо ще се кукори в нея и ще я харесва.:?

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ktamen - специалист
Браво на вас, много готини лампи, мераклийска работа.
Обаче се съмнявам, че някой от вас е мислил дали не са пожароопасни. Внимателно избирайте материалите и още по-внимателно избирайте самите кабели. Сечението на кабела не се избира в зависимост от консуматора, а в зависимост от предпазителя на този кръг в таблото. В повечето случаи този предпазител е 16А и кабелите трябва да са поне 1,5мм2. Слагането на тънки жички, щото и те са достатъчни за диодна лампа е крайно опасно. При късо съединение жичките може да се подпалят (а заедно с тях и фазера и текстила по лампите, да паднат горящи парчета по килима и тн), а предпазителя няма да падне. 1,5мм кабел е доста дебел и неудобен, но е по-безопасен. Другия вариант е да сложите по-малък предпазител - примерно 6А, почти във всички случаи и той е предостатъчен за осветлението на цялата къща. С 6А предпазител може да слагате и 0,5мм2 кабели. И използвайте само мрежови кабели с двойна изолация, използването на кабели за озвучаване или комуникации също може да е много опасно, въпреки, че и с тях лампата ще си свети.
Леле, много съм впечатлена! Страхотно изпълнение на всички снимани лампи! Направо ви завидях на мерака и търпението. Но определено се спестява немалка сума, а и наистина са по-хубави от тези в магазина! Да можех и аз така да майсторя...
ivailokrustev - специалист
Страхотни идеи! Мисля и аз да направя на детето една лампа.
Много интересна идея, още като видях ме заинтригува понеже имах разни изрезки останали от друг проект, а и ни предстоеше обзавеждане на детска стая с подръчни средства.
Та след няколко дена рязане и боядисване, ето и резултата:

Изображение

Средната част я направих от ОСБ плоскост и не успях добре да я загладя понеже боравя с доста едър виброшлайф и трудно достига някои места. Въпреки това резултата е добър и грабващ окото, а бюджета е под 15 лева.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Селянче85 написа:

Средната част я направих от ОСБ плоскост и не успях добре да я загладя понеже боравя с доста едър виброшлайф и трудно достига някои места. Въпреки това резултата е добър и грабващ окото, а бюджета е под 15 лева.
Добре се е получило :-). Не тежи на кабела? За друг път да знаеш, че на места без вибрации спокойно можеш да шпакловаш OSB с най-прост гипс. Хваща и не се люпи. После шкуриш и шлайфаш на ръка. Леко и евтино
n_a написа:
Добре се е получило :-). Не тежи на кабела? За друг път да знаеш, че на места без вибрации спокойно можеш да шпакловаш OSB с най-прост гипс. Хваща и не се люпи. После шкуриш и шлайфаш на ръка. Леко и евтино
Като цяло не е много лека лампата, може би около 2.5-3.0 кг, но кабела е дебеличък и така прокаран, че самите връзки горе към тавана и към фасунгата да не изпитват натоварване.

Това за гипса наистина е добра идея :) Когато правих лампата видях в Лидъл някаква тубичка с кит за дърво, и мислих да вземе и пробвам върху ОСБ-то, но цената ме отказа. За гипс въобще не бих се сетил. Благодаря!
ev_dimov - специалист
Здравейте,
Тази тема ми е сантимент, понеже е май първата която отворих въобще някъде, когато ми прекараха чудото интернет през далечната 2008-сма :? :lol:
Все по-малко време ми остава за интернет и за това място, но когато проверявам тази тема, тя винаги е на първа страница защото винаги някой е публикувал нова лампа. Темата е повече от жива, много посещавана, дори след толкова години и това много ме радва.

Благодаря Ви и не спирайте!
На всички ни за радост !!


Евгени Димов

Тема "ефектна лампа в детската стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: