Жилището на най-малките
ev_dimov - специалист
Ето какво скалъпих буквално от изрезки и отпадъци:
Изображение
Признавам, "снимах" идеята от готова лампа в магазините за осветителни тела. Можете да проверите- цената е 117-119лв
Реших да си ги спестя, и нескромно мога да твърдя, че се получи доста по-ефектен лампион(поне според 5-годишния ми син и съпругата ми). Луната е изработена тип"сандвич" фазер(5mm)-дъска(10mm)-фазер.В среда е куха.Краката на човечето са от електрод 3-ка. Ръцете са от основа за лам. паркет.Другото е бои-колкото повече,толкова по-добре. Ето и работната скица:
Изображение
Размера R135 е изчислен за крушка ф80 на балона(идеята е крушката да е в средата). Ако изберете стандартна кр.,трябва да коригирате R-ра. Обиколете магазините! Може да си харесате и друга идея, която съм сигурен че ще реализирате по-добре,а защо не и да си измислите свой собствен проект. УСПЕХ!!! P.S. ако искате да видите как стана цялата стая вижте тук
Последна промяна от ev_dimov на пон апр 13, 2009 8:07 pm, променено общо 7 пъти.
ev_dimov - специалист
Emerald написа:
Страхотно! :roll:

Този "сандвич" с какво го лепи? Как е кух вътре не схванах... :? Има улей в дървото за кабела или?

С какво прави дупката в дървеното трупче (телцето) за фасунката? :? :roll: Самото трупче лепи ли го за луната?
Ето пак едни картинки:
Изображение
"Сандвича" го лепя с лепило за дърво(типС300). На2-рия въпрос-вжФиг3-Там съм "махнал" горния фазер. Междинната дъска съм оцветил в св. кафяво.Целта е да олекотя лампата. На третия въпрос-вж Фиг.1Тялото на "Крушко"(така го нарича сина ми) съм го направил, слепвайки 3 трупчета пробити в средата с кръгов трион(в сл. Ф42). Отвора на 3-тото трупче е глух. Глух е и отвора най горе на звездичката(за да се побере клемореда). След това оформям външно(Фиг2).Ако не ви се играе- дайте на някой стругар да го "извърти".Самото телце(Фиг4) закрeпвам с здрава видия за луната(все пак в такава стая летят топки и други предмети-трябва да е здраво).Заради това нестандартно захващане се налага да се пробие фасонката от страни, за да мине кабела.ВАЖНО: Понеже конструкцията е асиметрична, се налага да я балансираме. За целта, преди да залепим горния фазер(Фиг3) закрепваме Крушко, и с 2 пръста хващаме луната по протежение на червените точки.Целта е човечето да стои отвесно изправено. В която точка стане- от там минава кабела-лампиона е балансиран. Стига съм писал че то излезе цяла статия. Все пак ако има въпроси-давайте...
Последна промяна от ev_dimov на пон апр 13, 2009 8:08 pm, променено общо 2 пъти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Emerald написа:

Само върху оръжие ли гравираш? И защо точно оръжие? :o
Защото е от Сопот :) :wink: :-D .
ev_dimov - специалист
Emerald написа:
Само върху оръжие ли гравираш? И защо точно оръжие? :o
Ха...ха... хареса ми отговора на n_a-...ЗАЩОТО СЪМ ОТ СОПОТ :lol: :lol: :lol:
kristiqni - специалист
:shock: :prayer: Браво, наистина страхотно изпълнение. Спестил си много пари е ефекта е по-голям :)
Ако се навие моят съпруг ще го помоля и на нас да направи.

Тема "ефектна лампа в детската стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: