Жилището на най-малките
тази лампа е върхът! javascript:emoticon('=D>') Дълго време ги нямаше скиците във форума но сега мъжът ми няма да се оттърве.Събота и неделя ще майсторим и двамата. И аз имам някоя друга идея със сигорност ще ви я покажа, като стане готова лампата.Дано мъжът ми да схване точно как се прави този сандвич.Защото мен ме бива само по рисуването!javascript:emoticon(':wink:')Предполагам ,че ще ни бъде забавно , благодаря на нашия учител г-н ev_dimov :gott: :gott: :gott:
:?: Нещо неможахме да схванем ,как се получава точно тази кухина :?
Не ни е ясно ка се слепват двете дъски ,и каква роля играе фазера ,че да се получи кухина :? И другия ми въпрос тази дъска можели да бъде
10мм.п.д.ч.

:?: :?: :?: :?

Ние разбираме следнто :
- изрязва се вътрешността остава една рамка по -която от двете страни се лeпят фазерите: . :? :? :?
Последна промяна от dorotea1505 на съб дек 20, 2008 11:58 am, променено общо 2 пъти.
ev_dimov - специалист
dorotea1505 написа:
Ние разбираме следнто :
- изрязва се вътрешността остава една рамка по -която от двете страни се липят фазерите: . :? :? :?
Правилно сте разбрали-точно това се прави.
:supz: Радвам се , че статийката Ви е харесала, и сте решили да си направите и Вие лампа уникат- такава, каквато не можеш да си купиш с пари, и повярвайте ми- детската радост от вида на лампата също...
желая успех, и чакам с нетърпение да видя резултата :wink:
По въпроса за материалите-лично аз не препоръчвам използуването на ПДЧ за тази цел- много е тежък, и не е здрав. Плюс това дебелините му(поне стандартните ) са от порядъка на 16 и 18 мм. Разбира се не е казано, че тялото трябва да се направи точно по моя начин. Лично аз съм го направил така за момента, защото исках максимално да олекотя конструкцията, пък и такива материали имах под ръка. Може да се използват и слепят 2 гипсфазерни плоскости, МДФ, и какво ли още не (като не забравяме върху едната да вдълбаем канал за кабела..).Импровизирайте!-това му е хубавото...
Още веднъж - радвам се за Вас, и желая успех :)
:roll: :roll: :roll: :roll:


................БЛАГОДАРЯ !!!!!!!


Мисля да направя и подарък на детската градина !


:santa: :santa: :santa:
Последна промяна от dorotea1505 на съб дек 20, 2008 11:53 am, променено общо 1 път.
ето и моята лампа

Прикачен файл

111.jpg
111.jpg (35.07 KиБ) Видяна 11918 пъти
ev_dimov - специалист
skgodinov написа:
ето и моята лампа
Yes!Yess!Yes!!!!!!!!!....страхотна е станала!!!!
Изображение
...и доста прецизно изработена. Балонът на крушката трябва да е някъде към Ф100 :?: Също ми хареса това, че лампионът много добре "пасва" на цвета на стаята. При мен не се получи точно така :?.Поздравявам те! Майсторска работа!!!
ЕЕЕЕЕЕЕ!!!!! супер ! :megaeek:



.......... Дали и ние ще се справим толкова добре :?
Благодаря ти ev_dimov за идеята и за похвалата за изработката. Това че, навремето имаше кръжоци по моделизми и аз участвах в тях, сега ми помага в крастата "Направи си сам"
От какво направихте обувките на крушко :?:

Тема "ефектна лампа в детската стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: