• 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 103
Всичко за този вид строителство.
рулом - специалист
Явно иска да каже, че при вакумирана къща има опасност от влизане на миризми от канализацията.
Имах такава клапа(щото ме мързеше да изведа отдушник). Вкъщи не е херметизирано много и при ниско атмосферно налягане, пак се процеждаха миризми.
Добре, че при мен ремонтите се проточват дълго, та забелязвам недостатъците и променям. Сега съм с изведен отдушник, и понеже е изведена тръбата на ниска височина в двора (3м) по някой път се усещат миризмите....ма нема кой да ми тури клапата :wink:
След разглабване и оглед на клапата, стигнах до извода, че е измислена за да работи при малка височина и на изведена външно отдушна система, т.е. ако къщата ви е на няколко етажа, след последната санитарна точка отвеждате навън през някоя стена отдушник и поставяте клапата. Спестява дупчене на плочи и рязане и обшиване на керемиди по покрива.
Поставянето на по-малка клапа от сечението на поставената канализацията не е добро и отново изцежда водата от преливниците на сифоните !!!
Това е моя опит с клапите....


Друг е въпроса при херметизирана къща, какво става с клапата, при отваряне и затваряне на прозорец или входна врата ????
Пак друг е въпроса, ако в дадена къща има и вентилационна система, която не е правилно изградена ...или просто някой е сложил регулируеми решетки на нагнетателната част...а на друг някой му духа и реши да притвори леко решетката в една или две стаи.........тогава какво става с подобна клапа ?!?!?

...а в клипа, не дават, че с течение на времето и от влагата клапата лови някакви полипи и спира да действа :wink:
Тани - модератор
И аз ще помоля за спиране на заяжданията на личностна основа и аргументиране на мненията само с техническа информация.
Относно канализацията - не би трябвало да има проблеми заради рекуператора, защото той следи налягането навън и се стреми до го поддържа същото вътре в къщата с регулиране на двата потока въздух
Стефко - специалист
Тани, няма нужда да молиш, а направо трий това, което не ти харесва. Така, както правеше един бивш модератор с перо в устата/ още не бях написал мнение, и той вече го беше изтрил :lol: / Така, както ще направиш и с това мое мнение. Но го пиша, за да го знаеш.

Отдавна съм прозрял, че форумите са едно мерене на п......... , т.е. познания. :? И въобще вече не ме влече да се доказвам пред някакво полулегално общество от личности, които са се регистрирали с партизански имена. Даже и землянката не са си написали в кой Булонски лес е? А иначе пишат, питат, сърдят се, чи никой не им отговаря. Разбира се, някой наивно се напъва да ограмоти останалите. Но с това само си чеше собственото его, доказва колко много знае/ единствено в собствените си очи/, и т.н. Негово право е. Така е решил, така постъпва. Но тия съфорумци даже не си задават въпроса: А дали по някаква случайност някой не знае повече от мен? Аз, като се погледна в огледалото, се харесвам. Но знам, че има и по-красиви от моята физиономия. :lol:
valio2007 - специалист
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
3.jpg
Ето тук има една близка система
http://www.shopenergia.com/en/product/1 ... -P24V.html

Трябва да се добави инвертор за 24-230V - 3000E
Закрепящи елементи, табла и кабели- 1500Е
Транспорт - 500Е

Или сумарно 12000Е и това трябва да се избива със спестените 3200kWh * 0.20 = 640 лв на година.
Общо взето 40 години без да се броят лихвите. Все още е икономически неизгодна.

Топлинните акумулатори, които бяха предложени в най-добрия случай могат да покрият само нуждата от топлинна енергия или 1500kWh * 0.2 = 300лв. на година.
Такава система би трябвало да не надвишава себестойност от 3900лв. , което ми се струва невъзможно.
рулом - специалист
Тани, предназначението на стандартния рекуператор е само едно, КПД-то му е също само едно...от години.......всичко останало са накачени магаретии с цел продажба.....така да се каже, топлата вода е открита отдавана, сега редат покрай нея кранчета и датчици та изглежда съвременно и скъпо...
Сам знаеш, че тази техника иска постоянно наблюдение и подръжка. Е ква е файдата да имаш пасивна, еко, био или нано къща, ако цел ден требва да се дзвериш у манометри и мониторинг?!?!?
Специално за вентилацията, в този форум има още двама души които са много наясно...сега видях, че не са писали в тази тема...вече ми е ясно и защо....
....съжалявам, че и аз се подведох....
Tsilkov - майстор
valio2007 уточни какво си заложил за термомостовете и въздухонепроницаемостта?
valio2007 - специалист
Tsilkov написа:
valio2007 уточни какво си заложил за термомостовете и въздухонепроницаемостта?
въздухонепроницаемостта = 0 пъти на час
термомостовете са сумарно 44.3 W/K
Tsilkov - майстор
За стените колко квадратни метра са над земята (към околния въздух). 10 см. вата е предполагам върху тухла ,но колко квадрата е само върху тухла и колко върху стоманобетон?С какво лепиш зидарията и колко процента са фугите? Сумарната сума на термомостовете включва ли инсталациите на ВиК мрежата? Включваш ли магазина в тези изчисления и ако не как се сепарираш от него? Про U на дограмата какви стоиности включваш - на стъклопакета, на рамката, на стъклоразделителя ,на монтажа към стената?

P.S. При какви денградуси смяташ?
P.S.2 Как реши че продажбата на енергия не се оценява положително :shock: .Дори сега за под 5kW изкупната цена е над 30 ст :rolleyes:. Не ми отговаряй на този въпрос защото няма общо с темата.
P.S.3
valio2007 написа:
Нама такава причина. Можеш да го направиш и ще работи, но ако с инвертор с MPP можеш да извлечеш 100% енергия, то в случая без такъв повече от 70% няма как да се получи.
Някъде да съм писал точни детайли как ще се изпълни системата ? :? . Изглежда май съм доста близо до истината (макар и наслуки) ,а твоя коментар се оказа леко казано прибързан.
valio2007 - специалист
Tsilkov написа:
За стените колко квадратни метра са над земята (към околния въздух). 10 см. вата е предполагам върху тухла ,но колко квадрата е само върху тухла и колко върху стоманобетон?С какво лепиш зидарията и колко процента са фугите? Сумарната сума на термомостовете включва ли инсталациите на ВиК мрежата? Включваш ли магазина в тези изчисления и ако не как се сепарираш от него? Про U на дограмата какви стоиности включваш - на стъклопакета, на рамката, на стъклоразделителя ,на монтажа към стената?
Разби ме с въпроси. Във файла на Антон за термомостове от ВИК не се говори. Магазина се разглежда като отопляемо мазе изолацията е на 1 ви етаж между магазина и първи етаж, а на север и изток къщата е на калкан в 2/3 от площа (1 и 2 етаж са калкан , а 3 ти не е ),така че там изолацията е вътрешна. Малко неприложима е 30 см вътрешна изолация на стълбището , че е само 1.10 м широко без изолация, но го написах само за да има сравнение.
Стени към околен въздух - 223 кв.м
Стени към калкан - 106 кв.м
Магазина не влиза в сметките.
Дограмата е 0.8 W/m2K сумарно стъклопакет + рамка толкова дават REHAU.Термомост при монтажа на дограмата няма.
marmoz - специалист
valio2007 написа:
Дограмата е 0.8 W/m2K сумарно стъклопакет + рамка толкова дават REHAU
Те тези ме кефят :-D
Абе като лъжат поне да се запрат малко.......
Поръчах стъклопакет за 1 клиент 32 мм /всесезоно,бяло,к-стъкло с две камери с аргон/,сертификат за 0.8 W/m2K на този стъклопакет........
Незнам тия ТЪРЧИ-ЛЪЖИ как го докараха 0.8 W/m2K сумарно :irre: :irre: :irre:

П.П. Фирма дето да пълни с криптон в България незнам :?
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 103

Тема "Пасивна къща? Има ли почва у нас?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: