• 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 103
Всичко за този вид строителство.
junior70 - помощник
И аз имам интерес към проекта на хоби 123. Нека ни информира, моля! :?:
estqwerty - специалист
хоби 123 написа:
арболит
всеки ден да научавах по нещо ново нямаше да е зле. мерси. и чакаме повече инфо за проекта.

интересно ми е на каква цена ще се върже това нещо в бг, и с какви параметри.
stentop - специалист
Можете да се обърнете към създателя на тази тема viewtopic.php?f=47&t=39631 и той се е захванал с арболит-а
Tsilkov - майстор
estqwerty написа:
интересно ми е на каква цена ще се върже това нещо в бг, и с какви параметри.
Предполагам че хоби123 има идея да си го прави сам.
Иначе данни за готови продукти можеш да вземеш от тук
http://www.celenit.com/ - има ги и в БГ, но цената не е много приятна ако го ползваш само за изолация-докарват ламбда 0,06-0,07 а плочката на промоция е малко над 11 лева за квадрат без ДДС. Предимствата специално на тези са че са готов завършен материал без нужда от финишен слой като мазилка - примерно вместо да бичиш картон и шпкаловки по тавана :wink: . Можеш да ги видиш в голямо количество (не знам дали е същия производител) на тавана на покрития гараж на Икеа.
gechev - специалист
От гледна точка на екологията, ако приемем че арболита е екологичен материал съставен от цимент и дървесни частици е доста приемливо въпреки, че за производството му се секът дървета и аз не виждам принципа за устойчиво строителство. Но поставен като материал в Пасивна къща ами дори в Енергоспестяваща е доста озадъчаващо защото дървото е доста по тежък матириал от много други като перлита , керамзита, вермикулита, пуканките , и експандирания полистирол. Най добрия термо изолационен бетон се получава с неорганичните пълнители: слама и пуканки/попкорн/. Спрямо тези пълнители дървото е като чугун и термоизолацията е минимална,а стената трябва да е дебела 80-100 см. Така че ХОБИ123 ако вашите клиенти искат екология и добре си плащат вземете им парите или със слама или с пуканки. За ваше сведение има и марихуанобетон от стъблата на растението още не познат в България но за сметка много разпространен в строителството на Боливия и Еквадор.
estqwerty - специалист
под "пуканки" имаш предвид органични пуканки, а не пуканките за опаковане? защото си написал "неорганични"....

марихуанобетон :weedman:

всеки ден по нещо ново :) всеки ден...
Tsilkov - майстор
gechev написа:
въпреки, че за производството му се секът дървета и аз не виждам принципа за устойчиво строителство.
Те по принцип твърдят че това се прави от "дървен отпадък" или най-малкото че дървата са възобновяеми.
gechev - специалист
:prayer:
estqwerty написа:
под "пуканки" имаш предвид органични пуканки, а не пуканките за опаковане? защото си написал "неорганични"....

марихуанобетон :weedman:

всеки ден по нещо ново :) всеки ден...
Извинявам се царевицата е органично в-во от групата на въглехидратите както и сламата. :prayer: Но не си правя майтап с пуканките става хубав лек бетон, но първо се обработват с полимер заради добрата им хигроскопичност, но и бетона е по скъп заради по големите производствени разходи. Колкото до марихуаната наистина се избъзиках но само с наименованието иначе продуктите от конопа /hempconcrete/ включително и лек бетон се произвеждат във Франция, Китай , Индия и др. страни. Французите го ползват като произвеждат термоизолационна вата която има по добри свойства от минералната но сигурно струва майка си и баща си. Конопа е много, много стар строителен материал. Нищо ново.
gechev написа:
Арболит. Еднослойна стена ли?
привет и мн. благодаря за съпричастието към идеята ми "арболитна къщичка"- за лична употреба е:). аз съм 'тя' и съм доста наясно с полимерните технологии и материали, но не и с неорганичните такива :(. стена 30 см, единична. преградни стени 15-20 см. проблема към момента ми е влагопоглъщането на на дървобетона, което се счита за най-голям недостатък. в тази посока ще ми е нужна и помощта ви майстори и специалисти - БЛАГОДАРЯ ВИ!
gechev - специалист
Прочети по горе за какво се извинявам и по нататък замени пуканки с дървесни стърготини. Явно не си бъркала арболит. Ако не си, търси връзка с ФЛО от Варна той е спеца. Произвежда специална емулсия с която ще си щастлива да работиш. При мен показа отлични резултати. Аз съм по полистиролбетона.
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 103

Тема "Пасивна къща? Има ли почва у нас?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: