• 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 103
Всичко за този вид строителство.
BLUEPUPIL - майстор
yhv написа:
Имам за идея вратата да е комбинация от метална рамка метален скелет които да държат панти и заключващи механизми, обвита от масивно дърво.
Някакви идеи дали някой някога е правил подобно нещо?
По принцип държа на дървото заради топлоизолацията и самата му красота, а металния скелет го искам заради сигурността.
Няма врата било то дървена, алуминиева, PVC, MDF и др. подобни, която да не висва. Затова няма по-добро от стоманени панти, каса и скелет. Отгоре се покрива с кой каквото предпочита и при добро изпълнение е почти сигурно ,че само спецове биха познали, че отвътре има метал. По отношение на типа стомана с който ще се работи ще кажа следното: Студено огънатите профили (квадрати, правоъгълници, винкели и п-образни) имат свойството да "отпускат" в резултат на което вратата почва да опира в пода. Но благодорение на тази същата възможност за деформиране, хващате по-дълга щанга повдигате и успявате да върнете вратата в първоначалното и положение. Горещо валцования профил, независимо , че двете ви деца едновременно ще се люлеят на вратата, общо взето няма да му пука.
mozilla - помощник
yhv написа:
Здравейте съфорумници,
Приключих с тръбопровода и замазките по пода.
.
Би ли споделил как реши проблема с конденза от ниските конвектори?
sonofsyn - специалист
при мен изхода от тавичката е с тези тръби за конденз на климатик и после
тръба за парно бяла с Ал вложка под замазката
yhv - специалист
mozilla написа:
Би ли споделил как реши проблема с конденза от ниските конвектори?
Да бих споделил.
Не влизам, често и сега виждам, че има запитване, на което се надявам да отговоря обстойно.
В замазката положих тръби с алуминиева вложка. Като им дадох наклон към сифоните в баните. Сифоните са по специални. Няколко поста по нагоре ги коментирахме. В един сифон влизат три тръби. Т.е в един сифон се включват най много три конвектора. След монтажа на тръбите останалото пространство в тръбата на сифона се запълва със силикон. Правият се проби че всичко е наред и се полага замазката. Между другото в замазката в гофрирани тръби се полагат и тръбите за самите конвектори, така че на мястото са свръзката с конвекторите от замазката излизат три тръби.
Аз имам тръба 110 от канализацията, която излиза на покрива, така че нямам миризми в стаите от кондензните тръби, но въпреки всичко предпочетох да има и сифон между тези тръби и канализацията.
Да кажа все пак, че съм с локална пречиствателна станция, която по принцип не мирише, може би защото канализацията е изведена на покрива и има около 8 метра денивилация между пречиствателната и комина.

Но да си задам и аз въпроса, за който влязох в темата

По Коледа и нова година не бях в София. Когато се прибрах в къщата беше минус 2 а навън беше около нулата. Понеже къщата е строена като пасивна. Без никакво отопление цяла седмица не можа да вдигне над нулата. Едва в неделя, когато температурите се вдигнаха над 10 градуса и отворих всички прозорци за да стане течение къщата успя да се стопли до заветните 5 градуса.

Въпроса ми е: това нормално ли е???
radius - майстор
Моята е с 10 см графитен ЕПС на Баумит и 20-22см вата на покрива. Трислоен пакет 48мм и Саламандър профил. Село до Варна, където е винаги с 2С по-студено. Не е падала под 8С тази зима, дори след 2-3 дни под -10С. Не се топли. В момента е 10С.
Естествено и като се затопли навън, заради забавения топлообмен и къщата се затопля бавно.
yhv - специалист
radius написа:
Моята е с 10 см графитен ЕПС на Баумит и 20-22см вата на покрива.
Все още не съм изолирал покрива. А и всички въздухопроводи свързващи мазето, етажите и покрива бяха отворени. Понеже гонех влага от мазето, което наводнихме при правене на ВиК. Евентуално това може да е причината, но не съм сигурен. Понеже тръбопровода в мазето, което е вкопано в земята на 2 мета под равнището и стени около метър беше замръзнал.
yhv - специалист
Здравейте,
Да си вдигна темата отново.
Става въпрос за слънчевия панел, който монтирах този уикенд.
Прикачил съм снимка на системата. изградена е от вакумни тръби, хоризонтално разположени. Системата е отворена.
Проблемът е, че при напълване на системата ми гръмнаха 3 тръби.
При първият опит ми гръмна една тръба, на 3 ред от долу на горе. А при втори опит ми гръмнаха едновременно и двете тръби на 4 ред.
Според Вас каква може да е причината за гърмежа?
Благодаря предварително!

Прикачен файл

IMG_20180902_130832.jpg слънчев панел
KingLin - майстор
Дали не е защото пълниш през деня на жарко слънце и все едно поливаш горещ камък с ледена вода?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон сеп 03, 2018 12:51 pmKingLin написа:
Дали не е защото пълниш през деня на жарко слънце и все едно поливаш горещ камък с ледена вода?
шоп - майстор
С колко тръби е колектора и най-вече с каква дължина и Ф са тръбите.

Един познат ми се оплака, че неговия, който е с тръби ф47 е спукал тръба.

Ако пълниш при слънце, в тръбата може да е 250-300 градуса и като влезе вода 15 градуса...
Опитай да пълниш рано сутрин, ако и тогава имаш проблем то най-вероятно имаш лош монтаж и някаде в следствие от дефорамция на конструкцията е възможно да пукат стъкла.

Моя 60 тръбен отворен колектор със 60 тръби ф58х1800мм за две години няма спукана тръба.
Снимката е от преди 5 мин...още има капки дъжд по него:-)

Прикачен файл

SAM_9606.JPG
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 103

Тема "Пасивна къща? Има ли почва у нас?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: