• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 34
Всичко за този вид строителство.
marian1 - майстор
Защо модератор не разчисти темата? Цялата е един спам? Нека темата се ограничи до Изолация на стените - а не до на кой, колко му бил голям....



Колега estqwerty - би ли споменал от къде е тази извадка - до колко е достоверен източника?
estqwerty - специалист
някаква презентация за пк беше - но понеже беше прекалено голям файла съм си записал само този слайд. колко може да се вярва не знам. има много софт може да се сметне и да се види дали ще се получи подобна графика.
линк към цялата картинка - не я качих нея че разширява страницата на форума : тук

и линк към страницата от къде е но коя беше презентацията ... : http://www.passive-on.org/en/cd.php
8180 - майстор
estqwerty написа:
колко може да се вярва не знам. има много софт може да се сметне и да се види дали ще се получи подобна графика.
При всички случаи характерът на кривата е такъв. Не съм проверявал числата, но се доверявам.
Коефициентът U характеризира топлинните загуби ОТ ТОПЛОПРЕМИНАВАНЕ, а те могат да станат нула само с "безкрайно" дебела изолация или някоя космическа.
Бих споменал, че топлопреминаването не е единственият път за топлинните загуби.
stivemaster - майстор
Колега estqwerty я виж пак мерните единици (м) (см) и т.н.
8180 - майстор
Чи к`во им е на единиците (м/см)- има грешка в антетката със степените?
Отделно в текста "малко" бъркат основи с покрив, ама ...
Общият вид на графиката е такъв или близък, което беше съществото.
stivemaster - майстор
Ето тука нещо интересно може да погледнете http://www.sweethomeeu.com/
Tsilkov - майстор
8180 написа:
Общият вид на графиката е такъв или близък, което беше съществото.
Такава е графиката. Лошото е ,че е дадена в много големи стойности(в двата края граничи с безкрайност). Вчера си поиграх да направя графика на мои данни за стена с 25 см тухла и различни дебелини. Графиката започва от 9 см. колкото е нормативното според Наредба 7 U<0,35W/m2K.Ползвал съм ламбда 0,04W/mK. Отдолу е дебелината на топлоизолационния материал върху тухлата , а отляво U на цялата стена.

Изображение
estqwerty - специалист
картинката не е моя - както казах копнал съм я от слайд има и линк.

м / см ? какво е объркано? в тия топлопреминаванки и константи нещо ли, че още са ми нови?
офф топа беше за изолация с 2см изолация и че това се прави в бг :) 0.02м не са ли 2см ? ефекта от изолацията определено е най-голям. може би по голям ще е с 1см но го няма в графиката.

вярно бъркат покриви и подове - не бях забелязал :)

по-интересна става графиката като се сложи и правата с цената на изолацията и/или цялата фасадна система за да се види влиянието на дебелината на изолацията във цената на системата, как стои към изолационните качества.
може да се пусне и едно време за избивка за което Антон говори в основната тема - така може да се направи оптимален избор на дебелина на изолацията в която има смисъл да се инвестира.
това последното стана объркано :)
VLADO66 - майстор
Я да кача малко формули обяснени на прост език http://www.pgsa-paz.com/elpom/2%20Chast.html
Tsilkov - майстор
estqwerty написа:
м / см ? какво е объркано?
Тия преминавания от сантиметри се правят защото единицата е W/m2K и площта на изолацията ти е в квадратни метри.
estqwerty написа:
по-интересна става графиката като се сложи и правата с цената на изолацията и/или цялата фасадна система
Няма как да се наложат защото са в различни единици.Някои хора си ги "налагат" чисто графично ама това си е "нагаждане по усмотрение" :wink:
estqwerty написа:
може да се пусне и едно време за избивка
Графиката която пуснах е точно от такъв файл - с време за избивка които съм си правил за мен. Условностите обаче са адски много :rolleyes: , а като се сетя и как всеки ще почне да се хваща за всяка цифричка - няма начин да го пусна тук :lol:
Ето списък на част от условностите:колко денградуси вземаме, каква ламбда се ползва, каква цена на топлоизолацията, цената на изолацията превръщаме ли я в годините и с какъв процент, каква цена за топлинна енергия вземаме и как отчитаме повишението в години.........Това е лесната част и до тук съм натамънявал средностакмистически :lol: . После обаче как смятаме с колко намаляваме цената на отоплителната инсталация като първо вложение, поддръжка и експлоатация - тези пари привеждаме ли ги във времето? Как смятаме амортизацията и остатъчната стойност?Има и още........За финал ,но не на последно място защо търсим откупуване след като къщата не е инвестиция ,а необходимост която експлоатираме?Тогава не е ли по правилно да смятаме общите разходи да кажем след 20,30,50 години?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 34

Тема "Изолация на стените" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: