• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 34
Всичко за този вид строителство.
тонито68 - напреднал
valio2007 написа:
Вилата си е друг тип сграда и може да е разумно, но чак пък 2 дни затопляне....

Ако я направиш пасивна, тръгваш си в понеделник гасиш всичко и когато пристигнеш отново в петък разликата ще е 5-7С което се наваксва за 2 часа интензивно отопление. Максимума на изтиване за 24 часа на пасивна сграда е 1 С и то при -20С навън.

Ако някой може да постигне това /подчертаното/ =D> =D>
galin56 - специалист
тонито68 написа:
valio2007 написа:
Вилата си е друг тип сграда и може да е разумно, но чак пък 2 дни затопляне....

Ако я направиш пасивна, тръгваш си в понеделник гасиш всичко и когато пристигнеш отново в петък разликата ще е 5-7С което се наваксва за 2 часа интензивно отопление. Максимума на изтиване за 24 часа на пасивна сграда е 1 С и то при -20С навън.

Ако някой може да постигне това /подчертаното/ =D> =D>
Може. Това се говори за затворени от всякъде прозорци и врати и да не се отварят 24 часа. И от там идва безсмислицата да се преследва пасивна сграда или апартамент. Добре изолиран - да, заради комфорта, не заради евентуално "изплащане" след 50г. Но "пасивно", това е някакъв идеал, който е бизсмислен и ужасно скъп за постигане. Просто за ентусиасти, които имат пари за хвърляне на вятъра или строителните компании да си развиват технологиите и да си правят реклама на това което биха могли да постигнат като топлоизолация.
valio2007 - специалист
galin56 написа:
Може. Това се говори за затворени от всякъде прозорци и врати и да не се отварят 24 часа. И от там идва безсмислицата да се преследва пасивна сграда или апартамент. Добре изолиран - да, заради комфорта, не заради евентуално "изплащане" след 50г. Но "пасивно", това е някакъв идеал, който е бизсмислен и ужасно скъп за постигане. Просто за ентусиасти, които имат пари за хвърляне на вятъра или строителните компании да си развиват технологиите и да си правят реклама на това което биха могли да постигнат като топлоизолация.
Да разбирам, че си оставяш вилата с отворени прозорци през седмицата, докато те няма, за да се проветрява?
estqwerty - специалист
galin56 написа:
Може. Това се говори за затворени от всякъде прозорци и врати и да не се отварят 24 часа. И от там идва безсмислицата да се преследва пасивна сграда или апартамент. Добре изолиран - да, заради комфорта, не заради евентуално "изплащане" след 50г. Но "пасивно", това е някакъв идеал, който е бизсмислен и ужасно скъп за постигане. Просто за ентусиасти, които имат пари за хвърляне на вятъра или строителните компании да си развиват технологиите и да си правят реклама на това което биха могли да постигнат като топлоизолация.
мислех да да пробвам да обяснявам.
ми не е безсмислено.
по-безсмислено е да се правят половинчати работи без идея -
почнал си да изолираш не си го направил като хората.
почнал си да сменяш дограми - не е направено като хората.
почнал си да климатизираш за лятото.
почнал си да правиш парна инсталация за зимата.
почнал си слънчева система.
машинка за обезвлажняване на въздуха и подобна за обратното.
клапи, вентилаторчета,ширмове, филми...
целта е да се прескочат проблемите и да се инвестира малко но където трябва.

само за цел 100м2 трябва да се топлят и вентилират за 15 киловата на квадрат на година ! това по .20 ст за киловат е 300 лева за стоте квадрата за година. ми аз ги давам на месец зимата.
що да е самоцел като е лесно постижимо.
просто никой не ми беше казал че е така.
дори е относително евтино на фона на всичките джаджи за които съм ръснал кинти до сега. :)
не съм сигурен дали не трябва да е първична енергията... ама принципно няма значение.
gechev - специалист
Ако на тези блокчета руснаците са сложили за изолация "стиропор", то няма да издържат на изпитване на "огнеустойчивост", но ако е от тяхния "пеноизол" тогава сигурно може.
jekasus - майстор
А твои блокчета пък ще издържат.
gechev - специалист
jekasus, подтикваш ме към реклама, но аз няма да я направя. Температура от 1200 градуса и налягане не е шега работа. След 15-20 минути нагряване как мислиш , че би реагирал стиропора?
jekasus - майстор
При такава температура и толкоз време или повече просто отпиши тази къща, без значение с какво е строена.
Айде още един продукт за стени за пасивни къщи.
Прикачен файл:
DSC_0745.jpg
Pasko - специалист
Jekasus , дай малко повече инфо за този продукт , че нещо не ми е ясен!?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 34

Тема "Изолация на стените" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: