• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 34
Всичко за този вид строителство.
VLADO66 - майстор
Има разлика между пасивни и нискоенергийни къщи и тя е единствено в изискванията от топлотехническа гледна точка, като границата е минимална. Лично аз за нашия климатичен пояс съм против пасивните къщи, поради инвестицията и донякъде архитектурните особености.За една разумна изолация бих приел 10 см. EPS мин 18кг./м3.
p.v.x - майстор
VLADO66 написа:
За една разумна изолация бих приел 10 см. EPS мин 18кг./м3.
Това е разумна приказка. =D>

Една нова сметка...1000х500х100 мм - Стиропор-EPS 10см - 10 лв. за кв.м. Един кубик- 100лв.

Така и аз съм склонен да се съглася. :rock:


П.П. Баща ми е заложил на 8 см. Той си знае.Но парите , не са фактор. :rock:
adonchevski - специалист
p.v.x написа:
Една нова сметка...1000х500х100 мм - Стиропор-EPS 10см - 10 лв. за кв.м. Един кубик- 100лв.
Да, сметката е горе долу такава. Около 90-100 лв. е кубика на "бял" ЕПС без да имаш претенции за качеството. Но отиди на място и виж за какво става дума :-D :-D ... Имай предвид също, че 15 – 18 кг. не са почти никога 18 кг. !!!
p.v.x написа:
П.П. Баща ми е заложил на 8 см. Той си знае.Но парите , не са фактор. :rock:
p.v.x,
това колко е удачно да е изолацията според теб си го писал най-малко 5 пъти. Има ли смисъл едно и също нещо да се повтаря постоянно?
adonchevski - специалист
U = 1 / (Rsi + dмазилка/λмазилка + dтухли/λтухли + dEPS/λEPS + Rse)

Различните хора искат стените им да имат различна U-стойност. Поинтересувай се каква е тя при нискоенергийните и пасивните къщи.

Може ли да сметнеш стойността на U в твоя случай с 8 см?
adonchevski - специалист
p.v.x написа:
Много ми е интересно , ти какво искаш.

Хвърляш в пространството , че ще строиш еднофамилна къща.

Каква ще е тази къща. Във какъв регион ще се намира. Дървена ли ще е .Кирпичена ли ще е .Тухлена ли ще е . Метална ли ще е. Каменна ли ще е . Пасивна ли ще е . Едноетажна ли ще е. Крива ли ще е. Права ли ще е...Да продължавам ли. Мога да изредя хиляда въпроса.Ти какво искаш боб ли да хвърляме.
Темата не е "Къщата на adonchevski", нещо си се объркал. Това е тема "Изолация на стените" в "Пасивни и нискоенергийни сгради", а не в "Саниране". Мисля, че вече съм казвал, че къщата ще е нискоенергийна.
p.v.x написа:
И какво....като си избереш определена U-стойност за стената като цяло , и ще я докараш точно от изолацията. Въпросите са стотици , а факторите хиляди. :rock:
Факторите са много така е. Ако прочетеш формулата по-горе ще видиш, че не е само изолацията, но другото не е за тази тема. Де да беше само ЕПС-а ... :-D :-D
gechev - специалист
Няма ли Наредба 7 за Вас? И не забравяйте в кой раздел пишете. "Пасивни и нискоенергивни сгради".
Pooh - майстор
p.v.x написа:
Една нова сметка...1000х500х100 мм - Стиропор-EPS 10см - 10 лв. за кв.м. Един кубик- 100лв.
Само малка поправка - сметнал си 1/2 (половин) кубик :wink:
adonchevski - специалист
Pooh написа:
Само малка поправка - сметнал си 1/2 (половин) кубик :wink:
Правилно е сметнал. 1000 х 500 х 100 е големината на листите. Дадената цена е за квадрат, а не за лист!
Pooh - майстор
adonchevski написа:
Pooh написа:
Само малка поправка - сметнал си 1/2 (половин) кубик :wink:
Правилно е сметнал. 1000 х 500 х 100 е големината на листите. Дадената цена е за квадрат, а не за лист!
:?
Пак се изложихме пред чужденците ... то си пише
p.v.x написа:
Стиропор-EPS 10см - 10 лв. за кв.м.
ама кой да чете ... :ops:
Tsilkov - майстор
p.v.x написа:
VLADO66 написа:
За една разумна изолация бих приел 10 см. EPS мин 18кг./м3.
Това е разумна приказка. =D>
Брао евала - мъжка приказка =D> :prayer: :supz: :partyman:
От баячка ли го взе тва число или Хасан дюлгерина ти го каза?
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 34

Тема "Изолация на стените" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: