• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 34
Всичко за този вид строителство.
p.v.x - майстор
gechev написа:
Те са си зидария от стиропор. Не зная защо даже слага тухли. :lol: :lol: :lol:
:roll: :lol: :lol:
stivemaster - майстор
Ами тя здравината на стена/сандвич от 25см. стиропор,отвън гипсофазер ,отвътре 1 пласт-ОСБ втори гипсокартон едвали е недостатъчна, освен след някаква етажна височина ако не е.
Tsilkov - майстор
adonchevski написа:
Има ли твои сгради със фасада с ЕПС без дюбели?
Да ама това какво значение има. Гаранцята ти я дава доставчика на системата. Аз до миналата година нямах - ако си задавах тоя въпрос никога нямаше да имам. Нямаше да имам и сграда с повече от 10 см стиропор и т.н.
gechev написа:
Не зная защо даже слага тухли. :lol: :lol: :lol:
Щото клиентите си ги искат Гечев - спри да ми го задаваш тоя въпрос все едно аз съм господ и така съм си решил. Не знам защо си мислиш, че мен ме бърка с какво проектирам (тухла, гипсокартон, дърво, итонг, слама, кирпич, метал, термопанели, вата, стиропор, стъкло......) :wink: . Ако дойде клиент и ми каже че се кефи на ядрени отпадъци ще му проектирам най-добрата сграда от ядрени отпадъци :lol:
adonchevski - специалист
Tsilkov написа:
Гаранцята ти я дава доставчика на системата.
То добре има гаранция, но тя рано или късно свършва. Знаем как се проектират масово продуктите последните години - изчислени за работа в гаранционния срок и след това "капут". Има ли причина да мисля, че при строителните продукти/системи положението е различно?
Също ако се спра на вариант-а Неопор там няма гаранция за ИТИС от производителя, тъй като гърците си правят само EPS-а и XPS-а. В сайта си са написали само, че ЕПС-а покрива дадени изисквания за прилагането му в ИТИС - http://www.styropan.gr/en/neopor/ - "his specification covers the requirements for an EPS product applied in an ETICS, according to EN 13499 and ETAG 004". Което може би означава, че фирмата, която ще монтира изолацията ще дава гаранцията? Ако това е така, то тогава разчитам тя да не фалира идните години и да е достатъчно коректна? Ако гаранционните условия се дават от голям утвърден производител предполагам поне може да се разчита на гаранционна поддръжка.

Нещо друго интересно намирам в гаранционните условия за придобиване на удължена 15 годишна гаранция на Баумит тук http://www.baumit.bg/services/garancionni-usloviq.html:

"
Етапите могат да бъдат обобщени така:

4.1. подготовка на основата;
4.2. лепене на топлоизолационните плочи;
4.3. дюбелиране на плочите;
4.4. шпакловане на плочите с влагане на стъклотекстилна мрежа;
4.5. грундиране на основата и полагане на пастообразна мазилка;
4.6. изпълнение на цокъла.
"

"4.3. дюбелиране на плочите" като задължително условие ли трябва да се тълкува?
gechev - специалист
Виж Адончевски как хубаво ми го е рекнал арх. Цилков, че клиента му сам си избирал материалите. Раздвоен си, нали? Хем търсиш по добрата изолация, хем търсиш дълготрайност и пожизнени гаранции. Сигурно те интересува и екологията и добрия комфорт даваща изолацията. Сигурно е обаче, че най вълнуващи са кинтите. Започни да разглеждаш изолациите една по една. Плюсове, минуси и избирай. Примерно: 1. Стиропор: изолация - отлична, живот - краткотраен, екология - никъква , пари - евтин, пожароопасен - силно, универсален - да, с изключение на селските райони и т. н. 2.Вата: .................... 3. XPS: ....................... 4. Полиуретан: ...............и т. н. Това е при положение, че вече Поротерма ти е легнал на сърцето и архитекта знае това.
adonchevski - специалист
gechev написа:
Хем търсиш по добрата изолация, хем търсиш дълготрайност и пожизнени гаранции.
Мисля в предния пост съм написал, че тъкмо гаранцията ми е "леко" съмнителна. Такова нещо като пожизнена гаранция няма. По интереното е има ли въобще някаква и каква... Но това е във връзка с написаното от Цилков.
gechev написа:
Започни да разглеждаш изолациите една по една. Плюсове, минуси и избирай.
Това вече е разисквано многократно. В последния си пост говоря за ЕПС. Ватата сме я обсъждали по-назад в темата, но варианта, който ми харесва с керамична фасада е скъпичък. XPS за фасада няма да сложа а и не бива ... Така, че засега съм избрал ЕПС-а и ме интересуват конкретни въпроси относно него - монтаж, качество и т.н.
egomen66 - майстор
Не чупете желанията(мерака,хатъра) на човека. Не е лошо , че е раздвоен. Той ще се ориентира .Следя темата с интерес. :partyman:
gechev - специалист
И защо изключваш XPS -а? Дават го с по добра ламбда от EPS а, а и не пропуща влагата. Верно и на двата материала живота е къс но XPS а е по ефективен. В този раздел има изградена къща с вата. Не е задължително покритието е керамика. Ватата е дълговечен материал и ще ти спести поредно изолиране на старини.
adonchevski - специалист
gechev написа:
И защо изключваш XPS -а? Дават го с по добра ламбда от EPS а, а и не пропуща влагата. Верно и на двата материала живота е къс но XPS а е по ефективен.
Част от отговора е в червеното, но има много изписано по темата. Има по-компетентни хора, които могат да ти дадат аргументи. XPS-a ще го ползвам за изолация на ивиците над хидроизолация, над основната плоча и т.н.
gechev написа:
В този раздел има изградена къща с вата. Не е задължително покритието е керамика. Ватата е дълговечен материал и ще ти спести поредно изолиране на старини.
Пак ти казвам, че това го разисквахме по-рано в темата. Да, има вариант с по-тежка и плътна вата за фасада и мазилка отгоре, но тогава пак е малко скъпо заради цената на фасадната вата. Още не съм го изключил като вариант напълно, но само кубика идва 200 лв. :). Освен цената, това което не ми харесва при запечатаната с мазилка вата е, че едно напукване на мазилката може драстично да компрометира изолационните й свойства и да налага подмяна.
stivemaster - майстор
Когато се изнервих при включването ти в темата, ти не разбра изобщо както ти писах нали ?Знаеш ли каква е разликата между човек незапознат и търсещ отговор на въпросите си и такъв, кайто просто се прави на умен ?Ами разликата е че в единия случай човека задава аргументирани въпроси и се запознава и запомня термините и ключовите нормативни актове за да прецени като му отговорят колко струва отговора.
Ти обаче взе да пишеш без да се подготвиш.Направих ти забележка,ти реши че съм заядлив и че за пръв път виждам някой като теб.

Ами хайде да ти кажа в кратце, какво трябва да направи човек ,който не вдява една материя, а ще дава пари и иска да получи най доброто за парите си:
Наема човек (да речем строителен техник) срещу скромна в сравнение с инвестицията си (около 0.1%) цифра, за да му помогне в съставянето на идеен проект .Тогава именно, се решават конструкция ,материали ,решения,разходни норми,цени,нормативни актове касаещи обекта и т.н..Така щеше да си спестиш - поне 20% от разходите (според лични наблюдения) нежелани своеволия от страна на проектанта,да изглеждаш неподготвен и да живееш после с грешките, които неминуемо прави неподготвения човек.
Тогава човека, щеше да ти обясни и за гаранцията за СМР, която излагайки се допускаш че може да е доживотна.
Не ми отговаряй, а вземи и си намери такъв човек .Не вярвам да ти вземе повече от 100лв. Седнете и изговорете всички тези неща .После седни и помисли и се вижте пак.Според мен може да ти отдели поне два пъти по час-час и половина, за да обхванете всички аспекти на твоя проект.Ако останеш доволен,от самия човек (аз поне така бих направил) го наеми и за самия обект.На далавера ще си, отвсякъде погледнато ,но..... ще го разбереш, чак когато свършиш.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 34

Тема "Изолация на стените" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: