• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 34
Всичко за този вид строителство.
VLADO66 - майстор
И на друго място бях писал че видях обелена от камион мазилка на Австрийския хотел в Сандански и отдолу стиропора си беше като нов, а е над трийсетгодишен.Друг е въпроса че сериозните производители на EPS топлоизолационни материали слагат инхибитори против стареене.
gechev - специалист
Tsilkov написа:
gechev написа:
Та каква гаранция за стиропора ти дадоха специалистите от Баумит /тези дето повече му разбират/,в години?
Гаранцията към крайния клиент е за топлоизолационна система. Стиропора сам по себе си никаква работа не ти върши. Та тая въпросната гаранция на върпосната фирма е 15 години. Не знам защо ме караш зорлем да правя на разни марки реклама за да ти оборвам "кръчмарските подмятания" [-X .
Аз не подмятам кръчмарски Цилков. Цитирам какво е посочил Адончевски с линка към сайта на фирмата. Сигурно и аз имам пропуски понеже съм производител на стиропор но не съм съпричастен към мазилките с които го покриват. 99% са силиконови, което не ме кефи. Даже се чудя защо са произвели "дишащ" стиропор, че и с 10 мю. Интересно защо, като после за качество ще покрият стиропора със силикон. Има нещо сбъркано. Една друга фирма със стиропора продават и влагоуловители. Ужас.
mindless - специалист
p.v.x написа:
:rock: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2HXKrgwmOfE[/youtube]

:rock: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Lz0BWtwnYh4[/youtube]
p.v.x интересувал ли си се от цените на тухли запълнени с вата? Тъй като не се произвеждат у нас аз съм гледал центата на австрийския Поротерм преди години беше отчайваща.

Помня, че в тухления завод в Мирково бяха внесли поточна линия от някъде да правят такива тухли, но ги продаваха кухи без изолация, смяатах ако си слагаш сам каменна вата в кухините, без да вземам предвид труда и пак не ми харесаха нещата. Да пълниш с перлит е по-лесно, но и това се оказа не толкова евтино, че да има икономическа логика поне за мен тогава (което е преди 4-5 години).

Не знам, ако в Мирково са почнали да ги произвеждат с изолация тухлите, защото имаха такова намерение, дали ще е нещо по-читаво като цена...
gechev - специалист
Я някой от компетентните да ме просветли защо са тези вертикални кухини в Поротерма с който евентуално ще зида Адончевски. Сигурно за да може в кухините да пада зидарския разтвор и я направи по здрава. Да се изрежем кръчмарски рано сутринта. :drinkers:
adonchevski - специалист
gechev, темата не е за зидане, а за изолация, но все пак:

http://napravisam.net/?p=1310
http://www.misiamoiatdom.com/191-%D0%B7 ... 1%80%D1%86
http://wienerberger.bg/resheniya/chesto ... -porotherm

"
Каква е разликата между тухлите с хоризонтални и вертикални кухини?
Отражението, което оказва направлението на кухините при керамичните блокове има много измерения. Но ще се спрем основно върху две – носеща способност и топлопроводност на готовия зид. Блоковете с вертикални кухини притежават много по-висока якост на натиск и в някои случаи могат да се използват за носещи стени за разлика от блокове с хоризонтални кухини, за които това не се допуска съгл. действащите норми. При изпълнението на зидове с блокове с хоризонтални кухини много трудно и на практика рядко изпълнимо е поставянето на разтвор във вертикалната фуга. Това нарушава плътността на зида и неговата топлоизолираща способност и позволява циркулация на въздуха както по цялата дължина на зида (на практика зидът е съставен от хоризонтални тръби), така и в по-лошия случай - през вертикалната фуга от мазилка до мазилка или от мазилка до толоизолационната система. При блоковете с вертикални кухини Porotherm със системата „нут и федер“ тези недостатъци са избегнати. Полагането на разтвор по цялата ширина на хоризонталната фуга затваря въздуха в самия блок и повишава неговата топлоизолираща способност.
"
gechev - специалист
Адончевски, помолих компетентни да ми отговорят. А за твое сведение всеки материал има коефициент на топлопроводност и от тази топлопроводност зависи и коефициента на топлопреминаване за цялата стена. От тук значи, че ламбдата на всяко тухленце е много, много важен елемент от изолацията на цялата стена барабар с мазилки, шпакловки, стиропори, даже и дюбели. Това дето си го написал и постнал е много, много далеко от истината и е за балъци, но не за тукашни люде. Не отговаря на Физиката и в тези блокове с вертикални кухини няма грам изолация. Ако бяха с хоризонтални е друга бира. Все нещо щеше да има. Чакам компетентните.
adonchevski - специалист
gechev написа:
Адончевски, помолих компетентни да ми отговорят. А за твое сведение всеки материал има коефициент на топлопроводност и от тази топлопроводност зависи и коефициента на топлопреминаване за цялата стена. От тук значи, че ламбдата на всяко тухленце е много, много важен елемент от изолацията на цялата стена барабар с мазилки, шпакловки, стиропори, даже и дюбели.
Мисля на всеки е ясно това. Айде чак такива неща да не си обясняваме. На предната една-две страници дори и фомулата за коефициента на топлопреминаване съм писал за някои хора, че да се осъзнаят.
gechev написа:
Това дето си го написал и постнал е много, много далеко от истината и е за балъци, но не за тукашни люде.
Сигурно си прав. Това е което можах да намеря, и което обясняват на простолюдието.
egomen66 - майстор
adonchevski написа:
[
Във финансово изражение нискоенергийната къща не е особена инвестиция над стандартната. Аз няма да правя пасивна или плюсова къща. За какви пари говориш? Кой за какво няма пари?
До колкото разбирам , изграждането на вашия дом(къща) тепърва ще започва.Или е започнало.
Ще е интересно и полезно за Форума , да качите снимков материал , от различните етапи и СМР , по изграждането И . Във подходящите от Форума теми.

Във мене се поражда едно съмнение , но за него на по късен етап от времето.

П.П.
Тани написа:
Мнението на vlado_882 в темата за дограмите го изтрих, но се чудя дали да не оставя това мнение като представителна извадка на мнението на българина относно топлоизолацията? Това е човек , който никога не е чувал за пасивни и нискоенергиЧни къщи, но той не е изключение, а е напълно реална извадка!Може би 3/4 , че и повече от Българите не са чували за такива сгради и биха сметнали това за екзотика, че дори и за утопия. Смятам, че ако повечето хора няма да се втурнат да си строят пасивни къщи, то поне ще повишим общата си култура и тази на четящите темата!
Имайте в предвид това мнение от началото на темата. :!:
adonchevski написа:
Сигурно си прав. Това е което можах да намеря, и което обясняват на простолюдието.

Не смятам , че това е уместен начин за общуване.
adonchevski - специалист
egomen66 написа:
До колкото разбирам , изграждането на вашия дом(къща) тепърва ще започва.Или е започнало.
Ще е интересно и полезно за Форума , да качите снимков материал , от различните етапи и СМР , по изграждането И , в подходящите от Форума теми.

Във мене се поражда едно съмнение , но за него на по късен етап от времето.
Надявам се скоро да започнем, но срока зависи от това колко бързо група чиновници ще си свършат работата ... Само време да има - и снимки и тема ще отворя.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 34

Тема "Изолация на стените" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: