• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
Всичко за този вид строителство.
MASTER - специалист
http://www.silvacor-ziegel.de/

Ето това са най масово ползваните тухли за външни стени, без външна ТИ. Досега не се бях замислял с каква точно изолация са пълни, чак сега от сайта разбрах.

Междудругото - трегерите над прозорците задължително се разделят с изолация, но никога не съм виждал да слагат на страниците, макар че според мен има смисъл.
Hursa - майстор
Предполагам, че образуващите се отделни „циркулационни кръгове” по височина на каналите се ограничават до голяма степен до височината на отделните блокчета. Ще има определено взаимно „протичане” на някакво количество въздух между отделните „кръгове”(по този способ на зидане), но то не оказва голямо значение.
Прекалено се акцентира на конвективото топлопредаване в каналите – според мен. Във въздушна междина освен конвективното топлопредаване между вътрешната и външната повърхност има и лъчист топлообмен. А той е около и над 60% от общия топлинен поток през тази въздушна междина. Но за лъчистия топлообмен между стените в каналите на тухлата няма значение дали тези канали са разделени по височина между отделните редове (тухли на зида) или образуват един общ канал (почти няма значение). За ограничаването му има значение количеството прегради на пътя му – по дебелина на стената (всъщност количеството образуващи се отделни камери има значение и за намаляване на конвективното топлопредаване).
За зидането – като гледам по този метод се стига не до еднократно, а до трикратно „прекъсване”, по сравнение с плътен „слепващ слой” между редовете. Нали все пак има мазилка отвън и от вътре, а тя мисля че няма да навлезе чак до ивиците слепващи редовете.
MASTER написа:
но никога не съм виждал да слагат на страниците, макар че според мен има смисъл.
Но така дограмата ще легне на изолацията. Няма ли опасност тя да поддаде под тежестта.
MASTER - специалист
Отстрани имах предвид. Отдолу може само да се подпъхне след монтажа под транспортния профил ( или както се казва там профила на който се завиват винтовете на външния перваз)
Hursa - майстор
В клипа поставят и от долу, на хоризонталната част. Да не е от пресован материал подобен на този, който бяхте показали в раздела за дограма.
MASTER - специалист
На мен лично това розовкото ми заприлича на най обикновен XPS. В темата за прозорците профилите за предстенен монтаж са пак от полистирол, но структурата му е като на ... хммм , в България са разпространени едни полистиролени плоскости, де се ползват за рекламни пана. Дано да разбра какво имам предвид, че ми е трудно да го обясня ...

EPS, XPS, вати и други подобни е недопустимо да носят тежестта на прозорците.

Често се случва прозорци стигащи до пода, френски май им казват в България, да се падат точно върху изолацията на челото на плочата. Най често е XPS - монтираме ги върху фибрана, но задължително подпрозоречния профил се захваща с масивни метални ъгли към бетона. Ако не забравя ще ти цъкна една снимка понеделник. Ако изолацията е вата - тогава анкерираме предварително метални планки в бетона, така че да надстърчат върху ватата, и прозорците се поставят върху тези планки.
nikkk - специалист
MASTER написа:
http://www.silvacor-ziegel.de/

Ето това са най масово ползваните тухли за външни стени, без външна ТИ. Досега не се бях замислял с каква точно изолация са пълни, чак сега от сайта разбрах.
Това предполагам е информация за Германия/Австрия. Имате ли ориентировъчна представа на каква цена се продават там (блоковете с размер 250х250х365 и 250х250х425 - 16 броя в квадратен метър)? Стена изградена от 1.5см мазилка + 36.5см тухла + 2см външна мазилка я дават с U=0.18 W/m2K за обща дебелина 40см. Самите блокове са малко по-леки от POROTHERM 25 N+F. Като характеристики - прекрасно! =D>

Питането ми продиктувано от сравнението дали барабар с транспорта на 1500км ще бъде рентабилно зидането само с такива блокове наместо комбинация от Поротерм + 15см вата + външна мазилка. (И аз като Адончевски не харесвам окачени фасади е ЕПС-и). Дистрибутор за БГ не се е рекламирал в интернет.
mindless - специалист
Няма как да е рентабилно да си докараш тухли от Германия/Австрия, дори елементарни, а за тези да не говорим :)

Но се поразрових, за да задоволя любопитството ти :). Това е ценовата листа на завода производител. Цените варират между 6 и 8€ на тухла без ДДС и транспорт. В листата цените са дадени за 1000 бр., което е малко объркващо, а освен това са ползвали знака за промили :)
nikkk - специалист
Страшна работа (за цените). Но и строежите им са страшни (като качество).
Tsilkov - майстор
Wienerberger планират от няколко години да почнат да правят тези тухли(с ватата) в БГ и съответно да са на нормална цена. Ако се помотат още 2-3 години ще стане като 38-мицата - като ги въведат да са вече леко демоде и пак да си купуваме стандартни.
mindless - специалист
Току що разбрах, че Wienerberger вече са започнали да произвеждат тухли с вата, но на мен лично цената не ми хареса и не ми се струва особено икономически обоснована.

Който е любопитен за цената има я тук
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34

Тема "Изолация на стените" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: