• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 34
Всичко за този вид строителство.
ivanovrg - специалист
аз в момента си правя ремонт на една стара къща
нямам възможност(финансова) да направя от вън и от вътре
затова наблягам от вътре за да я пригодя за живеене
и така
всички външни стени ги стеснявам с 20см минерална вата и гипсокартон
тавана на втория(последен) етаж съм замислил да сложа 30см минерална вата
след време ще оправям и фасадата -така че ще сложа и външна изолация
така поставени нещата изпълнявам едното от условията на пасивните къщи(правилна форма на куб)
:)
от там нататък всичко струва доста пари
имаше един калкулатор някъде из форума за топло-загубите
там резултатите са добри
на практика чак другата зима ще мога да кажа
valio2007 - специалист
nikolaytatarov написа:
Здравеите,аз съм от тези 3/4 от българите които не разбират .Разбирасе за пасивна къща съм чувал,следя и темата.Може ли някои запознат да обясни по подробно относно изолациите и как се поставят отвън ,отвътре, отвън и отвътре по колко и т.н.,за да имат някаква представа онези които са като мен.Темата ми е интересна но ми се ще да да съм наясно с някои основни неща за да мога да взимам участие.Благодаря.

Тани от прочетеното до тук раздела тръгва в много погрешна посока. Има раздел "саниране", а хора без да го четат скачат на пасивност. Нещо не е наред в тези теми. Нямам разумно предложение какво да се промени, но така ще предъвкваме неща написани на дълго и широко в други теми.

ПП. Като начало може би да се премести на последно място в списъка на форумите . Така ще прочетат първо "саниране" и после "Пасивни и Нискоенергийни сгради".
Последна промяна от valio2007 на вт дек 11, 2012 7:50 pm, променено общо 1 път.
nikolaytatarov - специалист
Би ли обяснил къде се получава разминаването,не става ли въпрос за топлоизолации
radius - майстор
Този раздел си мисля, че е за такива, които знаят за какво става дума, да ни просветят, а не да се пише по принцип за изолациите. Наистина си има други раздели за това и който не е наясно какво е пасивна или нискоенергийна къща, нека прочете малко (има доста писано във форума ), пък после да пита нещо смислено.
nikolaytatarov - специалист
Написаното от ме е в отговор на това -
Тани написа:
Мнението на vlado_882 в темата за дограмите го изтрих, но се чудя дали да не оставя това мнение като представителна извадка на мнението на българина относно топлоизолацията? Това е човек , който никога не е чувал за пасивни и нискоенергиЧни къщи, но той не е изключение, а е напълно реална извадка!Може би 3/4 , че и повече от Българите не са чували за такива сгради и биха сметнали това за екзотика, че дори и за утопия. Смятам, че ако повечето хора няма да се втурнат да си строят пасивни къщи, то поне ще повишим общата си култура и тази на четящите темата!
Мисля че питането ми е напълно смислено,нека знаещите да обясят,в саниране съм прегледал доста и не намерих това което търсих,не мисля че въпросът ми е глупав,нито пиша по принцип,темта ми е интересна просто ми трябва отправна точка.
valio2007 - специалист
nikolaytatarov написа:

Мисля че питането ми е напълно смислено,нека знаещите да обясят,в саниране съм прегледал доста и не намерих това което търсих,не мисля че въпросът ми е глупав,нито пиша по принцип,темта ми е интересна просто ми трябва отправна точка.
Зачеркни думата вътрешна изолация във всички случаи, в които е възможно. И това го пише поне в 100 поста в "саниране". Какво си чел не знам....
radius - майстор
Когато не се търси акумулиращия ефект от стените, вътрешната изолация е за предпочитане. Вилата бих си я направил с вътрешна изолация, иначе като ида в петък, ще съм я стоплил в неделя, като трябва да тръгвам.
Извинявам се за, офтопика !
valio2007 - специалист
Вилата си е друг тип сграда и може да е разумно, но чак пък 2 дни затопляне....

Ако я направиш пасивна, тръгваш си в понеделник гасиш всичко и когато пристигнеш отново в петък разликата ще е 5-7С което се наваксва за 2 часа интензивно отопление. Максимума на изтиване за 24 часа на пасивна сграда е 1 С и то при -20С навън.
stivemaster - майстор
В допълнение към мнението на Тани viewtopic.php?p=469842#p469842 ,да допълня че ме дразни схващането за откупуване на къщата :
Драги колеги ,за мен нещата изглеждат като сравнение от рода - ако съм имал Лада 1500S преди 20г и BMW 320 TD сега ,трябва ли да приемам втората за пасивна къща и да очаквам да ми се откупи ? Ми те горят практически почти еднакво ,втората е пъти по скъпа ,данъка и е пъти повече ,явно причината да я имам не е откупуване.
Освен това икономическата логика ,за налагане на директиви за енергоспестяване ,не са богатите да могат да си го позволяват ,нито да им се откупуват после ,а една единствена НАМАЛЯВАНЕ ВРЕДНИТЕ ЕМИСИИ В АТМОСФЕРАТА и предимно въглеродния двуокис.Така че като разсъждавате на тази тема моля имаите в предвид тази логика и далеч по малко неща ще ви се струват странни.
Относно изоставането във всички нива и при всички участници в строителния процес в България съм напълно съгласен че докато не отстраним този проблем няма скоро да тръгнем в правилната посока. На всичкото отгоре правилната посока е въпрос на национални приоротети ,дългосрочна визия и доктрина за развитието на националната икономика ,енергийните и нужди като цяло ,както и редактирането и допълването на нормативната ни уредба ,в съзвучие с поетите международни ангажименти и договори.
Едва тогава ще е ясно на пасивните и очакващи манната небесна "заинтересовани" субекти - инвеститори ,какво кога и как е изгодно да искат ,за тези които трябва да им го проектират ,какво и как да им проектират и за изпълнителите ,кратко точно и ясно какво и как трябва да свършат.
Преди да си изясним тези неща и в този ред ,сме като дрейфуващ кораб в открито море , не знаем къде сме и никой не може да ни помогне.
Може да ви звучи прекалено песимистично но към днешна дата основните нормативни актове от които зависи бизнеса (чакайте да видим дали ще се сетя за всички) са мъртвородени или нарочно блокирани за да не работят :1. НАРЕДБА № 7 ОТ 2004 Г. ЗА ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ - пълен батак ; 2. НАРЕДБА ЗА СЪЩЕСТВЕНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ И ОЦЕНЯВАНЕ СЪОТВЕТСТВИЕТО НА СТРОИТЕЛНИТЕ ПРОДУКТИ - врата у поле ; 3. ЗУТ - останал някъде в 60-те години на предния век и дотам. ;4. Наредба № 2 от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България -светли пожелания , без никаква стойност ; 5. Наредба № 3 от 21 юли 2004 г. за основните положения за проектиране на конструкциите на строежите - същата работа , да не изброявам повече за тези които искад да се натъжат повече другите недомислици са качени тук http://www.mrrb.government.bg/index.php ... e=7&page=1
estqwerty - специалист
както винаги българите сме прави : от 2 см има най-голям ефект , после ефекта намалява рязко :)

Прикачен файл

ph-insulation-598x300.png
ph-insulation-598x300.png (12.7 KиБ) Видяна 8250 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 34

Тема "Изолация на стените" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: