• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 24
Всичко за този вид строителство.
adonchevski - специалист
mindless написа:
Така само ще се изгубим в превода:

U value - Thermal transmitance coefficient
λ value - Тhermal conductivity coefficient

както са го описали с W/m.K би трябвало да е λ и вероятно това са имали предвид. Само дето при 350кг/м³ плътност е невъзможно.

Аз написах достатъчно неща, които могат лесно да бъдат проверени за вярност.
За мен лично този обявен коефициент е лъжа или грешка (ако не по отношение на коефициента, то поне по отношение на плътността на материала). Дали ще вярва на подобно твърдение всеки си решава сам.
Няма как материал с идентичен на твърдите полиуретанови плоскости (PIR) коефициент λ, да тежи 350кг/м³, при положение, че при PIR имаме съдържание на газове от 97%.
Материала се нарича нитробетон. Гледам тук има качени някакви клипчета - https://plus.google.com/+RumenStoyanovpumen.
radius - майстор
mindless написа:
Само дето при 350кг/м³ плътност е невъзможно.
Що да е невъзможно, ако си платя сигурно и за бетонната шайба ще мога да изкарам сертификат колко е изолираща :lol: .
Те марки като Баумит не си спазват плътността, която може най-лесно да измериш, вие ми говорите за ламбди.
gechev - специалист
Адончевски, ламбдата на сухия въздух е 0,023 W/m. K . Тук имаме маса 350 кг. Познавам човека, казва се Румен. Рекламира ниската ламбда с наличието на водород в сместа, а не въздух. Това сигурно е ламбдата на водорода, а не на изделието. Рекламира, че материала е хидрофобен защото се смесват смоли. Правиха една стеничка в Нови Искър и си взех материал. Веднага потъна във вода, което е нито хидрофобно, нито консервиращо водорода. Повече на лични.
Мислех, че сериозно си тръгнал да изолираш основите си. Това си е твоята къща.
adonchevski - специалист
gechev написа:
Адончевски, ламбдата на сухия въздух е 0,023 W/m. K . Тук имаме маса 350 кг. Познавам човека, казва се Румен. Рекламира ниската ламбда с наличието на водород в сместа, а не въздух. Това сигурно е ламбдата на водорода, а не на изделието. Рекламира, че материала е хидрофобен защото се смесват смоли. Правиха една стеничка в Нови Искър и си взех материал. Веднага потъна във вода, което е нито хидрофобно, нито консервиращо водорода. Повече на лични.
Мислех, че сериозно си тръгнал да изолираш основите си. Това си е твоята къща.
И аз това му казах, но той твърди обратното. Колко ли струва да се вземе едно блокче и да се тества за топлопроводност?
adonchevski - специалист
Реших да не ползвам "магическия" нитробетон, но в момента блокчета от пенополистиролбетон няма откъде да купя. Варианта с кофраж и изливането на пенополистиролбетон в него също не става, тъй като температурите навън не го позволяват - не е ясно дали при съхненето няма да се компрометира. Варианта с Итонг Д700 остава, но има ли начин да хидроизолирам блокчетата от всички страни с някоя мазилка? Друг вариант е да чакам още 2 месеца да се вдигнат температурите, но така бавя целия строеж.
olelemaiko - специалист
Като идея. Позиция три , не може ли да се замени с подов SIP-панел нарязан на размер.

Изображение

Трябва да се проучи , каква якост на натиск има.
adonchevski - специалист
olelemaiko написа:
Като идея. Позиция три , не може ли да се замени с подов SIP-панел нарязан на размер.
Дърво и ЕПС под цял ред зидария никак не ми звучи. Говорим за 750 кг/м3 натоварване отгоре. Но да се изкажат компетентните.
olelemaiko - специалист
adonchevski написа:
Варианта с Итонг Д700 остава, но има ли начин да хидроизолирам блокчетата от всички страни с някоя мазилка?
Със Полиуреа.
Но си е скъпо.Провери , може и да те устройва.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=x5cCqKcF4yw[/youtube]
adonchevski - специалист
olelemaiko написа:
Със Полиуреа.
Но си е скъпо.Провери , може и да те устройва.
Струва ми се ненужно усложняване. Представях си го работниците с една четка и някоя кофа с хидроизолация на Сика да ги минат блокчетата. Говорим само за 1 ред все пак. Но като цяло изобщо не искам да слагам Итонг. Както е тръгнало ще редя накрая керамиката и толкоз ...
olelemaiko - специалист
adonchevski написа:
olelemaiko написа:
Със Полиуреа.
Но си е скъпо.Провери , може и да те устройва.
Струва ми се ненужно усложняване. Представях си го работниците с една четка и някоя кофа с хидроизолация на Сика да ги минат блокчетата. Говорим само за 1 ред все пак. Но като цяло изобщо не искам да слагам Итонг. Както е тръгнало ще редя накрая керамиката и толкоз ...
Старая се , да отговарям конкретно на поставените ти въпроси.
Забелязвам , че те дразни , отклоняване на вниманието ти , от поставените си цели.
Принципно Полиуреа спокойно се нанася и с четка.Трябва да се спазват само изискванията за полагането и.
И аз съм съгласен с това в червено. Лично не бих се заигравал с този термо-мост .
Естественото движение на топлината е нагоре.Та по голямо внимание , трябва да се обърне на термо-мостовете по тавана.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 24

Тема "Изолация на основите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: