• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 24
Всичко за този вид строителство.
На когото му трябват детайли може да ги намери тук безплатно, само срещу регистрация. На различни фирми са, събрани са просто на едно място.
Tsilkov - майстор
adonchevski написа:
Някои хора си рекламират Итонга като първи ред на тухлена зидария, ама не разбраха ли, че има Тивит за тая цел :-D .
Не забравяй , че Итонга е лесно намираем и с постоянно качество стандратен продукт. Само обаче като видя снимката с Итонг лепнат на хидроизолационна мушама положена на плоча и ми се присира.
gechev - специалист
Tsilkov написа:
adonchevski написа:
Някои хора си рекламират Итонга като първи ред на тухлена зидария, ама не разбраха ли, че има Тивит за тая цел :-D .
Не забравяй , че Итонга е лесно намираем и с постоянно качество стандратен продукт. Само обаче като видя снимката с Итонг лепнат на хидроизолационна мушама положена на плоча и ми се присира.
Тивит е трудно намираем, но качествен и стандартизиран продукт. Ако е кофти защо го предписваш за първи ред на проектирана от теб зидария? :?
stivemaster - майстор
Не е казал това бе приятелю Гечев.Опитва се да обясни простотията на хората, които го купуват.Просто е във всеки магазин, за разлика от тебе.И ако не си придирчив, вземаш квото има.Подчертава и широко разпространената лъжа, за водонепроницаемостта му и затова че в детайла е цопнат като керамичен елемент.
Не се пали !
Tsilkov - майстор
gechev написа:
Ако е кофти защо го предписваш за първи ред на проектирана от теб зидария? :?
Що си реши, че смятам че е кофти :?
adonchevski - специалист
В момента ми трябват блокчета от полистиролбетон за първи ред на зидария, но gechev си мести базата и в момента не ги произвежда. Беше ми казано, че при другите две фирми, които предлагат полистиролбетон, качеството не е задоволително.
Какво ще ме посъветвате да слагам за първи ред на зидария?
gechev - специалист
adonchevski написа:
В момента ми трябват блокчета от полистиролбетон за първи ред на зидария, но gechev си мести базата и в момента не ги произвежда. Беше ми казано, че при другите две фирми, които предлагат полистиролбетон, качеството не е задоволително.
Какво ще ме посъветвате да слагам за първи ред на зидария?
Не ме поставяйте в неудобно положение пред колегите ми. Казах Ви, че единия няма да се съгласи да произведе под 100 м3, а на другия не познавам качеството. Между другото той ги произвежда съвсем близо до Вас. В Казанлък. Казах Ви и за Итонг. Те също имат подобни предложения. Моля ви.
adonchevski - специалист
gechev написа:
Не ме поставяйте в неудобно положение пред колегите ми. Казах Ви, че единия няма да се съгласи да произведе под 100 м3, а на другия не познавам качеството. Между другото той ги произвежда съвсем близо до Вас. В Казанлък. Казах Ви и за Итонг. Те също имат подобни предложения. Моля ви.
Не знам на кой сте казал горното gechev, но не е било на мен. Аз не твърдя, че Вие сте ми казал, че качеството е незадоволително.

Да, Итонг е една опция. Може би D350 - http://www.ytong.bg/Ytong_blocks.php?
adonchevski - специалист
Производителя на полистиролбетон в Пазарджик e преустановил дейност за момента. Само при някакви много големи количества би пуснал производство. Като варианти ми остават само прозиводителя в Казанлък и Итонг D700. За съжаление за производителя на полистиролбетон в Казанлък не получавам добри отзиви.

Конструктора последно ме посъветва да пробвам с 15 см FOAMGLAS. Ще се опитам да намеря и ще пиша. Каза ми, че има големи резерви към влагопоглъщането на Итонга и не ми го препоръчва.
Последна промяна от adonchevski на пет ное 25, 2016 10:38 pm, променено общо 1 път.
Tsilkov - майстор
От цената и условията за доставка на FOAMGLAS ще ти се приплаче - иначе като материал е уникален.
Не знам какъв точно им е проблема на Казанлъшките ама ти ще ги ползваш само за подложка. На един обект съм виждал сложени за първи ред и нямаше нищо странно.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 24

Тема "Изолация на основите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: