• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 24
Всичко за този вид строителство.
kalin7 - специалист
Tsilkov написа:
тегла на материалите (примерно http://theplan.net23.net/5B1.pdf) и почваш да смяташ - покриви,стени,ивици.... Няма как да ти се каже ей така с "кристалната топка". За под плочата е малко по-лесно и безотговорно: полезния товар е 150-200 кг/м2 и 0,1*1*2300= 230 кг/м2 = 500 кг./м2.
Хванах се да си ги смятам и общо взето, стени, покрив, колони, втора плоча и трегери излизат 48т всичко, но това е без плочки в банята и други дребни подробности. Аз ги слагам 50т от тук ако правилно смятам 50т/8.58(м2 на ивичната основа/стъпката) = 5.8т/м2. С тези цифри излиза, че всеки един XPS, който аз намерих до момента върши работа. Защото масово са с якост на натиск : >= 200-300 kPa (20-30t/m2). Въпроса е дали ми е вярна логиката при сметките.
Tsilkov написа:
P.S. Що ги правиш тез "пируети" с изолацията обаче не ми е ясно - виж детайла за дървената къща които съм пуснал по-горе. Ти си с Итонг - можеш да приложиш същото нещо :wink:
Разгледал съм го и този вариант, но имам проблем с височината. Въпросния строеж е с ограничение във височината а именно 3.00м кота било и ако задигна с още 45см пода, ще е проблем ... трябва да минавам на плоски покриви и някакви други такива :(
Tsilkov - майстор
Защо да вдигаш нивото - правиш стъпките пак на 80 см дълбочина , но по ниски с 30 санта и пусакш там "гъзобетона" :wink:
stivemaster - майстор
Моят съвет, е направо да смениш Итонга и да се обадиш на колегата Гечев, да го поздравиш от нас и да си вземеш полистиролбетонни блокове от него, както и полистиролбетонна замазка 10см над армираната настилка (плочата както и казваш).
Така ще избегнеш проблема с проекта ,с неизвестностите ,ще работиш само се един доставчик (най добрия в България) което ти гарантира качество и ангажимент.Накрая ако не зидаш с 5см навътре от колоните (с 30см блокове) ще изолираш отвътре само колоните.


Иначе ивичните основи - водоплътни, това не се дискутира изобщо.Ако решиш да ползваш ХПС подчертавам, не ЕПС за твоя случай, виж тук ТОР70 за какви приложения го дават и помисли, ако самолетната писта (рульожката в случая) се компрометира какво в сравнение с твоята сграда значи това, имам точна представа за материалите и за цифрите тъй като съм участвал в ремонта на летище Фрапорт-Варна.
hristo_qn - специалист
Tsilkov написа:
hristo_qn написа:
]
Има смисъл макар и минимален - от рекуператора въздуха ще е една идея по-топъл от външния. По-важното обаче е че от скицата която си пуснал изглежда че имаш термо-мост. Къде започва изолацията на горните стени и как се припокрива с долната?
Пускам точна скица с размери и видове изолация използвана в основите и стените. Пояснявам, че стереопора показан на скицата и на снимката е само по ъглите на сградата със широчина 60 см. След това по дължината на сградата по същия начин ще продължи само че с вата. Искам да попитам какви са линейните топлинни разширения на стереопора спрямо тухлена зидария, понеже третия ми етаж е иззидан изцяло със стереопорни блокове, след което ще бъдат шпакловани с мрежичка. Възможно ли е да имам в последнствие някакви напуквания от топлинни разширения.

Прикачен файл

01052013147.jpg

Прикачен файл

DSC_6027-umalena.jpg
DSC_6027-umalena.jpg (114.63 KиБ) Видяна 4209 пъти
stivemaster - майстор
Стиропора почти няма линеино разширение или има много по малко от който и да е друг материал ползван за зидария.
gechev - специалист
Стивмастер е прав, но внимавай с какви лепила ще зидаш стиропора защото при тях също важи линейното разширение. Ако са на циментова основа добавяй малко хидратна вар или лепи направо с пенополиуретан.
stivemaster - майстор
Надявам се да е ползвал колегата полиуретанова пяна за стиропор.
hristo_qn - специалист
Стериопорните стени и колони са зидани с лепило Дуо Контакт на Баумит, препоръчаха ми го като най-доброто, което може да се намери в Стара Загора.
Tsilkov - майстор
Понеже няма отделна тема за термомостове пускам снимки от един доста прост и ефективен (макар и не перфектен) начин за прекъсване на термомоста към основите:
Изображение
Първият ред от зидария е от полистиролбетонни блокчета (тези са от колегата gechev :wink: ), а основите са "голи като пушка".
gechev - специалист
Цилков, вече ще спя по спокойно. Благодаря.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 24

Тема "Изолация на основите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: