• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 24
Всичко за този вид строителство.
adonchevski - специалист
VLADO66 написа:
Важно е да вникнеш в принципите-при наличието на оттичащ дренаж, найлона пази единствено евентуална арматурна корозия и протичане на бетона в дренажа при наливането му.Ако нямаш работещ дренаж или има възможност подпочвените води за се качат над фундамента, решението е друго и по-скъпо-хидроизолация тип вана.Последния разрез на Цилков за момента е най-добрият компромис откъм топлоизолация.
Благодаря за отговора! Да, отичащ дренаж ще се прави. Високи подпочвени води, където ще се строи няма, но кой знае след време как ще е. В последния разрез на Цилков (както и в коментара му на първата страница) ключов момент е използването на пенополистиролните блокчета, които счупват термомоста. Това решение много ми харесва.
stivemaster - майстор
Ами значи съм прав и четенето ти е две теми във форума.След като не правиш разлика между пенополистирол и полистиролбетон значи нямаш за идея за какво пишеш.
adonchevski - специалист
stivemaster написа:
Ами значи съм прав и четенето ти е две теми във форума.След като не правиш разлика между пенополистирол и полистиролбетон значи нямаш за идея за какво пишеш.
Не, значи не си прав. Цитирах блокчетата посочени от Цилков на разреза. Така че твоя коментар не разбирам защо е към мен. Ами четенето ми е било насочено към конкретно изолиране на основите. Достатъчно коментари ти посочих, на базата на които съм си изградил мнението. Няма смисъл да пълниш темата с неща, които нямат отношение по нея.
stivemaster - майстор
Aз ли пълня темата с глупости ?От къде това самочувствие само не знам.
adonchevski написа:
Tsilkov написа:
Това което си пуснал е под към сутерен, а не към земя и е един тромав детайл които съм правил във вече далечната 2009-та година(човек се учи цял живот).
Явно твърде назад съм гледал в темите. Сега нещата са ясни. Относно пенополистиролните блокчета някъде бях чел, че трябва да се предупреждава съфорника gechev, че ще се ползват за първи ред на зидария.

Интересно ми е чисто технологично как се слага хидроизолационната мушама под плочата и какво се има предвид под мушама - рулонна хидроизолация ли?
Взеx отношение по ей тази ти глупост.И те съветвам в такива теми не пиши нищо повече от конкретен въпрос, по добре само ги чети.
adonchevski - специалист
stivemaster написа:
Aз ли пълня темата с глупости ?От къде това самочувствие само не знам.
Сам си квалифицираш мненията като глупост. ОК, може би наистина е така.
stivemaster написа:
Взеx отношение по ей тази ти глупост.И те съветвам в такива теми не пиши нищо повече от конкретен въпрос, по добре само ги чети.
Съвета ти се отхвърля :-). Мислех, че Цилков говори за пенополистиролбетонните блокчета на gechev. И да, има голяма разлика между пенополистиролбетон и пенополистирол, но бива ли за нещо подобно да си играеш да пишеш излишни постове. Давай го по-директно. Използвал съм пенополистирол, както и Цилков, но мисля че той има предвид пенополистиролбетон, поради начина по който е визуализирал първия ред на зидарията...
stivemaster - майстор
Абе баш директно ти го написах.Това че те объркват понятията, които има в постовете ,пък и тези на Цилков, означават само едно.
Съвсем не случайно,вече никой не пише съществени неща по темата .В началото, аз поне си мислех, че е добре да понапишем нещо по въпроса ,тези които са малко по напред да понапишат ,другите да попитат и така.Оказа се обаче, че всички взеха да обясняват, неща които абсолютно не разбират,просто за да си почешат клавиатурите.Точно като теб.

Сега като така и така съм влязъл тук ,за другите които се интересуват и явно се впечатляват предимно от схеми и детайли в картинки (обяснимо - една снимка е като 1000 думи) ето няколко линка които да погледнат цък,цък,цък.цък.

Това обаче няма да им помогне много, при срещите им с колегите на Цилков.Обзалагам се, че и самия той има мнение по този въпрос.

Дончевски, няма нужда да ми отговаряш !
adonchevski - специалист
Стефан,

Не знам каква ти е дефиницията за "чесане на клавиатура", но си погледни последните 3-4 поста тук. Не съм казал, че разбирам, но все пак правя разлика между стиропор и бетон. Аз само зададох въпрос и исках да си проверя наученото от форума.

Картинките, които си посочил са добри, но има ли някой в България, който е правил такива основи? На първата страница се коментират подобни детайли.

Схемата на Цилков според мен е много добра поради факта, че е лесно изпълнима от всеки строител у нас. Например моят план за къща е почти същият като при Цилков, с тая разлика, че нямаше porous concrete block-a - т.нар пенополистиролБЕТОНЕН елемент.
stivemaster - майстор
Че кой ги коментира на първата страница ти ли, я пак погледни.И дразнещото е това не просто да я погледнеш щото тя е продължение а да разбереш какво пише там.Именно тогава ще разбереш и отговора на въпроса кой строи така у нас и защо не строи а не дали е възможно.Аз имах неблагоразумието да се включа само защото както знаеш какво е полистирол така всъщност замесваш Гечев и изглежда като да не знаеш какво пишеш.
Настоявам да не ме ангажираш с други постове към мен.
adonchevski - специалист
Айде пак за полистирол-а... :-D :-D :-D . Може да направиш отделна тема - "Разликата между стиропор и бетон". И запетаята е все пак част от препинателните знаци в нашия език. Може да я ползваш, макар форума да е за строителство.
gechev - специалист
Не очаквах с моите блокчета да си правите каламбури. Стив ги е виждал, а Дончевски не е. Както е тръгнало и Дончевски ще ги види. Големия ташак е, че на Дончевски къщата утре ще се крепи на полистиролбетона, а стените според Цилковата схема и от схемата на Винербергер ще се крепят на пренеббрегвания полистиролбетон. КЕРАМИКАТА, Утвърдени пари за много архитекти платени от луковитските керамични майстори недостигнали новите изисквания на Наредба 7.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 24

Тема "Изолация на основите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: