• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 24
Всичко за този вид строителство.
Tsilkov - майстор
adonchevski написа:
Но като цяло изобщо не искам да слагам Итонг. Както е тръгнало ще редя накрая керамиката и толкоз ...
Не виждам какво толкова те притеснява Итонга. Не ми е любим материал, но колко офис и промишлени сгради съм го виждал - не са се разпаднали.
adonchevski - специалист
Притеснява ме влагопоглъщането му.
Tsilkov - майстор
adonchevski написа:
Притеснява ме влагопоглъщането му.
Ти няма да го слагаш под вода. Ще го сложиш в сухо време. То ще поеме и строителна влага но нищо не ти пречи да изчакаш преди да го "затвориш" отвътре с мазилка.
adonchevski - специалист
Мислех си да го намажа и с хидроизолация, но не знам с коя.
adonchevski - специалист
В крайна сметка поръчах Ytong D700 NF и ще го запечатам с хидроизолация някой слънчев летен ден.
olelemaiko - специалист
Първо ги хидрофобиранирай после ги хидроизолирай.

:popcorn:
adonchevski написа:
Притеснява ме влагопоглъщането му.
Здравйте, adonchevski! Няма място за притеснение от влагопоглъщане от YTONG, защото капилярното покачване на вода при YTONG е много по-ниско, отколкото при бетона, при керамиката и при мазилките на циментова, варова или гипсова основа. Това се дължи на затворената му клетъчна структура и на малкото количество капилярно проводими пори. Когато основата на стена от YTONG е наводнена, капилярното покачване не достига на височина повече от 15 cm от нивото на течността. Допълнителна информация можете да получите на: http://www.ytong.bg/bg/docs/Catalogue_YTONG_2017.pdf или на тел: 088/828 73 69
stivemaster - майстор
Е, вашия явно е уникален бетон, я виж тук на 8 стр. измазани със хидрофобни мазилки, как се държат техните блокчета, но КОГАТО КАЗВАТ ИСТИНАТА хората.
Щото така, ти все едно описваш неавтоклавен пенобетон, който може да се държи и така и от който се правят и кораби. Дори във Варна, има направени баржи-работилници за Русия, които може и още да са на вода.

А истината за вашите блокчета е малко по различна,ето една хвалба за тях.
adonchevski - специалист
В момента в БГ няма какво друго да се купи като заместител (изключвам FOAMGLAS заради цената). Иначе мисля да го хидроизолирам отвън и отвътре на зида.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 24

Тема "Изолация на основите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: