• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 24
Всичко за този вид строителство.
Pasko - специалист
Започвам да се навивам за изолация под ивичестата основа с Foamglass- дават го точно за такива натоварвания. Иначе говорих с Аустротерм и евентуално може да се използва техния ХПС с плътност 700 кРа/мм2(цена 500лв куб/м). Ще ви държа в течение
estqwerty - специалист
500 лева на кубик !?! да ...
stentop - специалист
ja, ja :-D

Прикачен файл

Untitled.jpg
mikeangel - специалист
по немската ценова листа, за 100мм дебелина,97.2 лв/кв.м, без ДДС, т.е. около 5 пъти по-скъп от "нормален" фибран или друга марка XPS. Кое обуславя подобна цена?
ralev - специалист
mikeangel написа:
Кое обуславя подобна цена?
Плътноста и носимоспособноста на материала.
kalin7 - специалист
След около 2 седмици, започвам строеж на една малка къща около 50 кв.м която по проект е с ивични основи на дълбочина 80см.
Последния месец, доста се позачетох в нискоенергийните къщи и методите им изграждане, но имам няколко въпроса свързани с основите.
Принципно бях решил да сложа за хидроизолация от типа на фундалина и евентуално между фундалина и самия бетон да намажа с хдроизолационна мембрана 2 слоя. Но определено форума ми промени мирогледа и ми показа и други варианти за хидроизолация. Разгледах подробно продуктите на Austroterm и другите варианти с XPS, но се питам дали отпада тогава напълно фундалина и обмазването на основата, ако се използва такъв тип изолация. Принципно към момента съм решил да направя кофража малко по-голям и по стените от вътрешната страна да слагаме изолация от типа на XPS, а е възможно и на дъното, но тогава трябва да е от типа, който носи на натоварвания.
Идеята ми не е да правя пасивна къща, защото възможностите ми не са такива, но ми се иска да се доближа максимално от самото начало до нискоенергийна такава.
Също така под самата плоча преди да я излея мислех, да сложа отново поне 10см. XPS.
Kато поредността е трамбован ситнонатрошен камък (сипица фракция 0-4), след това някаква изолация (пр. дебел найлон или фундалин отново), и чак тогава XPS.
VLADO66 - майстор
Хидроизолацията и XPS нямат нищо общо и едното не замества другото.Фундалин също не е хидроизолащия а дренажна мембрана.Хидроизолация на основите се прави в зависимост от наличието и височината на подпочвените води и по тази причина е в различна степен на сложност и качества.Съветвам те да използваш мазана хидроизолация-по-съвременно безшевно решение което премахва критичните места/снадките/ на традиционната изолация.След като обмажеш основите следва да защитиш хидроизолацията с фундалин или XPS или и двете.Плочата правилно си решил да я направиш по този начин стига да е с най малко с 20-30 см.над терена.Фундалина там е излишен и ще оскъпи,достатъчен е дебел найлон.
estqwerty - специалист
какво не ви хареса на изолацията на руснака? от кое няма смисъл? къде е объркал?

иначе ето смятанка на основи с терм:

Test Series 2: Introduction to Modelling Concrete Foundations with THERM

http://neuralnetwriter.cylo42.com/node/1810

Изображение
Tsilkov - майстор
estqwerty написа:
какво не ви хареса на изолацията на руснака? от кое няма смисъл?
Конструкцията му е дървена и следователно термомоста е прекъснат. За какъв му е тогава да овърта основите в скъп високоякостен полистирол?
Ето рационалния според мен детайл за дървена конструкция(изолация под настилката на първия етаж):
Изображение
Този детайл освен че е по-евтин и по-сигурен конструктивно, като бонус имаш топлинен акумулатор които компенсира дневните разлики в температурата. Хидроизолацията също е по-лесна. Дебелината на топлоизолацията под настилката е въпрос на преценка - тук е 30 см. което е максимума. Самата изолация може да е от високоякостен експандиран полистирол (150-200 кг/м2) които е с поне 50% по евтин от екструдирания полистирол. Ако не си сигурен в почвата под настилката (което е по-честия случей) просто към основите пускаш и плоча за да наредиш изолацията на пода.
hristo_qn - специалист
Здравейте основите ми са изолирани с 50см каменна вата около цялата къща. Успоредно на изолацията върви и въздушен коридор за проветряване. Мисля въздуха който ще се изхвърля от рекупуратора да циркулира първо през въздушния коридор и чак тогава да бъде изхвърлен към атмосферата. Има ли логика в това или греша?

Прикачен файл

DSC_7323.JPG
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 24

Тема "Изолация на основите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: