• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 52
Всичко за този вид строителство.
Stanimir81 - помощник
съб сеп 10, 2022 8:34 pmmiliad написа:
съб сеп 10, 2022 8:06 pmStanimir81 написа:
съб сеп 10, 2022 7:42 pmmiliad написа:
Един клас, но различни системи профили. Имаш три типа : 70мм, 76мм и 88мм там е основната разлика.
И на Ролпласт е 44 мм стъклопакета.
Така е, да. Въпросът е, от съществено значение ли е дебелината на профила? Айде, 88 идва вече 7-камерен, да кажем от 7-камерен по-скоро съм склонен да се откажа, но другите са все на петкамерни....
Да. Има значение. В 70мм има около 70мм въздух, в 76мм има около 76мм, в 88 има ...... Изолатора е въздуха както знаем от физиката.
Схванах, мерси! Но като че ли повече внимание ще обърна стъклопакета- да е 44 мм.
И тук идва въпросът с немалката разлика в цените именно при 76 мм профил и 44 мм стъкло....
nelina_london - специалист
Бих посъветвала да видите на място профилите на Кьомерлинг .Профилите 76 са няколко вида .Ако някоя оферта е с Кьомерлинг 76 МД е по-добрият вариант ,защото има допълнително средно уплътнение .Въпросния Еволюшън го няма никъде в продуктовата гама на производителя ,за мен е мистерия .В първия отворен сайт ми дават ,че Рехау 70 е с до 32 мм стъклопакет ,на вас са ви го писали 40мм ,не съм го гледала в сайта на Рехау ,така или иначе не е конкуретно спрямо Кьомерлинг 76 .
Stanimir81 - помощник
нед сеп 11, 2022 12:10 pmnelina_london написа:
Бих посъветвала да видите на място профилите на Кьомерлинг .Профилите 76 са няколко вида .Ако някоя оферта е с Кьомерлинг 76 МД е по-добрият вариант ,защото има допълнително средно уплътнение .Въпросния Еволюшън го няма никъде в продуктовата гама на производителя ,за мен е мистерия .В първия отворен сайт ми дават ,че Рехау 70 е с до 32 мм стъклопакет ,на вас са ви го писали 40мм ,не съм го гледала в сайта на Рехау ,така или иначе не е конкуретно спрямо Кьомерлинг 76 .
Благодаря ви много! Подобни мнения са ми важни - дали кьомерлинг и рехау са конкурентни, или все пак има известни плюсове на страната на Кьомерлинг.

Всичките ми оферти на Кьомерлинг са за АД, предложено е МД само на 7-камерен профил.
Tsekov - напреднал
Здравейте,
Поръчах дограма от голяма и реномирана фирма, която трябваше да бъде монтирана максимално възможно по RAL, но в крайна сметка останах меко казано разочарован #-o Все още не съм подписвал приемо-предавателен протокол и в тази връзка имам някои въпроси към запознатите:
1. През какво разстояние и как се монтират котвите, когато се използва декомпрес лента - между профила на дограмата и лентата или над залепената вече лента?
2. Въпреки че има декомпрес лента, опениха дограмата от всякъде, но предполагам това пречи за раздаването на лентата. Отделно в единия край на лентата имаше като допълнително фолио, предполагам има някаква функция и не съм наясно дали се маха или трябва да го има и дали да е от вътрешната или външната страна на дограмата?
3. В кои части на дограмата се поставя външната лента/паропропускливото фолио? При мен има единствено върху долния хоризонтален профил.
4. Не беше поставено вътрешна лента/паронепропускливо фолио, под претекст че ще има топлоизолация, която ще покрие фугите?!?
5. Трябва ли да бъдат премахнати клиновете, които са използвани за нивелацията или е необходимо да останат?
Това са ми основните въпроси, като прикачвам линк към снимки, по които може да коментирате и останалите грешки по монтажа.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... 9OB4c2E8Ix
Последна промяна от Tsekov на чет окт 27, 2022 10:47 pm, променено общо 1 път.
resistbody - майстор
1. На често са ти ги сложили.. ама ако това са оргинални саламандър котви да си ги държат, че миналата година беше 1лв броя като купувах дограмата, но се отказах да слагам котви и май ще дупча профила.. Моя е саламандър 92..
2. Компри банда кат се ползва май не се слага пяна..
3. Навяскде по целия прозорец, само отвън е достатъчно..
4. Махат се естествено...

Виж клиповете..
тука ползват някакв тънък от ъншния край и пеносват отвътре, но НЕ врху банда...

широк комприбанд
Tsekov - напреднал
Притеснението ми за котвите бе да не са по-малко от колкото трябва. Слагани са през около 50 см и на по 15 см от края на всяко крило - такова било изискването/схемата на монтаж за този профил. Цената е по 2 лв./бр., което е безумие, предвид че гледах цените по сайтовете. Ако са оригинални - ок, но нещо малко ме съмнява :wink:
resistbody - майстор
чет окт 27, 2022 10:55 pmTsekov написа:
Притеснението ми за котвите бе да не са по-малко от колкото трябва. Слагани са през около 50 см и на по 15 см от края на всяко крило - такова било изискването/схемата на монтаж за този профил. Цената е по 2 лв./бр., което е безумие, предвид че гледах цените по сайтовете. Ако са оригинални - ок, но нещо малко ме съмнява :wink:
Аз моята дограма я вземах директно от завода, тогава преди 1 година ми обявиха 1лв за оригинална котва... ама на тая ламаринка и нямам доверие... по-добре да дупна средната камера... така ми и предложи собственика на голяма фирма за дограма...
feikot - специалист
Добре че е пяната
Привет и от мен!
Нов съм в групата, но да се втъркам в темата, докато е прясно коментирана!
Ще сменям и аз дограмата и за сега съм на тема Кьомерлинг 76 МД с Рото обков.
Питанката ми е за стъклопакетите(като изолационен детайл от фасадата). Къщата се намира в Родопа планина на 1300м.н.в. Стените са с плътна единична тухла и половина(около 45см дебелина), Изложението южно и много слънчево. Ще има в последствие изолация около 7-8см каменна вата.
Та, какви стъкла биха препоръчали вещите в темата, имайки предвид колко препоръки се дадоха по горе?
Дайте мнение и за цялостното изпълнение на дограма, зимата при нас е около 7 месеца.
Не ме вълнуват О-скъпените стъкла, а качествените за целта!
Благодаря предварително!
Lutchezar - майстор
Целогодишно ли се живее?
Стъклата през зимата са пряко осветени?
А през лятото засенчени ли са?
Има ли някаква външна изолация?
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: