• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 52
Всичко за този вид строителство.
Hursa - майстор
вт фев 19, 2019 10:40 pmmaxchaos написа:
Но не си прав за взаимодействието, може да взаимодейства без да загуби енергия и през повечето време прави именно това.
Съгласен съм, че "може" да взаимодейства без да загуби енергия (в предната реплика не съм го написал коректно, имах предвид само поглъщането). (Всъщност, според мен, загубата на енергия от фотона е "раждане" на друг фотон.) Но не съм съгласен, че като средно може да претърпи голямо число отражения, при взаимодействието с повърхностите на повечето предмети около нас ("непрозрачни" за тази светлина), преди да бъде погълнат - за фотоните на видимата светлина и особено за по нискоенергийните - така нареченото "топлинно излъчване". (При разпространението на фотона в "прозрачна" за него среда - да, на това се дължи по-ниската му скорост в такава материална среда.)
(Но наистина понятията - многократно и "немногократно" взаимодействие до поглъщане - са в случая само относителни.)
вт фев 19, 2019 10:40 pmmaxchaos написа:
но забележи, че "К" стъклото спира до голяма степен и инфрачервеното лъчение на нагорещени повърхности отвън да премине в стаята, което допълнително би допринесло за изолационните му свойства през лятото.
Да, до колкото знам - за излъчването за което стъклата са "прозрачни" или "полупрозрачни" - покритието на "ка"-стъклата е с относително по-малка прозрачност (макар и с "малко"). А за част от близката част на инфрачервената област - непрозрачно и съответно за това излъчване е "отражател" (с относително малка степен на "чернота"). Като цяло се намалява прозрачността на стъклопакета, като увеличава отразената енергия (според мен, а се вижда и от данните заложени в калкулатора). Т. е. пропуска по-малко слънчева енергия в помещението (непосредствено попадаща върху стъклопакета или отразена от съседни сгради - например). Но за "топлинното излъчване" характерно за температурите навън дори лятото - все пак стъклото си остава непрозрачно (съответно то практически се поглъща, преди да достигне "нискоемисионното" покритие, още от тънък слой граничещ с повърхността му. За самото стъкло степента на "чернота" на повърхността му, за средната част на инфрачервената област я дават над 0,9.). Според различни източници - стъклото е непрозрачно за дължини на излъчването над 2500 - 3000 нм - в зависимост от качеството му и технологията на производство (за "кварцовото" стъкло над 5000 нм). Дори за относително тънки слоеве, измервани в десети от милиметъра (трябва да се провери до каква дебелини.)
naster - майстор
Аз пък реших да публикувам показателите на стъклопакетите, които ни монтираха - да се намира в тази тема.

Прикачен файл

kommerling88.JPG
Calumen SGG Planitherm XN
kommerling88.JPG (75.89 KиБ) Видяна 1966 пъти
Здравейте, предстои ми строителство и на мен. Изчетох темата и има много интересни неща. Искам да попитам Конфигурацията К2-бяло-К5 с калкулатора на AGC присъства стъкло "Low-е N+" това стъкло обаче липсва и предполагам е спряно от производство. Намирам "Low-e А" което би следвало да е аналога на Н+. С него получавам стойности Ug-0,7, light-59, energy-56 което смятам за добър вариант за мен. Също така да попитам дали това е в наш превод К стъклото и дали има някакви разновидности, които да коментирам с фирмата, която ще ми я прави.
miliad - майстор
ср май 29, 2019 11:31 amhristonev написа:
Здравейте, предстои ми строителство и на мен. Изчетох темата и има много интересни неща. Искам да попитам Конфигурацията К2-бяло-К5 с калкулатора на AGC присъства стъкло "Low-е N+" това стъкло обаче липсва и предполагам е спряно от производство. Намирам "Low-e А" което би следвало да е аналога на Н+. С него получавам стойности Ug-0,7, light-59, energy-56 което смятам за добър вариант за мен. Също така да попитам дали това е в наш превод К стъклото и дали има някакви разновидности, които да коментирам с фирмата, която ще ми я прави.
Ти най-добре си говори с фирмата какво могат да ти предложат. И те да ти издадат сертификат за съответствие на стъклопакета. Щото стъкла и калкулатори много.
naster - майстор
+1
Това с програмата е ориентировъчно. Вземи оферта за конкретни показатели и я пусни в кофигуратора. К-стъкло е нискоемисионно, с коутинг да връща дългите вълни обратно в помещението, т.е. инфрачервената. Разновидности - каквото поддържат като наличност... да не ти вземат парите и да ти сложат каквото имат...
radius - майстор
чет май 30, 2019 11:12 amnaster написа:
с коутинг
Ко речи ? :lol:
Не ми го превеждай.
naster - майстор
А нещо конкретно да кажеш или?
BLUEPUPIL-2 - специалист
naster e прав за „коутинг“

Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (6.99 KиБ) Видяна 1749 пъти


Аз лично бих пропуснал или приглушил крайното „Г“, ама това са си лично мои извращения.
naster - майстор
Твърде ме мързи да обръщам на латиница за по една дума. И, да прав е, можех да използвам "покритие" или "филм", но не мога да мисля толкова за чувствата на всеки.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: