• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 52
Всичко за този вид строителство.
naster - майстор
чет яну 14, 2021 9:49 amKalin1983 написа:
...Въпроса ми е дали някой има наблюдения в близките една или две години за дограма Кьомерлинк и Саламандър, ПВЦ, троен стъклопакет?
Избира се профилът, с който работи фирмата, на която имате доверие, или сте се убедили в коректността и качеството на работата, а не обратното. Добрите фирми гарантират спазване на технологиите на производителя, но и качеството на монтажа на всички елементи. В даден клас сравнението е почти ненужно, защото всички производители са еволюирали. Изпълнението и монтажът са местата, където нещо може да се обърка. Дали саламандър е по-висок клас от кьомерлинг, не ме вълнува... Дори и вътре в дадена система на един производител има нива на класа.
Kalin1983 - помощник
чет яну 14, 2021 10:58 amfeikot написа:
Здрашей, аз избрах Саламандър блуЕволюшън и мисля че е по-добрата.Кьомера също е добра,но е една идея по-долу. В случая са ти по-важни стъклата да ти кажа
Едната фирма ме съветва 6/5/6, другата 6/4/4/- четири сезона и К стъкло.
naster - майстор
Ако не е западноизложение, четири сезона много затъмнява в троен. Аз съм с две Нискоемисионни и бяло 6-4-6/2*16мм. Като отворя прозореца и погледна небето си има някакво затъмняване. 6-4-6 само пакетът тежи 40кг/м2! Ако не е до по-добра шумоизолация, може с 4-4-4 да го направите. И топъл край дистнационер.
BLUEPUPIL - майстор
Двоен стъклопакет х2 > троен :shock: :lol:
naster - майстор
Като цена със сигурност се плаща като за две къщи.
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
06a.jpg
06a.jpg (56.83 KиБ) Видяна 2068 пъти
BLUEPUPIL - майстор
съб яну 16, 2021 3:31 pmnaster написа:
Като цена със сигурност се плаща като за две къщи.
Направи итерация на сметките за прозорец 2м2
140х140см с едно отваряемо крило 70см. :wink:

Два двойни стъклопакета с PVC vs един алуминиев
троен стъклопакет с прекъснат термомост.

PVC с троен стъклопакет си остава за БГ
нерационален компромис с много предстоящи
проблеми на отваряемата част. :cry:

4>3 :cool:

Звукоизолацията е по-добра!
За топлото нещата да речем, че са на кантар!
kanevg - специалист
Тъй като и аз се впускам в приключението строителство на къща :-D (в момента проектирам), и взех да се оглеждам за дограма, поне за бюджет на първо време.С голям интерес изчетох темата, btw научих доста неща :) , за които сам никога нямаше да се сетя.Наскоро попаднах на една брошура на новите профили на Deceuninck - Elegante.На хартия впечатляващи характеристики:
76 мм система, 6 камери
Стойност на изолацията на рамката: Uf стойност от 0,93 W / m²K
Стойност на изолацията за целия прозорец Uw до 0,63 W / m²K
Стандартът на пасивната къща може да бъде постигнат ефективно с обикновен троен стъклопакет.
Стъклопакет до 70 мм!!!
Позиции до 260см височина!
Профилите са много красиви освен това - имат награда за дизайн от reddot 2019!
Изображение
Проблема е обаче че като ли никой не работи с Deceuninck в България :? .Писах имейл на официалното представителство в БГ, звънях по телефона - никакъв отговор.
Въпросът ми е има ли някой преки впечатления от тази дограма, и конкретно от тези профили, въпреки че те са твърде нови - от 2019г.
naster - майстор
Хубаво. Повтарям се, но по-добре да изберете фирма, на която имате доверие и да използват профилите, с които работят те. Качеството на изпълнение зависи до голяма степен от изпълнителя, повече отколкото от избрания профил.
Slavov99 - специалист
пет мар 05, 2021 4:44 pmnaster написа:
Хубаво. Повтарям се, но по-добре да изберете фирма, на която имате доверие и да използват профилите, с които работят те. Качеството на изпълнение зависи до голяма степен от изпълнителя, повече отколкото от избрания профил.
Съгласявайки се с горното, можете ли да ми препоръчате фирма за София, която работи с Етем Е75 и имате добри впечатления. За сега съм коментирал с Валда и съм доволен от обърнатото внимание, но все още събирам оферти.
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: