• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 52
Всичко за този вид строителство.
estqwerty - специалист
ясно, още се бъркам с тия стойности.
а би ли предположил какъв ефект биха имали едни щори?
най-малкото м/у тях и стъклото остава въздушна междина. реално наистина имат голям ефект би трябвало да има начин да се сметнат. това U го дават рехауците и може да е за кутиите а не за ламелите. по принцип друга стойност не намерих.
Tsilkov - майстор
Трудно може да се сметне, защото не са като стената твърди обекти плътно долепени един до друг. Те имат цепнатини в ламелите които изпускат различно според вятъра - освен това производителите на щори не дават реални коефиценти на топлопреминаване включващи всички сглобки. Видях че Реаху са дали 0,85 (сигурно тях си гледал) - предполагам това е цифра за стандартен прозорец + щора.
Във всички случаи обаче ефект има (аз може да се каже че съм им фен) - все пак те стават и за слънцезащита и да не ти гледат комшиите вечер вътре. Проблемът е че ако си с малки прозорци и по много(още повече вече изградени) какъвто е масовия случаи - щорите ще ти легнат златни.
estqwerty - специалист
дам, днес ходих и ми чукнаха на софтуера им, този коефицент е за щората но за кутията която се монтира над прозореца. има и една доста дебела изолация в кутията за да се докара коефицента.
софтуера няма опция да се "спусне" щората. :)
знам че не може да се смята като стена, но не става ли да се сметне като стена с въздушна междина?
пвц ламела на щората е 4мм остава 1-1.5см между ламелите и стъклото, които когато са спуснати щорите докрай би трябвало да пречат на движението на въздуха защото образуват доста плътна стена. сега вярно че няма да е 100% плътна, но ...

мислех си и друго - навън ползват доста нещо наречено storm windows - някакви допълнителни капаци. нещо такова може ли да се пресметне? като то вече ще ляга плътно б/у касата на прозореца. примерно изработено от 4-5мм прозрачен плексиглас.

прозорците ни са най-големите дупки зимата - трябва да има начин да ги запушим някак.
Tsilkov - майстор
estqwerty написа:
някакви допълнителни капаци.
Не само ти си го мислиш - на мен ми се върти в главата.Ето ти и малко примери за вдъхновение:
Изображение
Изображение
Изображение

Довечера ако остане време ще ти пресметна с въздушните междини какво става - ама цифрата ще е силно недостоверна. Виж обаче един сгъваем капак с 5 см. пяна или стиропор е друга бира :wink:
gechev - специалист
http://www.builditsolar.com/Projects/Co ... wRates.htm Този сайт, който estqwerty пусна в другата тема има едно много интересно решение в духа "Направи си сам". Има прозорец с долепано за него изолация от тези найлоновите със затворен въздух. Децата много обичат да пукат тези малки балончета. Решил съм да си намеря такова и да опитам.
Tsilkov - майстор
gechev не бачка линка
estqwerty - специалист
това дори не смея да го предложа в къщи ще ме изселят :) - става дума за опаковъчно фолио от това с балончетата залепено на прозорците. линка не ми се търси сега.
gechev - специалист
Що бе, хората са доволни . Найлон, найлон ама няма конвекция , пък има светлина. Все пак говорите за прозорци и понеже това ми се видя обнадеждяващо и аз се помъчих да го пусна.
estqwerty - специалист
http://www.builditsolar.com/Projects/Co ... lewrap.htm
линка е дълъг и трябва да чукнеш на URL в едитора за да го пуснеш целия.
ето защо говоря че ще ме изселят. :)
marmoz - специалист
А бря,да поспамя темата ....... :) С тия капаци само на мен сградите ли ми приличат на бункери или съм предубеден.Същото се отнася и за по голяма част от тентите и навесите,изглеждат добре но реално пак се самозахлупваме като костенурки в черупка........ :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: