• 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 52
Всичко за този вид строителство.
kanevg - специалист
вт мар 09, 2021 7:29 pmBLUEPUPIL написа:
Явно изобщо не сте виждали 50см зид и двойна алуминиева дограма,
с двойни стъклопакети.
4>3
:wink:
Не съм виждал, но все пак имам някакъв определен бюджет за дограма, който не е безкраен :-D, но съм виждал позиции от 10/3 метра с плъзгане и алуминий на Шуко - много ми харесва, но съм реалист.
съб мар 06, 2021 2:25 pmkanevg написа:
"модерна къща"
:lol:
Къде са тези модерни къщи в BG?
То по-скоро е конструктивен цирк.

Говоря за модерна къща по моите и на жена ми разбирания, нямаме претенциите да сме големи експерти в тази област.

Прави се стоманена рамка и крана пуска джама с нея,
барабар със стъклата монтирани в цеха.
:shock:
Аз затова съм обиколил доста фирми във Варна да ми предложат решение как се прави това, а не аз да им давам съвети за тяхната работа, в която уж са професионалисти :?

Любимо ми е, когато някой пита за high price construction,
в кинтонемски форум за self help.
:lol:
Попитах тук, защото сметнах че тук е мястото за споделяне на опит, и съм доволен че все пак някои хора ми дадоха полезни съвети.

:idea: Ако имаш достатъчно парички за хубави джамове,
поръчай нещата в Софията, транспорта не е значимо перо в случая.
[/quote]
Може и до този вариант да стигна, ако продължават да ми обясняват че ще ми монтират големите позиции със стъклодържателите навън... :-D
Аз по тази причина си наех архитекти от София например, защото наличните във Варна не ме мотивираха много...

p.s.Четенето на форума се оказа полезно, от един пост тук научих за ЕВРОКОД 2, така че проекта ми в част конструктивна ще е по ЕВРОКОД 2 :)
BLUEPUPIL - майстор
За къщи с бюджет над определено ниво е напълно
безсмислено да се проектират по бг нормите.
Разбирай не е изгодна, подобен тип инвестиция.
:wink:

Навремето предлагахме проектиране по еврокод, още преди
да са въведени в бг. За национален анекс за земетръс
ползвахме италианските числа, преиначени за бг.
:lol:

Не питайте как минаваха за одобрение през
общината.
:vom:

Ама, инвеститорите имаха акъл и разбраха
накъде духа вятъра. Хората дошли с парите си,
искат сгради построени по норми, които печелят
уважение, както в щатите, така и в Япония.
Най-накрая се призна, че въпроса с мудното
приемане на еврокодовете е политически.
Оказа се, че соц. жил строителсво е пълен кудош.
:finga: :butthead: :axe:
Slavov99 - специалист
Някой има ли наблюдения върху Етем Е 75 и Алумил S77. Като цени са много близки двете системи.
Здравейте група! Строя къща иПонеже съм на етап дограма и взех няколко оферти от няколко различни фирми! Моите изисквания са да е стабилна, да е антрацит и да е енергоспестяващ тоест до мин. загуба на топлина през зимата. Всичкитв оферти са с 3стъклопакет(4с/бяло/к), топъл дистанционер и като цвят антрацит. Имам 3 големи прозореца 300/250см те щ е са с WVсистем и 24 прозореца 106/226см.
1-алумин или пвц ?
Пвц:
оферта 1- Salamander bluevolution 92mm обков мако. 32k
2- Trocal 88mm обков winkhaus. 25k

Алуминий:
Оферта 1- Etem e75 обков рото. 32к
2- Etem e45 обков рото. 24к
skostadinov - специалист
Anonimec

За съжаление аз не мога да ти дам съвет тъй като нито съм професионалист, нито имам конкретни наблюдения в/у споменатите системи, но и на мен ми предстоят същите решения.

Единственото, което мога да ти кажа (това съм го прочел и запомнил от няколко теми за дограма в този форум) е че повечето хора, които разбират препоръчват да сложиш пакет KA-Бяло-KA вместо 4 сезона. Това би следвало да е по-ефективно през зимата, а за жегите се подхожда със засенчване на южните и западните прозорци с еркери, тераси, козирки, дръвчета и т.н. И другото е да имаш предвид, че в повечето случаи пакета е над 80% от прозореца, тъй че профила не е по-важен от пакета и монтажа. Проучи вариантите за монтаж на външния ръб на зидарията или изнесен монтаж. Има доста инфо тук из темите.

Тоз Саламандър много скъп бе братче! Не мога да си обясня толкова ли е качествен наистина, че цената му е идентична с тази на алуминиевия профил.

За PVC-то какви са вариантите за антрацит, които са ти дали? Фолио, боя или алуминиеви капачки?
Тези VW механизми са голям проблем според мен. Много скъпи, неудобни за работа и лесно се развалят.
В предишния ми офис (нова модерна сграда висок клас) имахме голяма врата с VW механизъм. Дограмата беше доста качествена, алуминиева. За жалост не знам на коя фирма бяха профила и обкова. Само знам, че я монтираха Кристиан Нейко, ако някой знае с какви профили и обкови работят. Та за 3 години този механизъм се развали 4 пъти. Ремонта/подмяната струваше около 3000лв. На четвъртия път се отказаха да го сменят и започнахме да ползваме една малка тясна вратичка с нормално отваряне :) Може би там проблема беше, че това е офис в който работят доста хора и се експлоатира повечко от колкото в къщи, но...

Ако заложиш на алуминиеви профили, проучи как стоят нещата на плъзгащите с-ми на Etem или сходни. Би следвало да са на сходни цени, но според мен ще са доста по безпроблемни.

Аз лично за сега съм се насочил към Etem E75. АЗ също харесвам цвят антрацит.

Успех ти желая!
Здравейте,
Предстои ни събиране на оферти за дограма. Тъй като в последните два поста над моя се говори за ETEM E45 и Е75, може ли да ми кажете към кои фирми се обърнахте за оферта. Става дума за София.
skostadinov - специалист
Аз също се надявам някой да сподели полезно инфо и контакти на сериозни софийски фирми.
Това, което аз мога да споделя е, че аз съм пред същия казус. Миналата седмица посетих 2 софийски фирми (ако иска някой да пише на ЛС и ще му кажа имената, че да не се третира като реклама), които работят с тези профили. Хората, които ме посрещнаха бяха много учтиви. Сториха ми се добре запознати с продуктите, които предлагат. Успяха да ми отговорят на всички въпроси. Оставих им растери на всички прозорци/врати заедно със всички размери и допълнителни детайли от проекта ми и сега си чакам офертите. По принцип трябваше до края на тази седмица да получа офертите, но все още ги няма. В момента в който ги получа, ще споделя предложенията.
В едната фирма поисках оферта за Reynaers MasterLine 8 защото всички твърдят, че профилите им били мноооого по-добри от Etem E75, a в другата поисках оферта за Etem E75. Стъклопакета и всички останали детайли са същите.

Мнението е модерирано въз основа на т.11 от Общите правила за ползване на форума: В цитатите включвайте само тези части от мнението на потребителя, които коментирате. Не цитирайте мненията, които се намират непосредствено преди вашето. Изключение се допуска, ако вашето мнение е първо на следваща страница в темата.
skostadinov - специалист
Току-що получих първата оферта от Софийска ф-ма за дограма.

Алуминиев профил Etem E75 + ES70 (плъзгането)
Цвят: - цвят по рал, финиш мат с текстура
Обков: WinkHaus ActivPilot
Ниво на сигурност: "Базис Плюс" - каквото и да означава това
Стъклопакет: - троен КА-Б-КА с аргон и топли дистанционери
Квадратура: 45.73м2
1.8x1.3 - 1 бр.
1.8 x 2.5 (френска врата) - 1 бр.
0.9x2.5 (врата) - 1 бр.
1.8x1.65 - 7 бр.
0.9x1.65 - 2 бр.
0.6x1.2 - 4 бр.
4x2.5 (плъзгане с повдигане. По задание е 4.5x2.5 но са подали грешен размер към тези, които изчисляват) - 1 бр.
Цена дограма: 32,103лв с някви базови отстъпки
Цена монтаж: 2,287лв - не е описано, но по задание се разбрахме, че ще има уплътняващи лепенки навсякъде вътре/вън и че ще се монтира на предния ръб на зида евентуално с котви ако се наложи. Също така споменах, че ще слагам первази от гранит и казаха, че ще трябва да се слага подложен профил (аншлус), тъй че би трябвало и той да е включен в цената на монтажа.
Uw: ot 0.97 - 1.143 W/m2K - колко е вярно това не знам. Не съм смятал защото не знам изобщо спецификацията на профила в сайта им дали е вярна и как е смятана.

Трябва да се отбележи, че само Плъзгането е около 12K (казвам около защото са подали грешен размер и цената която са ми дали е за размер 4x2.5 вместо за 4.5x2.5.
Да си призная, очаквах да е скъпо това плъзгане, но това е безобразно скъпо баси :?

Като получа другата оферта от другата фирма, ще споделя и нея, но щом Etem-а е 35K предполагам, че Reynears-a ще ме главозамае :)
skostadinov, много благодаря за споделената информация. При нас е около 40м2 общо и имаме две врати с плъзгане на първия етаж, а на втория има две големи неотваряеми витрини 260Х190см, останалото е нищожно като площ и няма да има съществено отношение към цената. Обаче тези механизми за плъзгане 12000 - ужааас. Много не разбирам, честно казано, но каква е разликата между ES70 E52? Като гледам и втората има вариант с плъзгане и повдигане.
И има ли вариант т.н. VW механизъм да излезе по-евтино?
skostadinov - специалист
пет авг 20, 2021 6:48 pmNiandre написа:
...И има ли вариант т.н. VW механизъм да излезе по-евтино?
Да и аз останах потресен от цената на плъзгането. Другия вариант е VW, мисля че и 2-те фирми го предлагат. Аз обаче изобщо не съм фен на VW. В предишния ми офис имахме VW на една голяма врата. Профила и там беше Alu даже ако не се лъжа пак беше етем. Еми какво да ти кажа, този VW механизъм за 3 години се счупи няколко пъти и дадохме около 4K за ремонти. В един момент тази врата я оставиха неотваряема. Като цяло на мен ми е супер непрактичен и не мога да си представя как децата ще могат правилно да си отворят вратата без да се налага всеки път да ме викат и без да се скапе механизма.

Иначе каква е разликата м/у E52 и ES70 не съм гледал в детайли, но и от фирмата в която бях май не го работят. Не вярвам обаче да е коренна разликата в цената.

Но при тази цена на плъзгането, ще трябва и ние да преосмислим точно какво ще правим. Просто не ми се мисли в момента :)

Мнението е модерирано въз основа на т.11 от Общите правила за ползване на форума: В цитатите включвайте само тези части от мнението на потребителя, които коментирате. Не цитирайте мненията, които се намират непосредствено преди вашето. Изключение се допуска, ако вашето мнение е първо на следваща страница в темата.
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: