• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 52
Всичко за този вид строителство.
kanevg - специалист
съб мар 06, 2021 12:39 pmHursa написа:
пет мар 05, 2021 9:45 pmkanevg написа:
неотваряем прозорец с троен пакет от 200/240см, и балконска врата от 90/240см
Всички прозорци/врати подобни ли ще са на споменатите? "Нискоенергийна" сграда ли ще е целта?
Не, няма да са всички от този размер, само фронталните на къщата.Целта не е пасивна къща, но все пак нискоенергийна да...
По скоро визията ме интересува, мразя делители, жена ми също... :-D
Изображение
Нещо такова като идея...
kanevg - специалист
съб мар 06, 2021 12:35 pmnelina_london написа:
Не се съгласявайте!В София си ги монтират нормално.Стъклодържачът е изключително податлив на промени от рода на свиване и разширяване.Нашият стъклопакет е 300кг при 6-4-6 ,като вътрешното е триплекс.
И аз казах че не съм съгласен, обясних на хората че сме във 2021г, и че няма начин да няма начин... :-D
Hursa - майстор
съб мар 06, 2021 12:51 pmkanevg написа:
но все пак нискоенергийна да...
При такива големи прозорци е трудно достижимо. Разгледайте възможността за "двойна" дограма - има ред предимства и по отношение на топлоизолацията, и по отношение на шумоизолацията, и по отношение на дълговечност, а и в случая едва ли ще ви излезе много по-скъпо.
nelina_london - специалист
Hursa,позволявам си да не се съглася.
За ПК съм съгласна,че е доста по-трудно,ако е с големи прозорци ,заради по-строгите изисквания .Но нискоенергийната е с по-разширени "нормативи" за м2.Чисто южните големи прозорци,без шпроси са на положителен баланс зимата,ако районът е слънчев.
При нас на практика се потвърди тази теза.
Последна промяна от nelina_london на съб мар 06, 2021 2:31 pm, променено общо 1 път.
kanevg - специалист
съб мар 06, 2021 1:48 pmHursa написа:
съб мар 06, 2021 12:51 pmkanevg написа:
но все пак нискоенергийна да...
При такива големи прозорци е трудно достижимо. Разгледайте възможността за "двойна" дограма - има ред предимства и по отношение на топлоизолацията, и по отношение на шумоизолацията, и по отношение на дълговечност, а и в случая едва ли ще ви излезе много по-скъпо.
Двойната дограма ми е далеч от представите за "модерна къща", говоря чисто във визуален аспект.
Искаме френски прозорци, за да има повече естествена светлина в помещенията.
Лицето на къщата е на югоисток, което не е без значение.
За шумоизолацията не се притеснявам, в момента живея на оживена улица(3-ти етаж) в широк център във Варна, и вярвайте ми данданията е почти денонощна.Мястото което съм предвидил за къщата е извън Варна - Боровец Юг, в тихата му част.Всъщност основния мотив да строим къща извън Варна е че искаме да избягаме от шума и напрежението на този вече много презастроен град. :)
kanevg - специалист
пет мар 05, 2021 10:53 pmiliya_i написа:
пет мар 05, 2021 9:45 pmkanevg написа:
Дограмата според мен се състои от 4 елемента:
- Профили
- Стъклопакет
- Изработка!
- Монтаж!!!
Смятам, че мааааалко си сбъркал реда.
Според мен правилния ред е:
- стъклопакет (той е над 90% от прозорците)
- Изработка и монтаж (те вървят заедно)
- профили.
Почти всички профили са един дол дренки.
За прозорец 200/240 изобщо не бих си помислил. Все едно да живееш вътре в тъпан.
А щом казваш Варна, препоръчвам ти СитиКомфорт за изпълнител. Имат Veka 76 мм.
Това съм го пропуснал...
Смятам че мааааалко не сте прочели какво съм написал, въпреки че сте ме цитирали.
Дограмата според мен се състои от 4 елемента
Не съм правил класации, вие си ги правите.
Изработка и монтаж (те вървят заедно)
Тука мнооого сте се объркали.
Във Варна има 3-4 големи фирми които имат големи цехове за изработка на дограма - бях в един от тях.
Хората правят по 300м2 дограма на ден.Попитах управителя - кога я монтирате, с колко монтажника?Човека ми каза че има 2(двама) монтажника, които държи само за някакви специални монтажи и за приятели на които не може да откаже...
Всичко друго се монтира от външни фирми, както и се работи дограма за многобройните павилиончета във Варна на които гордо пише "Изработка и монтаж на дограма" :-D
Коментара ви за големия прозорец както се казва го оставям без коментар...
В СитиКонфорт бях, видях се с управителя.
Той ме посъветва да забравя ПВЦ дограмата и да си слагам алуминий, въпреки че работи със Schüco LivIng - топ профила на пазара в момента.:?
На аргумента ми че с алуминий ще е много скъпо той ми препоръча профилите на Altest WDS 70 - били като на Шуко и Рейнардс, ама мен много ме съмнява да е така.
Профила е по-тънък, няма средно уплътнение, изолаторите кой знае какви са и къде са направени и т.н....
Други производители ми казаха че този профил е компромис, гледам че и във форума няма добри отзиви за него.
Иначе човека ми изглеждаше сериозен, имат хубава мострена, като за Варна де... :)
Hursa - майстор
Модата си е мода, тя е нещо твърде преходно за да заслужава внимание при строителството на собствен дом. Ефективността е друг аспект и тя трябва да има много по-голяма тежест, особено, ако ще се строй ефективна сграда. Но това е според мен, аз не съм спец.
iliya_i - майстор
съб мар 06, 2021 8:44 pmkanevg написа:
Всичко друго се монтира от външни фирми, както и се работи дограма за многобройните павилиончета във Варна на които гордо пише "Изработка и монтаж на дограма" :-D
Бягай от тия, дето едни ще я правят, а други ще монтират. Поне не и при твоите размери.
Питал ли си във фирмите за окачени фасади?
Но и там са с алуминиеви скелети.
Boxo - напреднал
съб мар 06, 2021 8:44 pmkanevg написа:
профилите на Altest WDS 70 - били като на Шуко и Рейнардс, ама мен много ме съмнява да е така.
Много правилно те съмнява, погледни профилите на ETEM, серия 45 и 75. Те по скоро може да са като тези на SCHUCO и Reynaers, ама пак не са чак на същото ниво. Все пак като съотношение, цена качество си заслужават.
Аз лично си сложих ЕТЕМ 75, но още не съм ги ползвал и нямам впечатления от експлоатацията. Ако искаш да я видиш на живо пиши на лични.
BLUEPUPIL - майстор
съб мар 06, 2021 2:25 pmkanevg написа:
Двойната дограма ми е далеч от представите за "модерна къща",
говоря чисто във визуален аспект.
Явно изобщо не сте виждали 50см зид и двойна алуминиева дограма,
с двойни стъклопакети.
4>3
:wink:
съб мар 06, 2021 2:25 pmkanevg написа:
"модерна къща"
:lol:

Къде са тези модерни къщи в BG?
То по-скоро е конструктивен цирк.
съб мар 06, 2021 2:25 pmkanevg написа:
Искаме френски прозорци, за да има повече естествена светлина в
помещенията.
Прави се стоманена рамка и крана пуска джама с нея,
барабар със стъклата монтирани в цеха.
:shock:

Любимо ми е, когато някой пита за high price construction,
в кинтонемски форум за self help.
:lol:

:idea: Ако имаш достатъчно парички за хубави джамове,
поръчай нещата в Софията, транспорта не е значимо перо в случая.
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: