• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 52
Всичко за този вид строителство.
feikot - специалист
Цитирам : Като вътре желязото му е 2мм и 5камерния профилинк носи 3ен пакет.Офертата обаче е за 4 камерен на първия,а втория е с 5 камерен Профилинк. Първия ми е монтирал в апартамента,в който живея сега,нямам забележки, другия в стария апартамент,пак саламандър 2004г. го монтира. Забележка една-вратите към терасите ги направиха без делител и станаха на сърп. Тогава се учиха още де.
miliad - майстор
Добре де. От единия Рехау 6 камери, другия саламандър 5 камери. От първия 60мм профи, от втория 70мм профи.
Пакетите не стана ясно кой, кво е смятъл.
Обков веднъж 1500, веднъж 750 за еднаква дограма- ма защо?
Кво разбра от тия оферти смятани на различна база?
Кой дава по добра цена, кой работи по-евтино?
И твоята информация която даваш е непълна- каква помощ търсиш? Или лаф да става.
feikot - специалист
Извинявам се,малко неясно съм го написал,тази сума,която е с плюс е за долния етаж,където прозорците са еднакви. Просто втория ми даде пакетна цена на всичко,не ми е правил разбивка като първия.

Излиза,че рехау-то ми идва по-скъпо от саламандъра. Пакетите са едни и същи, разликата е профил и обков.

Основния ми въпрос е сравнението на профилите и обкова, дали Рехау с мако секюрити е по-зле от саламандър с рото. Профилинка е само като информация даден. Помощта,която искам е някой да каже саламандъра е по-хубав или рехау-то е по-качествено.
Струва ми се,че този с рехау-то ми даде завишена оферта за да се откажа,защото се занимава с големи обекти и май май гледа по-едрите да хване,което в моите очи не е профеисионално,защото работа не трябва да се отказва.
neviva - помощник
нед окт 18, 2020 9:21 amnaster написа:
И аз не съм запознат с монтажа в/у хпс. Последните 1-2 години го предлагат като някакъв компромис при ретрофит. Котви и лепенки е добър вариант. Дано имате добър изпълнител. Те трябва да ви запознаят с решенията, а не обратното.
Благодаря за коментара. Казаха, че не е удачно според тях и да не монтираме XPS-a.
mkocev - специалист
За да не отварям нова тема, ще използвам тази, да споделя и попитам за предстоящото ми поставяне на дограма.
Първо на уточня, че идеята ми е да поръчам дограмата без монтаж и ще си я монтирам аз. С монтажа мисля, че ще се справя.
Накратко, желанието ми е дограмата да бъде антрацит - RAL7016 с троен стъклопакет. По всяка вероятност от ПВЦ.

Нещата, които не са ми съвсем ясни са следните:

1. Врати - тъй като ще има френски прозорци с врати към веранда и балкони, мисля че няма смисъл да поръчвам различни врати за входа и котелното. Т.е., че може да се направят от профила с плътен пълнеж (панел) вместо стъкло. Ето пример: https://www.profil-bg.com/wp-content/up ... %D0%B0.jpg

Тук обаче изниква въпроса за праговете. От намерената в нета информация, разбрах, че има специален профил за долната част на вратите, с уплътнения, но с по-нисък праг. Това което не ми е ясно е, дали става въпрос за отделна профилна система за врати или може вратите от даден модел профили, да се изпълнят с такъв профил отдолу ?

Друг ключов момент е обкова. Искам да бъде антивзломен (или там както се казва) т.е. да не се отваря лесно, тъй като ще има доста прозорци и врати по къщата.
Това, което не ми е ясно обаче е, може ли например на вратите, обкова да се "командва" от ключа. Т.е. ключа да работи за целия обков, а не само за заключване и отключване на езичето, както в повечето случаи, в които съм виждал ПВЦ или алуминиева врата с брава. Идеята е да се получи достатъчно сигурно заключването на вратите и прозорците. Ясно, че ако някой професионалист е решил да влезе, ще го направи. По-скоро за превенция на кокошкарските изпълнения.

И последно, ще съм благодарен и на насоки за профил/марката на дограмата да кажем в средния клас и фирма, на която да поръчам дограмата "на ишлеме".
naster - майстор
Това с монтажа с каква цел? По-ниска цена, или труднодостъпно/отдалечено място? Ако смятате, че ще се справите, по-добре го оставете на монтажниците, за да имате гаранция.

1. Имаме 2 врати, изпълнени така с хпс панели и покритие ренолит.

2. При кьомерлинг88, каквато е нашата система, само за пример, има профил за прозорец и такъв за врата, дори се делят на такива за отваряне навън и навътре като опции, в рамките на същата система. Профилът за врата е с равен алуминиев праг, само 1-1.5см примерно над готовия под. Перата под вратата са на уплътнението са на крилото, а не на касата.

3. Според типа на заключване и степента на секюрити на обкова. При нас е с противовзломен първата или втората степен, но вратите заключват с мартина: ключът командва резето и заключва бравата за отваряне също (не може да натиснеш дръжката при заключено). А преди заключване се повдига дръжката нагоре, за да заключи мартината. Имало и по-добър вариант, но научих впоследствие за него.

4. Изберете си фирма (няма как да направя реклама тук), която да поеме всичко и да Ви препоръчат профила, за да имате завършена и качествена услуга.
feikot - специалист
Здравейте,искам да ви попитам за нещо странно, което наблюдавам. След като смених дограмата (Саламандър Bluevolution) с троен пакет, защо имам конденз от ВЪНШНА страна на прозорците,от към атмосферата ? На северните и западните,които са от към друга къща и не грее (то не че сега има слънце де) са обилно на 100% замъглени, че и с големи капки ?
mkocev - специалист
От 69-те квадрата дограма ми остана да монтирам три каси, които се сдвояват и оформят големи стъклени стени на първия и втория етаж.
Профила е Века 70мм с фолио антрцит и с 2мм арматура (по мое желание). Обкова е Сигения (секюрити, не знам коя степен). Пакета е троен 4/4/6 с топъл дистанционер и аргон. Външните стъкла са 4 сезона, вътрешните нискоемисионни. Монтирам на външен ръб на стената с котви (бая :)). Купих лепенка на Тремко илбрук за отвън. Дограмата е монтирана върху транспортен профил (аншлус) в който вкарах метална првоъгълна тръба за всеки случай. Основния мотив за аншлуса е да мога да монтирам алуминиеви козирки под профила на касата, за да се оттича водата без опция да влезе между касата и козирката, както когато е монтирана върху касата. Основната мотивация за "ишлемето" беше финансова. Направиха ми и комарници за всички отваряеми крила и врати, като единият е плисе на врата с двойно отваряне и алуминиев праг.
В сравнение с оферти, които взех за сходен клас дограма, без комарници и със стандартен монтаж (по подразбиране) и без екстрите, като топлия дистанционер, секюрити обкова и покритията на стъклата, разликата в цената е сериозна в полза на "ишлемето" :)
За входната врата си купих материалите и я подкарвам като свърша с дограмата :)
Kalin1983 - помощник
Здравейте на всички! Ето, че дойде време и за първия ми въпрос в този раздел. Въпроса ми е дали някой има наблюдения в близките една или две години за дограма Кьомерлинк и Саламандър, ПВЦ, троен стъклопакет? Мисля да ползвам за отваеряне на една от витрините плъзгане с повдигане. Има ли минуси този механизъм? Всичми мнения който намирам са доста стари. Интересува ме коя фирма е по-добра? Благодаря!
feikot - специалист
Здрашей, аз избрах Саламандър блуЕволюшън и мисля че е по-добрата.Кьомера също е добра,но е една идея по-долу. В случая са ти по-важни стъклата да ти кажа
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: