• 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 52
Всичко за този вид строителство.
miliad - майстор
Има ситуации в които крана не може да вкара стъклопакета във вътрешността на помещението и после да го върне обратно, за да го сложи в рамката.
За да мине през отвора е необходим голям наклон на стъклопакета, тогава стъклото за което е залепена лапата се пръска от общата тежест на стъклопакета.
nelina_london - специалист
Варианти има винаги .Специално нашето стъкло (на първи етаж пред него има 1 дка празен двор и огромна врата ,през която да влезе крана)можеше да бъде вкарано преди да се монтира рамката .
Убедиха ни ,че в Пловдив няма кран с подходяща лапа ,за да го вкара вътре ,затова ще обърнат рамката .Понеже е под еркер и не се мокри от дъжд се съгласих, неподозирайки следващия проблем .
В крайна сметка ни лъгаха 10 дни и кран не дойде изобщо .Монтираха 300кг стъклопакет на ръка .Тъй като ,транспортния профил е по-тесен в дълбочина от основния профил ,след по-малко от 1 г. стъклопакетът увисна във външния край ,направо се чудя как не се счупи .
Казаха ,че ще разстъклят и монтират отново ,но ние да поемем 500лв за кран ,защото според тях сме отстранявали подложки .Накрая се договорихме да дойдат с кран ,да разстъклят и ако липсват подложки ние ще поеме крана ,ако не ,те ще го поемат .Дойдоха без кран ,закото цнаеха чия е вината , размонтираха ,половинката подложи павета отвън ,в последствие бетонирахме ,за да има здрава основа под прозореца ,но при повторното слагане на стъклопакета пукнаха триплекса в единия край .Лъгаха ни още половин година ,че ще дойдат да го сменят ,за да мине гаранцията и накрая ни съобщиха ,че трябва да платим 1700лв.за смяна .
Е,как да кажа нещо ласкаво за подобно непрофесионално отношение ?
kanevg - специалист
Е няма такава сага като вашата...
Защо не им пуснете една жалба в КЗП на тези юнаци?
И им направете "реклама" в социалните медии, а също и тук.
nelina_london - специалист
Мислех за жалба ,но за съжаление сме контактували само по телефон .При положение ,че в Англия бях свикнала да водя всяка доказателствена кореспонденция по имейл, да се чуди човек ,що за доверие съм гласувала на въпросните юнаци .
По договор ,дограмата има само 1 година гаранция, а за стъклопакета ми бяха ми изпратили такъв списък за отстраняване на дефекти по тяхна вина,че ...дефект няма как да има ...Много хитро ни лъгаха и изчакаха да мине въпросната година .Няма с какво да докажа ,че те са счупили стъклопакета ,разполагам само със свидетели съседи .
Фирмата наистина ще я оповестя вече ,защото осъзнавам ,че съм била прекалено толерантна - Русгер (Пловдив) .

Добре ,че е триплексовото и то вътрешната му част ,която не може да се пипне .
Прикачен файл:
Screenshot_20230304_151126_Gallery.jpg
kanevg - специалист
Не е трябвало да се съгласявате на 1 година гаранция.
Тук най-сериозния производител на REHAU ми предложи 5 години на цялото изделие, другите ми предлагат 5 години за профила и обкова, и 2 години на пакета.
Пак можете да ги дадете на КЗП, защото не може да се дава по-малка гаранция от 2 години в Европейския Съюз и България в частност.
nelina_london - специалист
Трябва да си погледна договора ,но гаранцията на профила е отделно от тази на стъклопакета .На стъклопакета е една година и основно обхваща дефекти и разхерметизиране .Счупен в последствие не се подменя ,а как да докажа ,че Русгер го счупиха ,като съм се подписала на приемно предавателния протокол и това се случва впоследствие ?
Иначе ,също са оторизирани представители на Rehau .
resistbody - майстор
съб мар 04, 2023 3:57 pmnelina_london написа:
Иначе ,също са оторизирани представители на Rehau .
Aз така и не получих оферта от тях, но както казваш запитах по мейл и госпожата ми се обади по телефона, много ентусиазирана и до там... не ги потрсих повече след като ти ми сподели опита си с тях.. може да не и се занимваше защото исках дограмата на ишлеме...
kanevg - специалист
Тъй като в следващият месец ще трябва да поръчвам дограмата, ми възниква един въпрос.
Разстоянието от бетонната греда до пода е 275см.
На пода ще имам 15см фибран+замазка+ламинат/гранитогрес, остават 260см.
Френските прозорци по проект са 240см, въпросът е как да намаля височината от 260 на 240см.
Не мога да ги оставя на 260см, тъй като и без това съм на границата на възможностите на ПВЦ дограмата с крила от 240/95см
Като гледам масово се "залепя" Итонг на бетонната греда, в случая 20см.
Има ли по-добри варианти за изпълнение на този детайл?
Дограмата е на външен ръб на зидария, но това мисля че няма значение в случая.
resistbody - майстор
чет мар 09, 2023 8:12 pmkanevg написа:

Френските прозорци по проект са 240см, въпросът е как да намаля височината от 260 на 240см.

Като гледам масово се "залепя" Итонг на бетонната греда, в случая 20см.
Има ли по-добри варианти за изпълнение на този детайл?
Дограмата е на външен ръб на зидария, но това мисля че няма значение в случая.
моята е същата 240 дограма, 15см отдолу и 15см отгоре итонг(отгоре съм лепил с флексово лепило за плочки).. монтирана също на външен ръб ..
kanevg - специалист
чет мар 09, 2023 8:25 pmresistbody написа:
чет мар 09, 2023 8:12 pmkanevg написа:

Френските прозорци по проект са 240см, въпросът е как да намаля височината от 260 на 240см.

Като гледам масово се "залепя" Итонг на бетонната греда, в случая 20см.
Има ли по-добри варианти за изпълнение на този детайл?
Дограмата е на външен ръб на зидария, но това мисля че няма значение в случая.
моята е същата 240 дограма, 15см отдолу и 15см отгоре итонг(отгоре съм лепил с флексово лепило за плочки).. монтирана също на външен ръб ..
Другата ми дилема е има ли смисъл да се обикаля по периметъра зида с 2-3см фибран?
Отдолу под дограмата смятам да сложа вместо транспортен профил 4 см Пуринит или Фибран, заради външните первази.
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: