• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
Всичко за този вид строителство.
Dessie - специалист
Аз не се вписвам в посочените размери, но и при мен има подзид и надзид от газобетон. Фибрана май е глезотия на дограмаджиите, но го изпълнихме :-) на партера съм с транспортен профил 5 см, подзид 15см, надзид 15….на втория етаж с 8см транспортен профил за да имам място за замазката, без подзид и надзид 20-ка. Газобетона за надзид според мен е редно да се анкерира, независимо от лепилото, аз поне настоях и така го изпълниха :-)
nelina_london - специалист
Отдолу от Итонгите със голяма товароносимост .Доста по-здрави са от енергоефективните тухли .
Обкантване на рамката с 2 см фибран е препоръчително ,защото с него се нивелира отвора .Накрая ,запенването е 0,5-1 см .
Отдолу не се препоръчва фибран ,винаги има лека деформация .
brick - специалист
чет мар 09, 2023 9:13 pmnelina_london написа:
Отдолу от Итонгите със голяма товароносимост .Доста по-здрави са от енергоефективните тухли .
Кой точно продукт имате предвид?
Защото единственото, за което се сещам, от години е спряно от производство.
resistbody - майстор
чет мар 09, 2023 11:50 pmbrick написа:
Кой точно продукт имате предвид?
Защото единственото, за което се сещам, от години е спряно от производство.
Има предвид широкоформатните керамични тухли с верткални кухини, не полистиролбетон ако се сещаш за него...
brick - специалист
пет мар 10, 2023 12:23 amresistbody написа:
чет мар 09, 2023 11:50 pmbrick написа:
Кой точно продукт имате предвид?
Защото единственото, за което се сещам, от години е спряно от производство.
Има предвид широкоформатните керамични тухли с верткални кухини, не полистиролбетон ако се сещаш за него...
Тухлите са ясни, въпросът ми е за Итонга с повишена товароносимост.
Преди наистина имаше такъв газобетон и доколкото знам е спрян, но може да съм пропуснал нещо...
kanevg - специалист
пет мар 10, 2023 12:46 ambrick написа:
пет мар 10, 2023 12:23 amresistbody написа:
чет мар 09, 2023 11:50 pmbrick написа:
Кой точно продукт имате предвид?
Защото единственото, за което се сещам, от години е спряно от производство.
Има предвид широкоформатните керамични тухли с верткални кухини, не полистиролбетон ако се сещаш за него...
Тухлите са ясни, въпросът ми е за Итонга с повишена товароносимост.
Преди наистина имаше такъв газобетон и доколкото знам е спрян, но може да съм пропуснал нещо...
Става дума за YTONG B5/D600.
https://www.niteragroup.com/kategorii-p ... NG-B5-D600
Взел съм такъв за първия ред на зидарията с дебелина 10см.
kanevg - специалист
чет мар 09, 2023 9:13 pmnelina_london написа:
Отдолу от Итонгите със голяма товароносимост .Доста по-здрави са от енергоефективните тухли .
Обкантване на рамката с 2 см фибран е препоръчително ,защото с него се нивелира отвора .Накрая ,запенването е 0,5-1 см .
Отдолу не се препоръчва фибран ,винаги има лека деформация .
За фибрана малко съм озадачен, не ми се вярва че ще се деформира.
Под плочата на сутерена и нулевата плоча сложих 5см Fibran 500L, с якост на натиск 50тона/м2.
Има и варианти със 70тона/м2, които се слагат под фундаментни плочи на големи сгради.
brick - специалист
пет мар 10, 2023 6:16 amkanevg написа:
пет мар 10, 2023 12:46 ambrick написа:
Тухлите са ясни, въпросът ми е за Итонга с повишена товароносимост.
Преди наистина имаше такъв газобетон и доколкото знам е спрян, но може да съм пропуснал нещо...
Става дума за YTONG B5/D600.
https://www.niteragroup.com/kategorii-p ... NG-B5-D600
Взел съм такъв за първия ред на зидарията с дебелина 10см.
Кога е купуван вашият D600?
Линкът не е актуален, там пише цени отпреди 5 г.

Защо питам - в София D600 не намирам вече, изчезна от складовете, от които пазарувам. За последно го мернах миналата година. Тогава бяха два вида: D600 здрав и D440 лек.
Сега пак има два вида, но "здравият" е D400, е лекият е D350. За сите паре - повече въздух... :-D
Инак преди години произвеждаха и D700, той се водеше дори че е за носещи стени.
nelina_london - специалист
Да ,визирах D700 ,после D600 .
Знам ,че вече се намира трудно ,не знам Деси от кой вид е намерила ,но съфорумка от друг форум си намери D700 миналата година .Просто трябва заявка ,възможно е да има изискване за по-големи количества ,а и не на всички складове им се занимава .
Преди 5г. D700 също бе със заявка от 2 седмици + и пак не бе лесно откриваем .

За деформирането на фибрана ....едно е да е подсилен със замазка и съвсем друго ей така да легне дограмата върху него .Всеки ден гледам едни листове XPS 10 см в гаража ,които ползваме за основа на товари или децата сядат върху тях .Относно, че съм питала във фирмите за дограма и съм срещала категоричен отказ .
Dessie - специалист
Ксела (вносителя на Итонг) ми отказаха поръчка на 3 палета с различни размери от Д700. Никъде не можах да намеря. Ударих на камък с полистиролбетона, с пеностъклото на плочи също. Съгласувано с проектанта заложихме на стандартния газобетон и приключих :-)

Хпс се деформира - дограмаджиите ме накараха да рамкирам отворите с 2-ка от всички страни ( за 100-тен път казвам, че е чист гевезлък), ми деформира си се като вафла. С интерес ще наблюдавам монтажа им другата седмица :roll:
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: