• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 52
Всичко за този вид строителство.
jekasus - майстор
marmoz написа:
А бря,да поспамя темата ....... :) С тия капаци само на мен сградите ли ми приличат на бункери или съм предубеден.Същото се отнася и за по голяма част от тентите и навесите,изглеждат добре но реално пак се самозахлупваме като костенурки в черупка........ :-D
То е като българска съвременна къща - имаш три етажа, неизмазани, несанирани и живееш в мазата. :-D
gechev - специалист
Направих опит с фолиото, затворих абсорбадора на кухнята и 5 градуса отгоре за сега. Може да не е майтап. Това само за един ден, но докато свикна тъщата залепяй , отлепяй ще видя зор докато готви манджите.
estqwerty - специалист
тя зимата свърши , вече трудно ще се правят експерименти.
това ми беше харесало в едно видео човека строи пасивна къща в аляска и беше казал : всички грешки се виждали още първата зима когато т паднали под -30 -40. е той да видите какво има сложено на прозорците... :)

сега при температурна разлика от 10-15 градуса няма кой знае какви загуби. може лесно да се сметнат.
за 1 м2 двоен стъклопакет *3 U W/m2K * 20 градуса от 0 вън до 20 вътре = 60 вата, мисля че е за час нали?
както бяха около 0 средно месечните температури тази година слагам ги 2100 отоплителни часа сме загубили 126 киловата през този 1 квадратен метър стъкло.
сега ако балончетата могат да ми намалят загубите с 1/3 или 1/2 що пък не ?
ivanovbg - майстор
Гледах по Дискавъри едно предаване - строеха си бункери под земята за оцеляване. На место прозорци - телевизори и кеф ти Маями, кеф ти Алпите, кеф ти новините.Климатизацията била много евтина, нали почти няма загуби...

Та мисълта ми беше - вместо прозорци - телевизори. Хем няма загуби, хем ще заменят и радиаторите, 100-тина вата единия :idea: То като един прозорец ти се върже на цената на телевизор като купуваш на едро...А винаги можеш да лепнеш няколко камери отвън за жива картина :idea:
estqwerty - специалист
нямаме късмет и телевизорите вече не горят толкова - 40-42" е 45 вата, а гледах 70" на шарп - 70 вата. скъпи идват за отопление, трябва да купя доста :) виж ако обаче сметнем загубите които се спестяват...
estqwerty - специалист
един пдф на който попаднах -http://www.historic-scotland.gov.uk/the ... s_2010.pdf

и за ролетни щори но няма много цифри : http://www.es-so.com/documents/ITRS2011.pdf

When “very good” roller shutters (R = 0,25 (m²K)/W)
are combined with windows with an Uw of 3,0 W / (m2K) (double glazing), the
saving potential was calculated to 16 %. Windows according to EnEV 2009
(Uw = 1,3 W / (m2K)), combined with the same roller shutter as in the example
above still have a saving potential of 8 % on the demand of heating in winter.
Tsilkov - майстор
U=1/Ri така че тая цифра(R=0,25) ако е вярна си е жокер. Един балансирано добър и евтин прозорец има U=1,1 или R=0,9. Със щората ще стане U=1/0,9+0,25 = 0,87 W/m2K.
P.S. Съжалявам че не съм се разровил още за коефицента на щорите но сега сме преди строителния сезон и съм зарит от работа.
Tsilkov - майстор
Ето и една снимка от монтаж на дограма в равнината на топлоизолацията които се препоръчва при пасивни и нискоенергийни сгради:
Изображение
Монтажът се извършва по следния начин - залагат се долните планки и то хоризонтирани, слага се дограмата и после се хваща със страничните. Отдолу се вижда подпрозоречния профил които служи за правилно захващане на дограмата към перваза и пъхането на перваз от камък отвътре. Самите планки са стотинки, но за съжаление иска и доста дюбели - един вид оскъпяване 10-20 лева на прозорец. Плюса (освен премахвнаето на термомоста) е че няма пяна, всичко ляга плътно и отвътре няма нужда от дебел слой при обръщането на прозореца. Обръщането на самата топлоизолация също е улеснено. Розовото нещо е пароизолационната мембрана.
mindless - специалист
Tsilkov, ако не е тайна, коя фирма инсталира дограмата?
Tsilkov - майстор
Фирмата се казва Данин (пловдивска) -http://danin.bg/#/bg/1-Начало/. Не бяха монтирали по този начин. Фирмата просто беше избрана по "роднинска препоръка/връзка". В последствие се оказаха "много в час" и изпълниха всичко перфектно =D>
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: