• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 52
Всичко за този вид строителство.
kanevg - специалист
пет мар 03, 2023 10:12 pmHursa написа:
Монтаж на "външния ръб" - е обикновено за т. н. "пасивни" или "нискоемисионни" сгради - с много добра топлоизолация. Колко дебел е зида? Около дограмата ще се образува сравнително студена "ниша" - особено след като няма да има отоплително тяло под прозореца (подовото в случая няма да помогне достатъчно, според мен).
Зида е стандартен - тухли 25см, леко ме притеснихте с тази студена ниша - намирисва ми на конденз... :?
nelina_london - специалист
Аз също обмислях същия модел Века .Не правете големи отваряеми врати ,ще искат много чест реглаж ,отделно въпреки дебелата армировка имат склонност за измятане .
За района на Варна 14 см графитен EPS си е добре, ако наистина е графитен .Не искам да задълбавам относно конспирацията с качеството на продуктите на водещи марки в БГ ,но изобщо не мога да го сравня с графитен ЕPS в Англия .Нито на вид ,нито по структура ,иначе коефицентът в БГ винаги е отличен :) .Затова ние си сложихме "обикновен " .

Подовото отопление не кореспондира добре с големи южни прозорци .Но ,когато заживеете в къщата ще разберете наистина за какво говоря .Не случайно ПК в БГ нямат подово .
В студените слънчеви дни температурата вътре достига 28-29° без отопление .Представете си да имате подово ,което е изключило , но продължава да отдава топлина .Целта на подовото не е да се изключва и включва непрекъснато .В темата на K Ivanov ,се говореше за умни управления ,следящи
прогнозата за времето ,но инертността на подовото няма база за сравнение с друг вид отопление .
Последна промяна от nelina_london на пет мар 03, 2023 10:39 pm, променено общо 1 път.
nelina_london - специалист
Спомената изолация на стените +8 см. на пода +да кажем 30 см вата на тавана ,са достатъчни да превърнат къщата в нискоенергийна ,ако няма термомостове от тераси ,бетонени стрехи и т.н.
Не е нужно отоплително тяло под прозореца ,нали ще са френски ?
kanevg - специалист
пет мар 03, 2023 10:32 pmnelina_london написа:
Аз също обмислях същия модел Века .Не правете големи отваряеми врати ,ще искат много чест реглаж ,отделно въпреки дебелата армировка имат склонност за измятане .
За района на Варна 14 см графитен EPS си е добре, ако наистина е графитен .Не искам да задълбавам относно конспирацията с качеството на продуктите на водещи марки в БГ ,но изобщо не мога да го сравня с графитен ЕPS в Англия .Нито на вид ,нито по структура ,иначе коефицентът в БГ винаги е отличен :) .Затова ние си сложихме "обикновен " .

Подовото отопление не кореспондира добре с големи южни прозорци .Но ,когато заживеете в къщата ще разберете наистина за какво говоря .Не случайно ПК в БГ нямат подово .
В студените слънчеви дни температурата вътре достига 28-29° без отопление .Представете си да имате подово ,което е изключило , но продължава да отдава топлина .Целта на подовото не е да се изключва и включва непрекъснато .В темата на K Ivanov ,се говореше за умни управления ,следящи
прогнозата за времето ,но инертността на подовото няма база за сравнение с друг вид отопление .
Крилата на френските прозорци ги ограничихме до 90/235 без делители.
Стъклопакетите ще се лепят в крилата, за да се избегнат проблемите които описвате.
Според техническия каталог на VEKA максималния размер на крилата при използване на цветен профил са 110/240, с тегло на пакета до 100кг.
Производителя ми потвърди че няма да има проблем с такива размери.
За графитния EPS съм съгласен :) , затова може да мина и на обикновен.
Големите прозорци в къщата са на югоизток, надявам се че няма да се претоплим с тях при използване на пакети с К-Б-К.Над тях има надстърчаща тераса на 1.5м, а на втория етаж бетонна козирка(с покривна плоча съм).

Изображение

Къщата е в района на Варна на 210м надморска, и там климата е различен от Варна.Температурата е винаги с 2 градуса по-ниска от тази във Варна, и духа доста сериозно.
nelina_london - специалист
Ще бъде полезно да споделите относно залепянето впоследствие .Със сигурност ще помогне за измятането ,за провисването ще си трябва реглаж .Щом са съгласни да залепят стъкло с височина 230 см и дават гаранция по техния каталог ,въпреки всеобщото изискването до 210 см ,добре .Много зависи дали стъклото го пече слънце лятото .Само крилата ли ще са с лепен стъклопакет ?
Целта на К стъклата е да топлят зимата ,при югоизток ще влиза слънце до обяд ,лятото също ,въпреки терасата ,но ще е само като малка ивица до прозореца .
Дано по проект са ви предвидили достатъчно разстояние между прозорците и тераса /стреха ,които трябва да се изолират по-сериозно .
kanevg - специалист
съб мар 04, 2023 8:55 amnelina_london написа:
Ще бъде полезно да споделите относно залепянето впоследствие .Със сигурност ще помогне за измятането ,за провисването ще си трябва реглаж .Щом са съгласни да залепят стъкло с височина 230 см и дават гаранция по техния каталог ,въпреки всеобщото изискването до 210 см ,добре .Много зависи дали стъклото го пече слънце лятото .Само крилата ли ще са с лепен стъклопакет ?
Целта на К стъклата е да топлят зимата ,при югоизток ще влиза слънце до обяд ,лятото също ,въпреки терасата ,но ще е само като малка ивица до прозореца .
Дано по проект са ви предвидили достатъчно разстояние между прозорците и тераса /стреха ,които трябва да се изолират по-сериозно .
Стъклопакетите се лепят в крилата само на големите "френски" прозорци, и това е задължително!
Така крилото става едно цяло с пакета и става доста по-корава на усуквания.
При вас проблемите може да се дължат на факта че не са ви залепили пакетите към крилата, както и на профилите Кьомерлинг88, които са пълни с рециклат и създават много вътрешни напрежения.

Ето една примерна диаграма за допустимите размери на крилата.
Изображение

Обърнете внимание че при големите размери се изисква армировка 2мм и лепене на пакетите.
nelina_london - специалист
Не сме с Кьомерлинг ,а Рехау Синего ,армировката е 2мм .Основният проблем е със статичен прозорец ,с размер 280×250 см и проблемът дойде от факта ,че го монтираха на обратно със стъклодържачите навън .Дълго е за обяснение за тежестта ,която нямаше как да бъде поета от транспортния профил,който сега се пада от вътрешната страна на прозореца . Провинция ,липса на подходящ кран с лапа и моята грешка да им се доверя ,уверявайки ме ,че няма да има проблем в бъдеще .Затова Ви попитах дали всички се лепят ,големите стъклопакети правят парабола ,когато се нагреят силно .
Две от южните врати с размер 100×250 провисват леко за втори път от 4 г.Със западната ,която е 110 ×250 няма проблем ,но е изцяло засенчена от 4м.веранда .
kanevg - специалист
съб мар 04, 2023 9:49 amnelina_london написа:
Не сме с Кьомерлинг ,а Рехау Синего ,армировката е 2мм .Основният проблем е със статичен прозорец ,с размер 280×250 см и проблемът дойде от факта ,че го монтираха на обратно със стъклодържачите навън .Дълго е за обяснение за тежестта ,която нямаше как да бъде поета от транспортния профил,който сега се пада от вътрешната страна на прозореца . Провинция ,липса на подходящ кран с лапа и моята грешка да им се доверя ,уверявайки ме ,че няма да има проблем в бъдеще .Затова Ви попитах дали всички се лепят ,големите стъклопакети правят парабола ,когато се нагреят силно .
Две от южните врати с размер 100×250 провисват леко за втори път от 4 г.Със западната ,която е 110 ×250 няма проблем ,но е изцяло засенчена от 4м.веранда .
Да това със стъклодържателя навън ми е познато...В три от четирите дограмаджийски фирми ми обясниха че неподвижната позиция 240/240 ще я монтитрат така, ама това не било проблем... :axe:
Същата история, то и Варна си е голяма провинция в това отношение :)
resistbody - майстор
съб мар 04, 2023 9:58 amkanevg написа:
Същата история, то и Варна си е голяма провинция в това отношение :)
Е как, Катина 2000 имат 2-3 крана, от Добрич са и работят и във Варна... вероятно взимат по-скъпо, ама крана иска изплащане..
kanevg - специалист
съб мар 04, 2023 10:31 amresistbody написа:
съб мар 04, 2023 9:58 amkanevg написа:
Същата история, то и Варна си е голяма провинция в това отношение :)
Е как, Катина 2000 имат 2-3 крана, от Добрич са и работят и във Варна... вероятно взимат по-скъпо, ама крана иска изплащане..
Аз не съм казал че искам нещо без пари, те трябва да ми предложат решение, не аз да им казвам откъде да си вземат кран с лапа. :wink:
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: